Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Φιλαρακι φτιάχνει σύστημα και του είχα προτείνει πριν καιρό, την Gigabyte Rtx 2080 gaming  όπου τότε έπαιζε στα 780 περίπου. Δε τη βρίσκουμε τώρα και του έκανα αντιπρόταση για αυτήν https://www.skroutz.gr/s/16185279/MSI-GeForce-RTX-2080-8GB-Ventus-8G-OC.html που νομίζω είχε αναφέρει ο LazyDog.

Στην παρακάτω αν το ταβάνι του είναι τα 800 αν είναι να πάει σε ventus (ή asus dual) μακριά κι αγαπημένα απ'αυτες.

Palit GeForce RTX 2080 8GB GameRock Premium απ'τα review έχει αρκετά καλό σύστημα ψύξης.

Διάβασε και κριτικές για να έχεις καλύτερη εικόνα (amazon κτλ. .....)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η ventus ειναι τιμια υλοποιηση και απο τις κριτικες εχει ικανοποιητικη ψυξη(δεν εχει rgb και οκ οι λαχανι πινελιες δεν ειναι κ οτι πιο ωραιο)

 

Η Dual ειναι για τα πανηγυρια 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_18.png.bdfb5cfb3b9ce65deed3454f07ad71b9.png

Η κάρτα stock, όπως βγήκε από το κουτί.

Screenshot_19.png.fb1e125387b10af14def9504fcdacf9a.png

Πρόχειρο undervolt (1900mhz@900mv), με custom fan curve. Ειλικρινά, δεν έχω ξαναδεί τέτοια θερμοκρασία. Το fan curve είναι ίδιο με της gigabyte aorus xtreme 1080ti:

Screenshot_20.thumb.png.b888ca4b66d8d5dfb0bcd1250601b1f3.png

H κάρτα δεν ακούγεται.

Οι ανεμιστήρες του κουτιού γυρίζουν στο 40%. Οι δύο μπροστινοί της cryorig ακούγονται λίγο (όχι ότι ενοχλούν, αν και πάνω από το 60% είναι θορυβώδεις, της bequiet είναι σαν να μην υπάρχουν ακόμα και στο 100%).

Ερώτηση προς όσους ξέρουν: αυτή η βλακεία, το msi mystic light, γιατί μου βγάζει platform not supported; Μόνο αν έχεις msi mobo υποστηρίζεται;

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, άρα η MSI φαίνεται την έχει προσέξει την κάρτα. 

 

Για γκάζωσε την τώρα λίγο.....go go go!

 

Κι ένα δικό μου run με την 1080Ti - λογικά πρέπει να το χτυπάς ή να το φτάνεις. 

 

 

Superposition_Benchmark_v1.0_9568_1544562286.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος Jargon έγραψε:

Ωραίος, άρα η MSI φαίνεται την έχει προσέξει την κάρτα. 

 

Για γκάζωσε την τώρα λίγο.....go go go!

 

Κι ένα δικό μου run με την 1080Ti - λογικά πρέπει να το χτυπάς ή να το φτάνεις. 

 

 

Superposition_Benchmark_v1.0_9568_1544562286.png

Νομίζω ότι το ξεπέρασα για λίγο (ή ήμουν εκεί κοντά) όταν είχα την ti. Τα έχω ανεβάσει στο οικείο νήμα. 

Επειδή έχω ψύχωση με τις θερμοκρασίες, κάνω πάντα uv, ποτέ oc. Επειδή βλέπω ότι η κάρτα τραβάει στην ανηφόρα, ίσως δοκιμάσω uv+oc.

Να πω, επίσης, ότι η καρτέλα στο msi ab για τη ρύθμιση των fans κατέστη διαθέσιμη μόνο αφού κατέβασα τους τελευταίους drivers. Στους αμέσως προηγούμενους, το εν λόγω tab δεν ήταν διαθέσιμο (αυτό ισχύει μόνο για τις turing).

Για το msi mystic light ξέρει κάποιος τι ισχύει; Αν δεν έχω msi mobo, πώς αλλάζω τον φωτισμό της κάρτας;

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Για το msi mystic light ξέρει κάποιος τι ισχύει; Αν δεν έχω msi mobo, πώς αλλάζω τον φωτισμό της κάρτας;

Μάλλον κατέβασες το "party", ε; Έχει 3 διαφορετικά προγράμματα. Δεν ξέρω ποιο κάνει τι. Μακάρι να δούλευε με της Aorus ? 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Μάλλον κατέβασες το "party", ε; Έχει 3 διαφορετικά προγράμματα. Δεν ξέρω ποιο κάνει τι. Μακάρι να δούλευε με της Aorus ? 

 

Όχι, ρε. Θα το ξαναδώ, αλλά δεν νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.