Jump to content



Επιλογή παρόχου VDSL 50. Hmmm


Recommended Posts

Κοιτάτε χάλια!!! Στην Αλεξανδρούπολη το προβατοσκυλάκι και έχει 50αρα και είμαι κατω από την ακρόπολη και παίζω monopoly :hehe: 

 

Αισχος!!!!!

 

Καλορίζικη η τέντα σου @tommybertsen :T: 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Απο οτι βλεπω ειμαι στα 45-46 κλειδωμενα. Forthnet ο παροχος. Ενταξει δε θα σκασω που δεν εχω 50 , αλλα θεωρητικα εχει καινουριο ΚΑΦΑΟ στα 100μ απο εμενα. Θα επρεπε να εχω σταθερο 50ρι λογικα. Δε τρελαθηκα , αλλα θα παρω το τηλ μου το απογευμα να μαθω τι και πως! 

Άκου παράπονο! Εμείς με 24αρα κλειδώνει στα 12mb και κατεβάζουμε με άσο, ούστ!!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος idonthave έγραψε:

Άκου παράπονο! Εμείς με 24αρα κλειδώνει στα 12mb και κατεβάζουμε με άσο, ούστ!!

 

Σας έχω όλους........... στην πιο αργή γραμμή με σχεδόν 4 mb άρα μην παραπονιέστε υπάρχουν και χειρότερα σε υποτιθέμενο "και καλά" τουριστικό νησί ( ΚΟΡΦΟΥ :p )

Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανα μια βολτα στην πολη. Πραγματικα εχω καμπινα στα 100μ και μαλλον ειμαι περασμενος σε αυτη. Εχει και ακομη μια στα 70μ , απλα δε ξερω αν λειτουργει. Τριπλές αμφότερες. Την περασα και στο fttxgr.

Επισης , οντως εχει ολη η πολη καθε τρεις και λιγο καμπινες. Αλλες ειναι τριπλές, και σχετικα καινουριες, αλλες διπλές και λιγο παλιοτερες. Εχουν ξηλωσει νομιζω ολες τις μονές (τις ακομη παλιοτερες). 

Είπαμε, σε λιγο καιρο η πολη αυτη θα ζεσταινεται με οπτικες ινες :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Προκαλείς :p 

Χαχαχα! Μικρη πολη, αραιοκατοικημενη και με το ιντερνετ στη φλεβα της απ'οσο καταλαβα! Στη Θεσσαλονικη εχει μονο VDSL 30 στους Αμπελοκηπους που εμενα! Τελικα τι φορθνετ τι ΟΤΕ εδω περα, δεν εχει και ιδιαιτερες διαφορες (περα απο τα χρηματα :p ) 

Προς το παρον ευχαριστημενος :) 

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο δεν ειναι VoIP σωστα;;;;; δεν κουμπωνει πανω στο ρουτερ.

 

το αν το χρειάζεσαι ειναι θεμα αναγκων . Αν μεταφέρεις αρχεία μεσω wifi / streaming κλπ και γενικά...

 

το καλο με τα ASUS εχει πολλές ρυθμίσεις για την γραμμή, SNR κλπ

 

Γενικά ενα καλό ρουτερ ειναι επένδυση ;)

 

εχω το AC68U και ειναι τρομερο μηχανάκι (καμία σχέση με κατι tplink archer που είχα ) , σταθερότατο, δεν καταλαβαίνει απο πολλά connnections. πολλές πολλές ρυθμίσεις.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος lefteriz έγραψε:

το τηλέφωνο δεν ειναι VoIP σωστα;;;;; δεν κουμπωνει πανω στο ρουτερ.

 

το αν το χρειάζεσαι ειναι θεμα αναγκων . Αν μεταφέρεις αρχεία μεσω wifi / streaming κλπ και γενικά...

 

το καλο με τα ASUS εχει πολλές ρυθμίσεις για την γραμμή, SNR κλπ

 

Γενικά ενα καλό ρουτερ ειναι επένδυση ;)

 

εχω το AC68U και ειναι τρομερο μηχανάκι (καμία σχέση με κατι tplink archer που είχα ) , σταθερότατο, δεν καταλαβαίνει απο πολλά connnections. πολλές πολλές ρυθμίσεις.

 

 

Μεταφερω αρχεια μεσω WiFi αρκετα τακτικα, μεσω κινητου εννοω ομως (απο το κινητο στο pc and back). 

 

Ετσι ακριβως το σκεφτομαι και εγω

 

Φανταζομαι σε αυτα κουμπωνεις, βαζεις username/pass και εισαι good to go ? 

Σε γενικες γραμμες το σκεφτομαι για καπου στο Πασχα (τότε θα μπορώ εν τελει! ). Θα δουμε πως θα παει μεχρι τοτε :D

Χίλια ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζουν και το κινητο μου , και της κοπελας μου 802.11AC. Η tv μου δε το νομιζω παντως. (samsung ue32j5500) Αυτο δεν ειναι που παιζει στα 5ghz ? 

Θα κανω σιγουρα νεο θεμα οταν χρειαστει :)   

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια ερωτηση παιδια, υπαρχει καποιος λογος που τρωει τετοιες φρικες; (με καλη εννοια)

 

wtaf.jpg

 

Ετσι εμεινε για καπου 25-30 sec , και επαιζε σε ταχυτητα 8-9 MB/s . Πως εξηγειται; Μηπως απο τα στατιστικα στο ρουτερ που λενε: 

 

Screenshot_1.jpg

 

Οτι τι δλδ; Το μαξ που μπορει να παει ειναι 33 up 97 down  (σε ξεκλειδωτο προφιλ φανταζομαι ) ;; Απλα θυμαται και τρωει φρικη για λιγα sec και παει πιο πανω; 

Δε ξερω πως γινεται. Το'χα ξαναδει κατεβαζοντας στο Free Weekend απο το Bnet το Overwatch (ειχα δει καπου στα 7MB/s και μετα "κλειδωσε" στα 6.2 , σα να "τερματισε" η γραμμη ενα πραμα απο εκει ) . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εδω , λεει συνοπτικα τι παιζει. Ειναι εξελιγμενη τεχνολογια VDSL2 οπου επιτρεπονται μεγαλυτερες ταχυτητες. 

Βλεποντας στο ρουτερ μου (εχω εικονα πιο πανω) , θα μπορεσω να περαστω, οταν με το καλο ερθει, και αν συμφερει οικονομικα! :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.