Jump to content



2 Μήνες με το HTC VIVE


Recommended Posts

42 minutes ago, Trooper said:

Ναι ωραίο είναι αυτό, αλλά αμα χρειάζεται να γίνω φέτες για να παίξω ενα παιχνίδι άστο καλύτερα 

Ξεκίνα περπάτημα με το Pokemon Go να μπεις σε πρόγραμμα και μέχρι να βγει αυτό, θα είσαι έτοιμος :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χτες το Lucky's Tale που είναι ενα απο τα exclusive του Oculus και ένας απο τους ΑΑΑ τιτλους του.

 

Ήταν η πρώτη φορά που ασχολήθηκα με παιχνίδια του Oculus, έπρεπε να κατεβάσω το software για το Oculus και να κανω install το παιχνίδι. Απο κει και πέρα, έβαλα το revive και το Luckys tale έτρεξε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Πολύ ωραίο παιχνιδάκι, ωραία γραφικά αλλά με έπιανε μια ναυτία μιας και κουνάει τη κάμερα μόνο του. Όσο δηλαδή κουνάς τον ήρωα κουνιέται και η καμερα και με ανακάτευε λιγάκι. Πολύ εντυπωσιακό πάντως, για όσους δε το ξέρουν είναι ενα παιχνίδι στυλ Mario, platform δηλαδή.

 

 

Εδώ κατάλαβα πόση σημασία και πόσο μεγάλη διαφορά κανουν οι controller και το room scale του Vive. Όσο ωραίο και να ήταν, επιανα τον ευατό μου να προσπαθεί να πιάσει πράγματα με τα χέρια, ενω φυσικά το παιχνίδι παίζεται με xbox controller και κάθεσαι στην καρέκλα σου.

 

Η εμπειρία του room scale δε συγκρίνεται με ενα απλό controller και η Oculus έκανε μεγάλο φαουλ που καθυστερεί/καθυστέρησε να βγάλει τα oculus touch controllers.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πριν 16 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για αυτό;

Εφτιαξα λογαριασμό εδω https://mailboxde.com

 

Τα έστειλα εκεί και μετα μου τα προωθήσανε με μικρό κόστος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Trooper said:

Εφτιαξα λογαριασμό εδω https://mailboxde.com

 

Τα έστειλα εκεί και μετα μου τα προωθήσανε με μικρό κόστος.

Thanks!

Θέλω να πάρω μια οθόνη και στο Amazon.co.uk τη βρίσκω 1025£ (1215€), ενώ στο γερμανικό έχει 1020€ (εκτός αν είναι χωρίς ΦΠΑ, αλλά δε νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.