Jump to content



RX και ΤΙΜΕΣ ΕΛΛΑΔΑ , Δεν αγοράζουμε άνω των 280 ευρώ την rx 480


Recommended Posts

@Petrossortep

 

Είσαι λάθος IMO γιατί θα πάει ένας συνεταιρισμός εταιρειών (π.χ. Πλαίσιο, Eshop, visionstudio βάλε και άλλες 10) θα κλείσει ας πούμε ένα deal να πάρει 250€ το κομμάτι, και μετά επειδή συνεταιριζονται θα συμφωνήσουν να στην πουλήσουν στην ίδια τιμή όλοι (360€), βάζοντας ένα ωραίο πλαφόν και φυσικά όλοι θα την πουλάνε στο πλαφόν. Ελεύθερη αγορά down the drain 1...

 

Μετά βάλε το γεγονός μία εταιρεία που δεν είναι στον συνεταιρισμό να δεχθεί εμπορικό χτύπημα γιατί ο συνεταιρισμός μπορεί να πει "κοιτα, μόνο σε εμένα θα πουλάς γιατί αν μάθω ότι πουλάς στους άλλους δεν θα ξανά αγοράσουμε", ελεύθερη αγορά down the drain 2... 

 

Ή εταιρεία επίσης εκτός συνεταιρισμού δεν θα μπορεί να χτυπήσει την ίδια τιμή (αν το επιτρέψει ο συνεταιρισμός) με τον προμηθευτή οπότε θα αναγκαστεί να πουλήσει και αυτή στο πλαφόν που θέτουν οι άλλοι ετσιθελικα με όποιο κόστος σε αυτήν αλλά και στον καταναλωτή..  Ελεύθερη αγορά down the drain 3...

 

Κοινός καλύτερα ή κάθε εταιρεία να κάνει παζάρια με τον προμηθευτή απευθείας και να χτυπήσει καλύτερες τιμές από μόνοι τους. Μετά στο χέρι του καταναλωτή είναι να αγοράσει το οποιοδήποτε προϊόν από όπου τον συμφέρει και κάθε εταιρεία να ακολουθεί ότι τιμολογιακή πολιτική γουσταρει...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Πάντως ρε παληκάρια είναι θλιβερό το γεγονός άνθρωποι νέοι σπουδαγμένοι, γεμάτοι ζωντάνια να μην ασχολούνται με άλλα πολυ σοβαρότατα θέματα όπως ας πούμε την μη ύπαρξη συλλογικής σύμβασής εργασίας, το γαμήσι που πέφτει στον ιδιωτικό τομέα σε μισθούς- παροχές, το ψαλίδι σε συντάξεις, παροχές, υγεία, παιδεία, το μισθό ΜΑΛΑΚΑ Ελληνα που έχει πάει 600 ευρώ και εσύ μαλώνεις για κάρτες γραφικών των τριακοσίων πεντακοσίων και δεν ξέρω εγω τι άλλο  ευρώ...

Ξυπνάτε και βγείτε σε καμιά πορεία μπας και να σας πάρει στα σοβαρά κανένας, και αφήστε τις κοκορομαχίες για το πώς θα ξοδέψετε το επίδομα ανεργείας σε κάρτα των 300 ή 280 ευρώ, γιατί ο σκουπιδοτενεκές φαντάζει μακριά αλλάστην ουσία είναι πολύ κοντά!

 

Αντε κλειδώστε το κάποιος δεν αντέχεται άλλο η βλακεία!

 

 

Έγινε επεξεργασία από orderlover
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το ιδιο συμβαίνει με το κρέας τα μακαρόνια την βενζινα το γαλα το ψωμι .Ολα ειναι καρτελοποιημενα και πουλιόνται έως και σε διπλάσια τιμη.Απλα εδω μιλαμε για την αισχροκερδια απο κατι κολομαγαζα στις κάρτες γραφικών μιας και αυτο ειναι το αντικείμενο του φορουμ.Για τα υπολοιπα που αναφέρεις δικιο έχεις απλα δεν εχουν θεση εδω

 

Έγινε επεξεργασία από spyros 007
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On Παρασκευή, 8 Ιούλιος 2016 at 2:37 ΜΜ, το μέλος orderlover έγραψε:

Πάντως ρε παληκάρια είναι θλιβερό το γεγονός άνθρωποι νέοι σπουδαγμένοι, γεμάτοι ζωντάνια να μην ασχολούνται με άλλα πολυ σοβαρότατα θέματα όπως ας πούμε την μη ύπαρξη συλλογικής σύμβασής εργασίας, το γαμήσι που πέφτει στον ιδιωτικό τομέα σε μισθούς- παροχές, το ψαλίδι σε συντάξεις, παροχές, υγεία, παιδεία, το μισθό ΜΑΛΑΚΑ Ελληνα που έχει πάει 600 ευρώ και εσύ μαλώνεις για κάρτες γραφικών των τριακοσίων πεντακοσίων και δεν ξέρω εγω τι άλλο  ευρώ...

Ξυπνάτε και βγείτε σε καμιά πορεία μπας και να σας πάρει στα σοβαρά κανένας, και αφήστε τις κοκορομαχίες για το πώς θα ξοδέψετε το επίδομα ανεργείας σε κάρτα των 300 ή 280 ευρώ, γιατί ο σκουπιδοτενεκές φαντάζει μακριά αλλάστην ουσία είναι πολύ κοντά!

 

Αντε κλειδώστε το κάποιος δεν αντέχεται άλλο η βλακεία!

 

 

Ωωωωω φιλε.Μπορεις να επιχειρησεις.Να γινεις ελευθερος επαγελματιας, να ερθω  να τα ξυνω και να μου σκας. 1.5 χιλιαρικο τον μηνα.

 Τελειωσε το ελευθερο επαγγελμα αγορι.Δεν μπορει να θρεψει τον ιδιο με ΦΠΑ 24%  εφορια 29%+ 100% προκαταβολα Τ.Ε.Β.Ε., θες να σκασει και ποσα 600.Κατεβα απο το καλαμι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.