Jump to content


Πλύσιμο αυτοκινήτου - δίτροχων, συντήρηση / επαναφορά χρώματος και όλα τα σχέτικα


UltraB

Recommended Posts

  • 1 month later...
17 minutes ago, honda22 said:

Τώρα με τα δωρεάν μεταφορικά αξίζει το 5λιτρο.

 

Γενικώς αξίζει σε σχέση με άλλα μαγαζιά σε αυτή τη φάση, εγω πήρα κι άλλα πραγματα με secret santa τα οποία δεν πρόλαβα να δοκιμάσω ακομα (το lavish κυρίως που λένε οτι δίνει μέχρι 6μηνες προστασία χωρίς κόπο ουσιαστικά) και μου έστειλαν εξτρα 1λιτρο tripple που επίσης δουλεύει ωραία για ένα φρεσκάρισμα λίγο που έπαιξα σε ενα panel. Δεν ξέρω τι διάρκεια θα έχει ομως.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, honda22 said:

Τελικά σταμάτησαν προσωρινά να στέλνουν Ευρώπη ρε μλκ λόγω του brexit.

 

 

tenor.gif

 

Ναι; δεν το ειχαν πεί ξεκάθαρα αλλά ήταν ένας απο τους λόγους που έκανα παραγγελία πρίν τα Χριστούγεννα...

 

Θα ξαναρχίσουν σχετικά σύντομα θέλω να πιστεύω πάντως

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος and64 έγραψε:

 

Ναι; δεν το ειχαν πεί ξεκάθαρα αλλά ήταν ένας απο τους λόγους που έκανα παραγγελία πρίν τα Χριστούγεννα...

 

Θα ξαναρχίσουν σχετικά σύντομα θέλω να πιστεύω πάντως

 

Για να δούμε.

Στις ζάντες τί χρησιμοποιείς για καθαρισμό; Έχει αρχίσει να μαζευεται η σκόνη από τα τακάκια και δεν λέει να βγει. Ψάχνω κάτι safe όμως.

Link to comment
Share on other sites

+1 για Bilberry, το χρησιμοποιώ χρόνια και είμαι φουλ ευχαριστημένος. Συνήθως το κάνω διάλυμα 1:5

 

Αν έχεις πολύ βρώμικες ζάντες/καταλοιπα απο τακάκια που έχουν "σφηνωθει" στο βερνίκι, δοκίμασε να  ρίξεις καθαριστικό ζαντών με ελάχιστη διάλυση ή και αδιάλυτο.

 

Mετά τον 1ο καθαρισμό πέρνα και ενα de-ironizer, αυτό είναι που θα κάνει το σοβαρό παιχνίδι ;)

 

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πόσο το δίνει μηπως σου κάνω μια καλή τιμή εγω για 1 λίτρο; ??????

 

Αμα θες να πάρεις αρκετά πράγματα (λόγω μεταφορικών το λέω-15€ min/μέχρι 5kg) μπορείς αν δεις και autopflege απο Γερμανία 

 

WWW.AUTOPFLEGE-SHOP.DE

ValetPRO Bilberry Wheelcleaner 5Liter , Hersteller, ValetPRO, Autopflege-Shop, Aussenpflege, Felgen & Reifen, Felgenreiniger

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τι πέρασες συγκεκριμένα και πόσα χέρια;

Δεν έχω προλάβει να ρίξω και το lavish να δούμε τι ψάρια πιάνει (και για πόσο βασικά!) Αν ισχύει αυτό που λέει η autofinesse 6μήνες προστασία περίπου αντίο κεριά :p

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος and64 έγραψε:

Τι πέρασες συγκεκριμένα και πόσα χέρια;

Δεν έχω προλάβει να ρίξω και το lavish να δούμε τι ψάρια πιάνει (και για πόσο βασικά!) Αν ισχύει αυτό που λέει η autofinesse 6μήνες προστασία περίπου αντίο κεριά :p

 

Ένα χέρι από αυτό.

WAC_201_16.png?sw=800&sh=800&sm=fit

 

6 μήνες; χλωμό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, honda22 said:

Ένα χέρι από αυτό.

6 μήνες; χλωμό. 

 

? 

 

Είναι ceramic based υποτίθεται, 6 μήνες λέει max αλλά και 3-4 να βγάλει πάλι άψογο θα είναι για foam/σκουπισμα/τέλος! 

 

Στη δικιά μου εμπειρία τα νορμάλ κεριά αν κυκλοφορεί το αυτοκίνητο δεν βγάζουν πάνω απο 1μιση-2 μήνες στα δύσκολα πανελ, άντε να πάνε 3 με τέρμα ιδανικές συνθήκες, μετά το βλέπεις οτι έχει φύγει σχεδόν (εκτός αν τα σκάσεις για κανένα του 100αρικου) αλλά η όλη διαδικασία θέλει το χρόνο της και ιδανικά πάνω απο 1 χέρι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, honda22 said:

Το συγκεκριμένο που έβαλα θέλει προσοχή γιατί αν ακουμπήσει στα πλαστικά που βλέπεις κάτω κάτω στις πορτες δεν βγαίνει..τουλάχιστον όχι εύκολα και αφήνει ασπριλες. 

 

'Ολα θέλουν! Την έπαθα έτσι σε focus active φίλου που εχει τα πλαστικά trim στους θόλους, 10 λεπτά σκούπιζα, πέρασα apc και ξανα dressing βρίζοντας?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.