Jump to content


ειδικες δυναμεις η στρατονομια


jamesbond

Recommended Posts

Θα χασεις που θα χασεις τσαμπα το χρονο σου, κοιταξε να τον χασεις ευκολα κι οχι δυσκολα. 

1) Δεν θα σε "πειραξω" για τις 3 καμψεις αλλα ναι χρειαζεται να μπορεις να κανεις πολλες περισσοτερες, ανετα. Αν δεν μπορεις, πως θα φορτωθεις το μπεργκιν βαρους 50 κιλων ενος ειδικοδυναμιτη να κανεις πεζοπορια δεκαδων χιλιομετρων; Καμψεις βεβαια δεν μπορει να κανει το 80% των "αξιοτιμων" αξιοματικων του στρατου μιας και οι κοιλιες τους εχουν φτασει λιγο πανω απο τα γονατα... Γι αυτους δεν πειραζει βεβαιως βεβαιως, αλλα ο στρατιωτης οφειλει να ειναι φετες.

2) Το "μαχιμι" θα το ξεχασεις απο την πρωτη κιολας μερα καταταξης οταν στο κεντρο θα περνας για προμηθεια και ο μπουρτζοβλαχος εποπ που συνηθως δεν ξερει καν ορθογραφια, θα σου πει "ε τωρα δεν εχουμε αρβυλες στο νουμερο σου, τελειωσαν, παρε ενα νουμερο μεγαλυτερες". Ενα απο τα πολλα κουφα που θα ακουσεις στο 9μηνο σου!

 

Διαλεξε ενα αθλημα και γινε οσο pro-μαχιμι-κομαντο θες και μπορεις... Για τον στρατο αστο καλυτερα,πρωτα απ ολα διοτι δεν αξιζει!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply
8 minutes ago, giorgos2187 said:

2) Το "μαχιμι" θα το ξεχασεις απο την πρωτη κιολας μερα καταταξης οταν στο κεντρο θα περνας για προμηθεια και ο μπουρτζοβλαχος εποπ που συνηθως δεν ξερει καν ορθογραφια, θα σου πει "ε τωρα δεν εχουμε αρβυλες στο νουμερο σου, τελειωσαν, παρε ενα νουμερο μεγαλυτερες". Ενα απο τα πολλα κουφα που θα ακουσεις στο 9μηνο σου!

 

LMAO .... τους πρώτους 3 μήνες της θητείας μου ... κυκλοφορούσα με Νο. 47 αρβύλες .... το κανονικό νούμερο μου?  43  :unsure:

Link to comment
Share on other sites

στο πεζικο δεν κανουν καμψεις ομως για να σε παρουν

και η επιτροπη ποτε ερχονται για να διαλεξουν ατομα?

εγω θελω στρατονομια και ειδικες δυναμεις οχι σαν και εσας που βαριεστε στο πεζικο και βαζετε βυσμα για να πατε σε καλυτερες μοναδες και βαριεστε και εκει

Link to comment
Share on other sites

ο πράκτορας 007 πάντως σίγουρα εκανε παραπάνω απο 3 καμψεις.

αγαπητέ μου...οσο στρατοκαυλος και να σαι, δε θα φτιάξεις σωμα στον στρατο.οπου και να πας.Μόνο χρόνο θα χάσεις απο την ζωή σου.

Επίσης, εχω υπηρετήσει σε ταγμα στρατονομιας...Μόνο μαχιμους δε τους λες...

αν και ο εβρος ο αποκλεισμος απο το χιόνι , παγωμενοι σωληνες χωρίς νερο, χωρίς καλοριφερ,οι -22 βαθμοι στις 6:30 το πρωί,βολες με τα pzh2000 και οι πορείες δε το λες βυσμα...

 

στρατός πυροβολικού το λες :p

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ημουν στρατονομος.Στρατιωτης ημουν σε ταγμα στρατονομιας.
4μηνες εκατσα.Μπορω να σου πω οτι βαραγανε μυγες.Και παραμεθωριο απο οτι μου λεγανε απλα κοβανε κλισεις σε αξιωματικους :hehe:

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο τον στρατό δεν έγινα φέτες αλλά έκανα το Αθήνα - Ξάνθη με τζιπάκι του ΕΣ παίζει να ήταν και από το 1940 και συνοδεία Καναδέζας. Στην παραπάνω  διαδρομή περάσαμε και απο διόδια χωρίς να πληρώσουμε αντίτιμο επειδή ΕΣ free pass να είναι καλά ο αρχιλοχίας που είχαμε μαζί,ο διάλογος με την υπεύθυνη των διοδίων όταν ζήτησε να περάσουμε από την λωρίδα του ηλεκτρονικού συστήματος e-pass ήταν όλα τα λεφτά.  Μοίρασα 5000 λουκουμάδες στην γιορτή της Αγίας Βαρβάρας. Βάψαμε τα πάντα για ταξιαρχική επιθεώρηση και τελικά δεν ήρθε κανένας.Μπήκα σε υπόγειο στρατηγείο :P. Έμαθα να χειρίζομαι stinger (2 ελικόπτερα κατέρριψα σε εξομοιωτή). Μπήκα μέσα σε M109 και Μ115. Είδα Humvee απο κοντά TOR-M1 και RH-202 Rheinmetall.Είδα ΕΠΟΠ να γυρνάει γύρω γύρω με το Rheinmetall για κανένα τέταρτο. Έγινα σκόνη απο Corsair A7 στα πλαίσια αντιαεροπορικής άσκησης :), ο προηγούμενος ΕΠΟΠ ούτε που το είδε. Έκανα σκοπιά από της 6:30 το πρωί μέχρι της 16:30 το απόγευμα.... στην Θήβα. 

