Jump to content



Βοήθεια με pin login Windows 10 - Dell Inspiron 7000


Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος,

 

Έχω ένα dell all-in-one inspiron 7000 (2015) και έχει 3D camera. Για να σετάρω το windows hello μου ζητάει να βάλω pin αντί για κωδικό της Microsoft. 

Όταν κλικάρω για να βάλω pin ανοιγοκλείνει ένα παράθυρο και δε προλαβαίνω να κάνω κάτι. Ανέβασα ένα video στο google drive .

 

Επίσης δεν μου κάνει windows update και μου βγαζει αυτο το προβλημα: There were some problems installing updates, but we'll try again later. If you keep seeing this and want to search the web or contact support for information, this may help: (0x8007042c)

 

Το μόνο που έχω δεί είναι στο wireless βγάζει ενα θαυμαστικό και λεει: Not connected - Connections available ( αλλά έχει internet κανονικά)

 

Exω Kaspersky Internet Security

 

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα αφαίρεσε το kaspersky,κάνε reboot και ξαναδοκιμασε...όσο για το πρόβλημα του update της νέας έκδοσης (επειδή το αντιμετώπισα και εγώ) ,μπορείς να κατεβάσεις απ το Ίντερνετ την νέα έκδοση σε iso, και να την εγκαταστάσεις μέσα απ τα windows που τρέχεις τωρα...

iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, molivos said:

Πρώτα αφαίρεσε το kaspersky,κάνε reboot και ξαναδοκιμασε...όσο για το πρόβλημα του update της νέας έκδοσης (επειδή το αντιμετώπισα και εγώ) ,μπορείς να κατεβάσεις απ το Ίντερνετ την νέα έκδοση σε iso, και να την εγκαταστάσεις μέσα απ τα windows που τρέχεις τωρα...

iPad using Tapatalk

να κάνω δηλαδή απεγκατάση το kaspersky ?

 

Τρέχω update ή ολη την εγκατάσταση των windows. Στείλε μου ενα λίνκ αν δεν σου κάνει κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση του Κaspersky, reboot τα Windows, και δοκίμασε να αλλάξεις το pin...αν δεν μπορείς ακομα να ε είσαι πρόσβαση,τότε αφού έχεις και προλημα με το update των Windows, κατέβασε την καινούργια έκδοση σε iso, και τρέξε setup μέσα απ τα Windows που είσαι ώστε να σου κανει update και να μη χάσεις και τα αρχεία σου...δεν ξέρω πια έκδοση Windows έχεις,και ποια σου εμφανίζεται να κανείς update ??? όποτε δεν μπορώ να σου στείλω link....ψάξε, στο Google....

iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@molivos

 

Θα ψάξω στο google απλώς ρώτησα για δευκρίνηση μην κάνω κάτι λάθος.

 

Παρατήρησα οτι γενικά στα microsoft προγράμματα έχει κοπεί το ίντερνετ. Δηλαδή ο chrome έχει ίντερνετ κανονικά ενώ ο edge όχι.

 

Θα κάνω λίγο troubleshooting στο Kaspersky. Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Delijohn said:

ίσως σου πει λεπτομέρειες στo log που αναφέρει... 

Κάτι έχουν πάθει τα windows σου και είναι "χαλασμένα". Ίσως χρειαστείς restore ή δεν παίξει απλό repair.

 

Ναι έτσι φαίνεται. Repair κάνω και με usb stick ε? Δεν χάνω αρχεία ?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Delijohn said:

φοβάμαι ότι θα σου πουν ή θα σου κάνουν απλά restore από την αρχή.. :mellow: (από το image που έγινε η εγκατάσταση την πρώτη φορά που το άνοιξες)

Μάλλον είναι εκτός εγγύησης για λίγες μέρες. Δεν έχω κάποιο CD η image αρχείο. Κάνω ενα format με το usb που εχω τα 10 ή κάνω reset all μέσα απο windows?

Link to comment
Share on other sites

αν δεις εδώ την αρχή.... 

 

ή το πώς προσπαθεί εδώ, νομίζω κάτι θα κάνεις... 

 

μέσα από windows μην το κάνεις.. το τελευταίο βήμα θα ήταν, από αυτά τα menu, πριν μπεις καν στα windows, να έκανες το reset μα κρατώντας τα αρχεία σου.. έχει πολλές επιλογές να σε βοηθήσει.. δεν είναι κάτι που γίνεται μέσα από τα windows.. κάτι έχει παιχτεί... δοκίμασε πάλι και repair σε safemode και μετά βλέπεις.. ειδικά για format δεν βλέπω το λόγο, είναι σαν να λες, "ξέρεις δε με νοιάζει ή δε θέλω να παιδευτώ, τα σβήνω όλα και φτου ξανά από την αρχή".. γιατί να κάθεσαι να παιδεύεσαι με εγκαταστάσεις από την αρχή; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.