Jump to content


[NVIDIA GTX 1080/1080ti] Συζήτηση, απορίες & benchmarks


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Επεσε στα χερια μου μια G1, της εδωσα +100 (2080 μου ελεγε στο afterburner OSD περιεργο γιατι το +100 ειναι γυρω στα 1950 θεωρητικα) στον πυρηνα και +200 στις μνημες. Επαιξα λιγο NFS (frostbyte) και ειδα οτι η gpu σπανιως τερματιζει. Ο cpu ειναι συνηθως 30-60% LOL. Κανω κατι λαθος η απλα το game δεν ειναι πολυ καλογραμμενο? Μπήκα και λιγο division. Εκει το afterburner λεει 2030-2050 τουλαχιστον εκει η καρτα τερματιζει και ο cpu 60 και ανω συνηθως... WTF...

 

ΥΓ Στο gpuz λεει boost 1935. Αρα μαλλον κατι δεν διαβαζει καλα το afterburner?

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το afterburner κοιτας Μαριε!

Ανοιξε το Gpu-Z στην καρτελα Sensors και πανω πανω ειναι η συχνοτητα του core. Βαλε να τρεξει κατι και δες ταυτοχρονα το afterburner και τι γραφει εκει το gpuZ. Λογικα θα γραφουν το ιδιο. Αν δεν μπορεις να το δεις ταυτοχρονα, ρυθμισε το gpuz να παιρνει δειγμα καθε 10sec και αμεσως μολις κλεισεις μια εφαρμογη (game η benchmark) πηγαινε και τσεκαρε τις τελευταιες ενδειξεις.

 

Λεμε καλοριζικια δηλαδη;;;;;;;;;; :D

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, giorgos2187 said:

Το afterburner κοιτας Μαριε!

Ανοιξε το Gpu-Z στην καρτελα Sensors και πανω πανω ειναι η συχνοτητα του core. Βαλε να τρεξει κατι και δες ταυτοχρονα το afterburner και τι γραφει εκει το gpuZ. Λογικα θα γραφουν το ιδιο. Αν δεν μπορεις να το δεις ταυτοχρονα, ρυθμισε το gpuz να παιρνει δειγμα καθε 10sec και αμεσως μολις κλεισεις μια εφαρμογη (game η benchmark) πηγαινε και τσεκαρε τις τελευταιες ενδειξεις.

 

Λεμε καλοριζικια δηλαδη;;;;;;;;;; :D

Αν μου τη δωσει στην τιμη που μου ειπε ο φιλος μου ναι θα την κρατησω, μου εχουν ηδη ζητησει την 1070...

Πρεπει να περασω και απο BF1 (το εχω παρακανει με το NFS) καμμια βολτα χαθηκαμε...

Τις δοκιμες τωρα αυριο. Παω για καμμια σειρα γιατι εχει παντοφλα :p

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

@ARMAGEDDON Δεν είναι η 1080ti, νέο cooler, έκδοση για την 1080 αποτελεί με την νέα σειρά της Gigabyte aorus

 

http://videocardz.com/65575/gigabyte-launches-geforce-gtx-1080-aorus-xtreme-edition .

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SpirosKGR said:

@ARMAGEDDON Δεν είναι η 1080ti, νέο cooler, έκδοση για την 1080 αποτελεί με την νέα σειρά της Gigabyte aorus

 

GIGABYTE launches GeForce GTX 1080 AORUS Xtreme Edition | VideoCardz.com .

θα μπαίνει και σε ti λογικά ... thx για την ενημέρωση πάντως

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2017 at 9:50 PM, SpirosKGR said:

Δεν είναι η 1080ti, νέο cooler, έκδοση για την 1080 αποτελεί με την νέα σειρά της Gigabyte aorus

GIGABYTE launches GeForce GTX 1080 AORUS Xtreme Edition | VideoCardz.com .

Πλέον η κορυφαία της Gigabyte θα είναι αυτή. Απο οτι βλέπω θα πρέπει να φοράει τα καλύτερα τσιπάκια (αν κρίνω απο τα ρολόγια). Η απλή Xtreme έρχεται πλέον 3ή στην σειρά :p 

 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μολις σημερα βγηκε το παιχνιδι και εχει και benchmark. Ολα ultra 50fps. αντε να ερθει η 1080ti!!!! σκεψω να το βαλω στο shield στην 65αρα 4κ θα πρεπει να παμε high για 60fps

IMG_5371.JPG

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kakao83 said:

Μολις σημερα βγηκε το παιχνιδι και εχει και benchmark. Ολα ultra 50fps. αντε να ερθει η 1080ti!!!! σκεψω να το βαλω στο shield στην 65αρα 4κ θα πρεπει να παμε high για 60fps

IMG_5371.JPG

βγάλε το ΑΑ + blur και θα πας 70-75fps.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.