 

Ωραία ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Στρατός και της φοράδας ο a$$, ενα κwλοχανίο με ανύπαρκτους πουθενάδες (ΕΠΟΠ) και 10 φουκαράδες (μερικοί αξιωματικοί/λοχίες) να προσπαθούν να σώσουν την μονάδα. Μαχίμι, φίλε, Τζεμισμποτ δεν πρόκειται να γίνεις στην θητεία σου ως φαντάρος. Να στα πρήξουν και να τους βρίζεις απο το πρωί μεχρι το βράδυ μπορεί, να γίνεις fit και uber-soldier με τίποτα.

Προσωπικά θα ξαναπήγαινα άνετα στρατο, μιας και πέρασα φοβερά με τους αξιωματικούς που κάναμε παρέα. Αλλιώς ούτε απέξω δεν θα πέρναγα.-

 

ΥΓ. Ήμουν και εγώ εδώ :p

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος nucleus έγραψε:

Είδα Humvee απο κοντά TOR-M1 και RH-202 Rheinmetall.

Αν δεν εχεις ριξει με rheinmetall 20mm δεν ξερεις τι θα πει Call Of duty :hehe: 

 

πριν 35 λεπτά, το μέλος nucleus έγραψε:

Έμαθα να χειρίζομαι stinger (2 ελικόπτερα κατέρριψα σε εξομοιωτή).

Noob. ΜΟΝΟ 2; :hehe: Ας ειναι καλα φιλαρακι μου ΕΠΟΠ (υπηρχε ΚΑΙ τετοιο φιλαρακι :sarcastic: ) απο την Α'Πυρ/χια που με εχωσε στον εξομοιωτη και ειδα πως ειναι, αλλιως με την απορια θα εμενα :p (φυσικα και δεν εριξα ουτε μυγα, αλλα δεν πειραζει :p - εχω ριξει στο bf4 με stinger )

Link to comment
Share on other sites

εγώ εριχνα με ακόντιο και σφεντόνα...στην μαχη σώμα με σώμα δεν ήμουν καλός...μετά ήρθε ο αστρολάβος -η απαλλαγή μου...Στην εκστρατεία του Μ.Αλέξανδρου δεν μη πήραν επειδή ήμουν σε φυλάκιο...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επειδη βλεπω οτι τρολαρεις αβερτα ξεκινα με World of Tanks

οταν παρεις το πρωτο δεκαρι τοτε βαλε και το World of Warplanes

κανεις μονο 3 καμψεις????????????

προσεχε μην παθεις οσφυοκαμψία.....................

συντέκνισσα συγνωμη αλλα δεν μπορουσα να κρατηθώ

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αν δεν εχεις ριξει με rheinmetall 20mm δεν ξερεις τι θα πει Call Of duty :hehe: 

 

Noob. ΜΟΝΟ 2; :hehe: Ας ειναι καλα φιλαρακι μου ΕΠΟΠ (υπηρχε ΚΑΙ τετοιο φιλαρακι :sarcastic: ) απο την Α'Πυρ/χια που με εχωσε στον εξομοιωτη και ειδα πως ειναι, αλλιως με την απορια θα εμενα :p (φυσικα και δεν εριξα ουτε μυγα, αλλα δεν πειραζει :p - εχω ριξει στο bf4 με stinger )

Τι φλώρος, με stinger? Δεν έχεις ρίξει με rpg ελικόπτερα ( και αεροπλάνο στο BF3 - λιγότερο στο 4 ) ( προφανώς πλάκα σου κάνω τομμυ :p )

 

Μιας και λέμε ιστορίες για το στρατό, ΤS πήγαινε όπου πιο στη λούφα μπορείς να χωθείς!

Εγώ Ναυτικό ήμουν btw. Η μόνες φορές που ένιωσα "στρατό" ήταν όταν βοήθησα ένα απόγευμα έναν υπαξιωματικό να μετρήσουμε κάτι σφαίρες. Επίσης είδα από κοντά Thompson, M1911 και το M14 το αγαπημένο με τη σκουριά που βγαίναμε αγήματα :p  + επίσης 3 σφαίρες  ( είχαν κάνει λάθος και άλλοι γεμιστήρες είχα 2, άλλοι 3 και άλλοι 5 σφαίρες. ) που έριξα όσο ήμουν τρίπολη με G3 σε στόχους πάνω σε βουνό :p 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.