Jump to content



Ανησυχία για τον φιλο μου


artyom

Recommended Posts

^^ ωραία λογική.. άρα αντί να πει κάτι, θα το βουλώσει και θα βλέπει ΚΑΙ τον φίλο του να ανέχεται διάφορα ΚΑΙ θα ανέχεται και ο ίδιος διάφορα για να μη χάσει το φίλο του. Δηλαδή με μια γυναίκα, δύο θύματα. :sarcastic: Έτσι, να τις φοβάστε μη βγάλουν πράξεις νομοθετικού περιεχομένου.. εμπρός καλοί μου παντοφλέεεεεερ :p

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε το το θεμα... Ο (πρωην) καλυτερος μου φιλος γιατι τωρα πια δεν βρισκομαστε... Ειναι με μια (πρακτικα η πρωτη του γιατι η πρωτη ηταν μια εξ αποστασεως σχεση) και την παντρευτηκε και εχουν και 2 παιδια. Οπως καταλαβαινετε ο ελεγχος με τα παιδια ειναι ολοκληρωτικος. Δεν μπορει να παει πουθενα γιατι πρεπει να κανουν τα παιδια το ταδε. Πρεπει να φυγει γιατι πρεπει να κοιμηθουν τα παιδια, πρεπει να κανουν μπανιο τα παιδια κ.ο.κ. Τον εχω βρισει 4-5 φορες ολα αυτα τα χρονια αλλα ειναι τοσο ευνουχισμενος που μονο γελαει... Η θα λεει οτι δεν αφηνει η γυναικα του που θελει ολα να γινονται με προγραμμα και δεν μπορει αλλιως. Δεν λεω τιποτα γιατι θα της τα πει και απλα θα μας κοψει πιο πολυ απο τωρα (1 φορα καθε 2 μηνες βρισκομαστε, η μονο οποτε τον αφηνει. Συνηθως Κυριακη 5-7 μεγιστο) Εννοειται οτι οικονομικα πρεπει να παιρνει αδεια για να παρει οτιδηποτε (και να ελεγα οτι βγαζει η γυναικα τα λεφτα να το καταλαβω. Αυτος βγαζει 1700+ και η γυναικα 800).

 

Ειναι απλα καποιοι ανθρωποι που δεν σωνονται...

Link to comment
Share on other sites

Απλα ο φιλος σου δεν ειναι πραγματικός φιλος.Και εγω ειχα μια παρόμοια περίπτωση πρόσφατα.Έπαψα να μιλαω με τη κοπέλα του και αυτός ακολούθησε αυτη.Εχουμε να μιλήσουμε 8 μηνες δίχως να εχουμε τσακωθεί.Για μενα έπαψε να ειναι φιλος.Φαντάσου να παντρευτεί κ ολας.Υπάρχουν πολλα άτομα που σκέφτονται μονο τη πάρτυ τους και οταν κανουν σχέση κανει μπαμ αν και κατα ποσο ειναι φιλοι.. 4 χρόνια τα εχει και μια φορά δεν βγήκαμε μονοι μας να φανταστείς.Απλα ψαξε για αλλο φιλο και αμα βρεις παίξε κ ενα τζοκερ.Πιο εύκολα βρίσκεις γκομενα σημερα παρα φιλο..

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
πριν 3 ώρες, το μέλος PanosXidis έγραψε:

Δεν εχω εμπειρια απο γυναικες αλλα θα πω το εξης...

 

πού πας ρε μαν χωρίς εμπειρία από γυναίκες.. άλλοι δένονται στο κατάρτι και βάζουν βουλοκέρι στ'αυτιά και πάλι παιδεύονται κι εσύ μου λες δεν έχω εμπειρία;; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μετα απο ~10 μηνες χωρισμενοι,τον πηρε η αλλη τηλ και δεν μπορεσε να αντισταθει το φιλαρακι και παλι την εχει σπιτι του!!!
Και τωρα σα παρεα του κανουμε ενα ειδος bullying,αν φερει και τη κοπελια καπου,απλα εμεις δε παμε!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, artyom said:

Μετα απο ~10 μηνες χωρισμενοι,τον πηρε η αλλη τηλ και δεν μπορεσε να αντισταθει το φιλαρακι και παλι την εχει σπιτι του!!!
Και τωρα σα παρεα του κανουμε ενα ειδος bullying,αν φερει και τη κοπελια καπου,απλα εμεις δε παμε!

