Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

πριν 36 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Και ομως ειναι αρκετες οι reference που βγαζουν προβλημα στα 3-4 χρονια βαριας χρησης.

Απο τις 6 καρτες που εχω αγορασει 4 ηταν reference. Gtx 260 gtx 280 και 2 Titan. Τρεις απο αυτες πηγαν απο υπερθερμανση, οι δυο εντος τριετιας δυο με τρεις μηνες πριν την ληξη της εγγυησης. 

Αυτο σταματησε να γινεται οταν μπηκαν στα νερα. 

Συμπερασμα, μακροχρονια οι θερμοκρασιες αυτες θα σου βγαλουν προβλημα αναλογα τη χρηση.

 

 

Η GTX 275 στην οποία αναφέρομαι πιο πάνω, είναι reference. 7 χρόνια περίπου με μαμά ψύξη και μερικά από αυτά με πολύ υψηλές θερμοκρασίες. Γενικά έχω ακούσει λίγες περιπτώσεις με κάρτες να "σκάνε" από υπερθέρμανση. Και γενικώς, δεν είναι υπερθέρμανση οι 75-80c.

Στατιστικά δεν μπορούμε να ξέρουμε κάποιο ποσοστό όμως. 

Anyway βγήκαμε way off topic :p 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tommybertsen said:

Anyway βγήκαμε way off topic :p 

 

Ε καλά είναι για εμάς που είμαστε περαστικοί....π.χ. εγώ περιμένω σε αυτό το νήμα μέχρι να βγει η 3080Ti και να μετακομίσω στο δικό της νήμα σαν ιδιοκτήτης....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

https://www.funkykit.com/reviews/video-cards/gigabyte-geforce-rtx-2060-gaming-oc-pro-graphics-card-review/

 

Να πω πως βρήκα τα όρια της κάρτας. Δοκίμασα τα 1920mhz@856mv και το superposition δεν άνοιγε καν.

Επομένως, μένω στα 1905mhz@900mv. 

Δεν έχει νόημα να δοκιμάσω να δώσω 875mv. Άντε να κέρδιζα 1 βαθμό.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Δεν έχει νόημα να δοκιμάσω να δώσω 875mv. Άντε να κέρδιζα 1 βαθμό.

Ένας βαθμός είναι πολύ σημαντικός για ψυχαναγκαστικ... εεε για σοβαρούς overclockers όπως εσύ :bleh: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ένας βαθμός είναι πολύ σημαντικός για ψυχαναγκαστικ... εεε για σοβαρούς undervoltagers όπως εσύ :bleh: 

Πιο σωστό!!!  :p

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Με κίνδυνο να παραστρατήσω εκτός θέματος, φαίνεται ότι η προϋπηρεσία στο undervoltage φαίνεται χρήσιμη στις Vega :).

Αυτήν έπρεπε να πάρω. Αυτή είναι για μένα. Uv και άγιος ο Θεός.

 

πριν 35 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Κι εγώ λέω ότι θα αρχίσω να ρίχνω καμπάνες για μπούλιινγκ ( προσοχή στην προφορά, ε; ). Γιώργο, μια αναφορά μόνο και δι' εσού θα δικαιωθούν όλοι οι καταπιεσμένοι undervolters. ?

Άλλοι βρίσκουν τα πάνω όρια, εγώ πάω για τα κάτω. Ανάποδος σε όλα μου....

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Άλλοι βρίσκουν τα πάνω όρια, εγώ πάω για τα κάτω. Ανάποδος σε όλα μου....

52581065_2086178011468820_1130914689182597120_n.thumb.jpg.9abdd181a5c5ff206b9da6f5e13b6d66.jpg

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

πριν 48 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Κι εγώ λέω ότι θα αρχίσω να ρίχνω καμπάνες για μπούλιινγκ ( προσοχή στην προφορά, ε; ). Γιώργο, μια αναφορά μόνο και δι' εσού θα δικαιωθούν όλοι οι καταπιεσμένοι undervolters. ?

 

πριν 46 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μα στον Γιώργο αρέσει να του κάνεις μπούλιινγκ :hehe: Είναι determined bullying acceptor :p 

 

I will report both of you για μπούλινγκ/μπόουλινγκ και offtopic

974414431_2019-02-1120-41-30.thumb.jpg.1469d93f00483767ebb23965ec39dffd.jpg

 

Spoiler

όταν είναι να πάω για banιο πείτε μου

:rofl:

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.