Jump to content



Επιλογή παρόχου VDSL 50. Hmmm


Recommended Posts

πριν 29 λεπτά, το μέλος Ripper18 έγραψε:

VDSL30 μονο,οχι VDSL50.

Κριμα που για τετοια μικρη διαφορα δε δινει το 50ρι. Σε 30ρι δε ξερω αν θα πηγαινα, αλλα , still better than ADSL :p

Αυτη η Inalan , πολυ κριμα να μη μπορει να επεκταθει παραπανω να εχουμε 100/100 ... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Κριμα που για τετοια μικρη διαφορα δε δινει το 50ρι. Σε 30ρι δε ξερω αν θα πηγαινα, αλλα , still better than ADSL :p

Αυτη η Inalan , πολυ κριμα να μη μπορει να επεκταθει παραπανω να εχουμε 100/100 ... 

Τωρα πιανω 19600kbps με snr 3 ( ASUS DSL-AC52U modem) αν δεν πιασω 30000kbps θα το γυρισω σε adsl.

Link to comment
Share on other sites

19600 ειναι με adsl..


@Ripper18 που κοντα εισαι Καλλιθεα και υποστηριζει vdsl;
Εγω ειμαι υψος χαροκοπου και δεν ειναι διαθεσιμη.

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

19600 ειναι με adsl..


@Ripper18 που κοντα εισαι Καλλιθεα και υποστηριζει vdsl;
Εγω ειμαι υψος χαροκοπου και δεν ειναι διαθεσιμη.

Mε ADSL ειναι 19600.Μενω Δημοσθενους αναμεσα Σπαρτης και Σκρα.

Link to comment
Share on other sites

στείλε μου ένα μήνυμα όταν βγει ο πρώτος λογαριασμός. δίνω 41€ vdsl50 απεριόριστα αστικά υπεραστικά. βλέπω το 35,5 και τους παίρνω τηλέφωνο (έχει λήξει το συμβόλαιο μου - φοιτητικό από το πρόγραμμα δίοδος, και μου είπαν ότι επειδή δεν υπάρχει πλέον συνεχίζει σε αυτό το πάιγο όπως ήταν) και ρωτάω για το 35,5 και μου λένε ότι δεν έχει αστικά υπεραστικά και ότι αυτό που έχω έχει αστικά υπεραστικά και συμφέρει περισσότερο....τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος AlexanderK έγραψε:

στείλε μου ένα μήνυμα όταν βγει ο πρώτος λογαριασμός. δίνω 41€ vdsl50 απεριόριστα αστικά υπεραστικά. βλέπω το 35,5 και τους παίρνω τηλέφωνο (έχει λήξει το συμβόλαιο μου - φοιτητικό από το πρόγραμμα δίοδος, και μου είπαν ότι επειδή δεν υπάρχει πλέον συνεχίζει σε αυτό το πάιγο όπως ήταν) και ρωτάω για το 35,5 και μου λένε ότι δεν έχει αστικά υπεραστικά και ότι αυτό που έχω έχει αστικά υπεραστικά και συμφέρει περισσότερο....τι να πω....

https://www.cosmote.gr/fixed/sl/201755/home_double_play_50?lastLayoutId=18

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ότι έστειλε ακριβώς ο Αντώνης ισχύει Αλέξανδρε !

Μετά το πέρας του συμβολαίου μου αυξάνεται η τιμή αν δεν ανανεώσω , αλλά εάν όλα πάνε καλά και δεν γίνει κάτι συνταρακτικό (πχ έρθει η inalan στην περιοχή :hehe:) Τότε αναεωνω ή το παλεύω για καλύτερη προσφορά.

Για κανε πως φεύγεις από αυτούς να δούμε αν θα σου πούνε τα ίδια... ( η φορθνετ μου πρότεινε vdsl50 με σταθερά 300 λεπτά και 60 κινητά , με 25,50 :p  τη στιγμή που πλήρωνα μόνο ίντερνετ και απλά γραμμή τηλεφώνου 29,30 ) 

Γενικά το κάνει πολύς κόσμος Και αναγκάζονται να σε κρατήσουν με κάθε τρόπο. Ο ΟΤΕ δε ξέρω κατά πόσο θα το επιχειρήσει ! 

Για να τα λέω όλα , το Νοέμβριο που έκανα τη vdsl , είχα ρωτήσει στον ΟΤΕ για πρόγραμμα ΧΩΡΙΣ απεριόριστα κλπ. Τότε είχε μόνο το XL στα 41 ευρα. Αλλά δε με ενδιέφερε. Καμμιά προσφορά δε μου κάνανε για να με πάρουν από φορθνετ ...

 Οι ατιμοι το L το ξεκίνησαν από αρχές Γενάρη . Αλλιώς θα είχα πάει ΟΤΕ Και θα είχα γλιτώσει αρκετά λεφτά για Από διακοπές κλπ κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2017 at 2:23 ΜΜ, το μέλος UltraB έγραψε:

(μπορεί όμως να σου δώσουν δωρεάν ups αν το ζητήσεις)

Τελικα μου το εδωσαν. Απλα, δηλωσε ο πωλητης οταν εκανα την αιτηση, οτι εχω συναγερμο , ετσι ωστε  να μου το δωσουν :hehe: 

Φανταζομαι ο λογος που δηλωνουν συναγερμο, ειναι οτι σε περιπτωση διακοπης ρευματος , να μπορεις να εχεις τηλεφωνο. Λες και δεν εχεις κινητο ξερωγω. :p 

 

mups.thumb.jpg.4d00a5c454790fe2dc9149b7ac0d8da4.jpg

 

Να υποθεσω πως τα 2 βυσματα που διακλαδωνονται ειναι ενα για το ρουτερ και ενα για το τηλεφωνο. Μπορουσαν να εχουν και πιο κοντα καλωδια :hehe: 

12W max λεει και εχει και ενα usb output. Τι να προτοφορτωσω δε ξερω :p 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μόλις τώρα, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Να πας να..........

 

 

  Reveal hidden contents

ψήσεις την κασερόπιτα :p 

 

Με τοσο καιρο ανοιχτο το ρουτερ, ανετα την ψηνω και πανω του :hehe: 

 

Spoiler

ειπαμε στις 19:00 η κασεροπιτα :p 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος slalom έγραψε:

Πουθενας

Εμενα εγραφε καποτε 6μηνο B)

Στους 6 μηνες, θα επανελθω :hehe::p 

πριν 7 λεπτά, το μέλος AlexanderK έγραψε:

χωρίς να αλλάξεις ip? static έχεις?

Δεν αλλαξα κατι. Οπως το κουμπωσα, ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.