 

Κάποιος κάποτε είχε πει "Από τους 100 άνδρες ο 1 γίνεται αρχηγός οι υπόλοιποι 99 ακολουθούν γυναίκες"  οι μοίρα ορισμένων είναι αναπόφευκτη.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, artyom said:

Μετα απο ~10 μηνες χωρισμενοι,τον πηρε η αλλη τηλ και δεν μπορεσε να αντισταθει το φιλαρακι και παλι την εχει σπιτι του!!!
Και τωρα σα παρεα του κανουμε ενα ειδος bullying,αν φερει και τη κοπελια καπου,απλα εμεις δε παμε!

Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Το στειρωμένο γατί μου μεγαλύτερα αρ..ια  έχει απο ορισμένους  ? Αλλά εντάξει βρε παιδιά, είδαμε και τους άλλους που μένουν μόνοι τους επειδή δεν μπορούν να βρουν να βάλουν κάποια στην ζωή τους. Δεν ξέρω για εσάς, αλλά δικοί μου τέτοιοι φίλοι βγαίνουν με περισσότερα ψυχολογικά μετά, και είτε κλείνονται σπίτια τους και μιζεριάζουν μιλώντας με άπιαστα όνειρα σε σάιτ γνωριμιών, είτε όποτε βγαίνουμε πίνουν και κλαίγονται μέχρι το ξημέρωμα. Διαλέξτε και πάρτε, που έχουν χαθεί οι υγιείς σχέσεις βρε παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

Σε 100-500-1000 χρόνια, δεν ξέρω, που θα έχει γίνει κοινωνικά αποδεκτό ότι άντρες και γυναίκες δεν έχουν καμία δουλειά μαζί παρά μόνο για αναπαραγωγικούς λόγους, λόγω γεννετικού προγραμματισμού, τότε θα λυθούν όλα μας τα προβλήματα. Θα κάνουν παιδάκια και δεν θα ξαναβλέπονται και τέλος. Μέχρι τότε, το μ.... σέρνει καράβι.

 

Και για όποιον θέλει να του αναπτύξω και να του τεκμηριώσω την παραπάνω άποψη, ευχαρίστως να πάμε για καφεδάκι να του τα εξηγήσω από κοντά μήπως και τον γλιτώσω. (Αν καταφέρω να πάρω άδεια από τον στρατηγό...)

 

ΥΓ την παραπάνω άποψη θα την καταλάβουν όσοι είναι μιας κάποιας ηλικίας και έχουν περάσει πολλές σχέσεις ή και γάμο στη ζωή τους. Δεν περιμένω να την κατανοήσουν τα πιτσιρίκια (και δεν τους αδικώ).

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει η αποψη σου . Σαν τον σταλονε με την πουλοκ 

 

Καμια καλη συμβουλη , εχω φιλο οπου καθε μιση ωρα τον περνει τηλεφωνο για να της δωσει αναφορα . 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gdp77 said:

Σε 100-500-1000 χρόνια, δεν ξέρω, που θα έχει γίνει κοινωνικά αποδεκτό ότι άντρες και γυναίκες δεν έχουν καμία δουλειά μαζί παρά μόνο για αναπαραγωγικούς λόγους, λόγω γεννετικού προγραμματισμού, τότε θα λυθούν όλα μας τα προβλήματα. Θα κάνουν παιδάκια και δεν θα ξαναβλέπονται και τέλος. Μέχρι τότε, το μ.... σέρνει καράβι.

 

Και για όποιον θέλει να του αναπτύξω και να του τεκμηριώσω την παραπάνω άποψη, ευχαρίστως να πάμε για καφεδάκι να του τα εξηγήσω από κοντά μήπως και τον γλιτώσω. (Αν καταφέρω να πάρω άδεια από τον στρατηγό...)

 

ΥΓ την παραπάνω άποψη θα την καταλάβουν όσοι είναι μιας κάποιας ηλικίας και έχουν περάσει πολλές σχέσεις ή και γάμο στη ζωή τους. Δεν περιμένω να την κατανοήσουν τα πιτσιρίκια (και δεν τους αδικώ).

 

Νταξ το μηδενισες. 

Link to comment
Share on other sites

Οι γενικεύσεις αδικούν μερικές προτάσεις. Καθένας ψάχνει κάτι στο-στη σύντροφό του. Ίσως κάτι που το έψαχνε πάντα , ίσως κάτι που του έλειψε σε προηγούμενη σχέση-σχέσεις. Αν ο Α δίνει τρελή σημασία στο Χ χαρακτηριστικό , ανεξαρτήτως ποιο είναι αυτό, και το βρει, μπορεί να αποφασίσει ότι αξίζει να παραδώσει ένα κομμάτι της υπομονής - αντοχής του.

