Jump to content


Απόφαση και προσφορά για τον σέρβερ Greek Gathering.


GoMaR

Recommended Posts

Καλήσπερα σας.

Μετά απο ανακοίνωση του @panosdimp για την λήξη του σέρβερ,θα πρέπει να παρθεί μία απόφαση για αν θα τον κρατήσουμε η όχι.

 

Λίγα λόγια για την ιστορία του σέρβερ.

Αρχικά ήταν χορηγεία του @geovas77 αλλά λόγω μη ενεργής συμμετοχής και αφοσίωσης στο iRacing, τον παρέδωσε στον @panosdimp. Έκτοτε τον ανέλαβε ο ίδιος οικονομικά μέχρι και τώρα.Στον σέρβερ αυτόν, μάθαμε να οδηγόυμε, φτιάξαμε μια τρελή παρέα και μέσα απο αυτήν έχουμε κάνει και φιλίες.
Όμως πλησιάζει η ημερομηνία της λήξης του και κρίμα είναι να  χάσουμε όλο αυτό που χτίσαμε.

Oπως σας είχα πει,θα σχεδίαζα νέο καταστατικό και νέους κανόνες(μια ανακεφαλαίωση και 2-3 σημεία να γίνουν πιο ξεκάθαρα).Κάτι το οποίο έχει γίνει και εχουν γραφτεί όλα απο την αρχή.

Πρωτού όμως προχωρήσουμε σε αυτό θα πρέπει να αποφασιστεί πρωτα το θέμα του σέρβερ.

 

Προτείνω το εξής : 
Να υπάρχει οικονομική συμμετοχή απο τόσους ώστε να μας βγεί περίπου 5Ε ανα άτομο για εναν χρόνο. Πιστεύω το ποσό δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτα που σκάμε για εξοπλισμό απο το να μην μπορόυμε να παίζουμε μεταξύ μας για έναν χρόνο.

Αυτό σημαίνει μια συμμετοχή απο 16 άτομα για να βγεί στον καθένα μας απο 5Ε για ΕΝΑΝ χρόνο. (84E / 5 = ~16 )


Προσωπικά δηλώνω πως αν υπάρξει συμμετοχή θα αναλαμβάνω όλα τα τεχνικά του σέρβερ (όπως γινόταν τον τελευταίο καιρό) και θα αναρτήσω τους "νέους" κανόνες για το Greek Gathering 2017.Νέα αρχή δεν είπαμε ; 

Θα ήθελα να τονίσω πως με την οικονομική συμμετοχή δε σημαίνει πως θα αποκτήσουν όλοι πρόσβαση στον σέρβερ ουτε δικαιώματα admin.Η προσφορά θα γίνει για να διατηρήσουμε αυτό που έχουμε και όχι για τον τίτλο του admin.Η λίστα του καταστατικού θα αποτελείται από αυτούς που συνεισέφεραν για τον σέρβερ(για αρχή) και εννοείται βέβαια πως όλοι θα είναι ευπρόσδεκτοι στους αγώνες!

 

Επίσης, 
Ο Tango-X χορηγείας Τάσου και εμού θα συνεχίσει να υπάρχει και δε θα παρεκλίνουμε καθόλου απο την αρχική γραμμή.Είναι δικός μας και τον κάνουμε ότι θέλουμε και όποτε θέλουμε :p

 

Αν δεν υπάρξει συμμετοχή για τον thelab server, θα σταματήσω να συμμετάσχω και εγώ πλέον στο greek gathering..

 

Με λίγα λόγια.Για να συνεχίσουμε να παίζουμε  μεταξύ μας και να διατηρήσουμε αυτό που έχουμε,θα σας κοστίσει ενα 5ευρω..Απο όλους μας εξαρτάται.


Εδώ δηλώνετε συμμετοχή :

http://doodle.com/poll/qnt2xssncwdqmdxk#table

 

 

Σας ευχαριστώ και καλό βράδυ.

Ιάσονας

 

 

 

 

 

  1. @racer paid
  2. @wolves paid 
  3. @liakjim  paid
  4. @thazio paid 
  5. @uhu    paid  
  6. @Billys  paid 
  7. @wargasm paid
  8. @fatalara paid
  9. @Aris Teidis paid
  10. @Georgiadis Giorgos paid
  11. @djkostas paid 
  12. @Thodoris1884  paid 
  13. @khr1s paid
  14. @tasosmich paid
  15. @jumaru99 paid
  16. @PolomanGR paid 
  17. @Anthemius paid
  18. @GeoF1 paid
  19. @Oxide Burnedbrain paid
  20. @akis_z80 paid
  21. @Lazy_dog paid 
  22. @sosna 
  23. @gomar paid
  24. @euaggelos71 paid
  25. @lylankor  paid

 

84E / 23 = 3.65E

 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως ειμαι συμφωνος για συνδρομη.

Μπορουμε να ξεκινησουμε την διαδικασια, να μαζευεται δηλ σιγα-σιγα το χρημα, αλλα θεωρω πως πρωτα πρεπει να ξεκαθαριστει αυτο που αναφερει ο Ιασονας στη 2η παραγραφο, " νέο καταστατικό και νέους κανόνες(μια ανακεφαλαίωση και 2-3 σημεία να γίνουν πιο ξεκάθαρα). " , ωστε να μην βρεθουμε αντιμετωποι με το γεγονος, να ενοικιαστει ο σερβερ και μετα να προκυψουν τιποτα διαφωνιες και μεινουμε με τον "σερβερ" στο χερι...;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρώνω τίποτα,ετσι και αλλιώς θα σταματήσω το ac και επίσης δε συμπαθησα ποτέ κανέναν σας. Καλή συνέχεια,βασικα κακή συνέχεια και μόνο τρακες σας εύχομαι! Ελπίζω να ψαρωσατε,δε βάζω emoticons για να ψαρωσουν όλοι. Γομαρ στείλε λογαριασμό να βάλω τη συμμετοχή μου.

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος wargasm έγραψε:

Μέσα φυσικά, και ας μη μπορώ να τρεξω καμία παρασκευη από εδώ και πέρα.

Αυτό με τις μέρες μήπως να το ξαναδουμε???

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η παρασκευη ηταν μονο για το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

@panosdimp

Επειδή στον tango η πληρωμη γινεται ανα μήνα δε γνωρίζω αν πληρώσεις το συνολικό ποσό αν δικαιούσαι έκπτωση.Είδα πως η τιμή απο rackservice ειναι στα 7Ε / μηνα με lap stats και MR.

7χ12 = 84Ε
Αν βγαίνει λιγότερο στο σύνολο ακόμα καλύτερα για μας.

 

@wolves

@wargasm
 

θα ποστάρω τους νέους κανόνες σε λίγο.Αρκετά πολς εχουν γίνει :p

 

@Billys Συγχώρεσε με.Η ώρα ήταν δύσκολη και είμαι σίγουρος πως έχω ξεχάσει κιάλλους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρω όλο πάνω μου χωρίς χρήματα από εσάς και βάλω ώς όρο να διαγραφούν όλα τα θέματά σας και να μην ξαναμιλήσετε επι τούτου για όλο το χρόνο;; 

Μόνο 5€/άτομο "φακελάκι" για σιωπή έναν ολόκληρο χρόνο?

μέσα [emoji6]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.