Αν το Χ είναι το πώς δένει ο άλλος-άλλη τα κορδόνια τότε ίσως θέλει λίγο ξύπνημα ο φίλος-φίλη, ίσως.

Το πρόβλημα είναι ότι το Χ ίσως να μη φαίνεται στο γυμνό μάτι και ο Α να μην το λέει ούτε στον κολλητό του. Μπορεί να είναι σεξουαλικό, αισθηματικό, διαδικαστικό, ή ό,τι άλλο βάζει και δε βάζει ο νους μας.

Link to comment
Share on other sites

 Καθε αντρας που σεβεται τον εαυτο του και τα παντελονια του, γνωριζει πολυ καλα οτι δεν υπαρχουν φιλιες εν ετη 2019. Υπαρχει αρρωστεια και θελω να ειμαι μαζι με καποιους γιατι δεν αντεχω να ειμαι μονος μου και πανω σε αυτο το μοτιβο, βολευονται ολοι οι ασθενικοι κανοντας τις απαραιτητες υποχωρησεις ωστε να παραμενουν "φιλοι". Ενας αντρας εχει συνεργατες, εχει γνωστους που κανουν παρεα αλλα ποτε δεν εχει αυταπατες για φιλους και κολλητους. Ξερει πολυ καλα τι συμβαινε στη ζωη και δεν τρωει κουτοχορτο ουτε εχει αναγκη να πιστευει σε τετοια παραμυθακια για να νιωθει καλυτερα, οτι δεν ειναι μονος, οτι εχει φιλους.

 

 Σε καποιες αλλες εποχες που δεν ειχε γιγαντωθει ο εγωκεντρισμος στους ανθρωπους, ναι. Υπηρχαν φιλιες. Ισως υπαρχουν και σημερα, σπανια ομως. Τοσο σπανια που ειναι σαν να μην υπαρχουν.

 

 Αυτο με τη φιλια αναμεσα σε αντρα και γυναικα...; Το αφηνω να το σχολιασετε εσεις. Ετσι απο περιεργεια να διαβασω τις αποψεις σας γυρω απο το θεμα.

 

 Εντονη τοξικοτητα υπαρχει γυρω μας παντου, θεωρω οτι δεν μας χρειαζεται εξτρα δοσολογια απο ανασφαλη και αρρωστημενα ατομα που προσκυνησαν τη χ γκομενα. Το να  επιζητει καποιος να κανει παρεα μαζι τους, κατι λεει και για τον ιδιο αυτο. 

 

 Ενας αντρας, ασχολειται με το μελλον του, με την υγεια του (ψυχικη-σωματικη), τα οικονομικα του, τη μορφωση του και με διαφορα χομπυ που τον ευχαριστουν και περναει ομορφα καποιες στιγμες οταν εχει ελευθερο χρονο. Για ποιο λογο θα πρεπει να μπαινει σε αρρωστημενες λογικες και καταστασεις με ψυχικα αρρωστους ανθρωπους; Που χωραει ολο αυτο στη ζωη του και στη καθημερινοτητα του; Μηπως υπαρχει ταυτιση και δεν παει κατι καλα και με τον ιδιο; 

 

 Αντρικος τροπος ζωης, αυτο ειναι το προβλημα της εποχης μας. Τα νεα παιδια, δεν εχουν αντρικο τροπο ζωης. 

 

 Ελλειψη αυτοπεποιθησης, ανασφαλειες, φοβοι, εμμονες, αναποφασιστικοτητα κτλπ, αυτα ηταν καποτε χαρακτηριστικα μονο των γυναικων. Τωρα πλεον τα βλεπουμε σχεδον σε ολους τους αντρες γυρω μας. 

 

 Τοξικες υπαρξεις, απωθημενα, αρρωστεια. Καλυτερα μονος χωρις φιλους-κολλητους, δεν χρειαζομαι την αρρωστεια, τα ψυχολογικα και τα απωθημενα καποιου αλλου στη ζωη μου. 

On 3/24/2019 at 7:35 AM, kpetros said:

Μου αρεσει η αποψη σου . Σαν τον σταλονε με την πουλοκ 

 

Καμια καλη συμβουλη , εχω φιλο οπου καθε μιση ωρα τον περνει τηλεφωνο για να της δωσει αναφορα . 

Παρατα τον σε αυτο που γουσταρει και προχωρα στη ζωη σου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.