Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

Πάντως εγώ τώρα που έβαλα την 4Κ οθόνη νίωθω ότι επιτέλους "took my money's worth" από την Ti, ειδικά με τους τίτλους που παίζω (λίγο παλαιότερους) που πλέον είναι πατσαρισμένοι και χωρις bugs...Π.χ. Batman Arkham Knight, Rise of the Tomb Raider....Bioshock.....μπορεί να γελάνε μερικοί με αυτά αλλά είχα 10 χρόνια να παίξω παιχνίδι και εμένα μου αρέσουν...lol.

 

Σε 7 μήνες πάντως μπορεί ν'αρχισουν οι φήμες για 7nm κάρτες..οπότε μια χαρά θα είσαι έτοιμος για σουτ...και σκάντζα χωρίς να χάσεις πολλά. Εγώ από την άλλη που πρέπει να πάρω καινούρια χωρίς να πουλήσω την παλιά είμαι άλλη ιστορία ειδικά με την 2080Ti που θέλω (για 4Κ future titles) + waterblock. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

@DEADLAZARUS Ποια πηρες/θα παρεις;

 

Καλοριζικη :)

Πήρα, πήρα.

Msi rtx 2080 gaming x trio.

Thx:T:.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Jargon έγραψε:

Σε 7 μήνες πάντως μπορεί ν'αρχισουν οι φήμες για 7nm κάρτες..οπότε μια χαρά θα είσαι έτοιμος για σουτ...και σκάντζα χωρίς να χάσεις πολλά. Εγώ από την άλλη που πρέπει να πάρω καινούρια χωρίς να πουλήσω την παλιά είμαι άλλη ιστορία ειδικά με την 2080Ti που θέλω (για 4Κ future titles) + waterblock. 

Κοίτα, για να είμαι ειλικρινής, έχω δώσει 1.600-600 (από την ti)=1.000 ευρώ σε διάστημα 7 μηνών. Πήρα, βέβαια, 2 κάρτες (βάλε και την όποια απόσβεση έκανα χρησιμοποιώντας την ti), αλλά μιλάμε για ίδιων επιδόσεων (almost) κάρτες. Ξαναλέω: η μετάβαση από την ti στην 2080 δεν είναι έξυπνη κίνηση. Την έκανα για τους λόγους που αναφέρθηκαν ανωτέρω (πάλι δεν δικαιολογείται η κίνηση) και επειδή δεν ήθελα να πάρω την 2080ti (ξεπεράστηκε το προσωπικό μου όριο ανοχής).

Εν αναμονή λοιπόν. Να ξέρετε ότι θα σας πρήξω με undervolt και άλλα μυστήρια πράγματα.

 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Την MSI την είχα κι εγώ στις λίστες μου ως επιλογή - καλορίζικη.

 

 

1 minute ago, DEADLAZARUS said:

Κοίτα, για να είμαι ειλικρινής, έχω δώσει 1.600-600 (από την ti)=1.000 ευρώ σε διάστημα 7 μηνών. Πήρα, βέβαια, 2 κάρτες (βάλε και την όποια απόσβεση έκανα χρησιμοποιώντας την ti), αλλά μιλάμε για ίδιων επιδόσεων (almost) κάρτες. Ξαναλέω: η μετάβαση από την ti στην 2080 δεν είναι έξυπνη κίνηση. Την έκανα για τους λόγους που αναφέρθηκαν ανωτέρω (πάλι δεν δικαιολογείται η κίνηση) και επειδή δεν ήθελα να πάρω την 2080ti (ξεπεράστηκε το προσωπικό μου όριο ανοχής).

Εν αναμονή λοιπόν.Να ξέρετε ότι θα σας πρήξω με undervolt και άλλα μυστήρια πράγματα.

 

 

Ωραία!!!

Έγινε επεξεργασία από Jargon
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Vega 64 επρεπε να παρεις ρα....κανει "παπαδες" με undervolt :hehe:

Το σκεφτόμουν σοβαρά. Αν πετύχαινα το uv που ήθελα, θα την έστελνα δώρο στη Lisa, γράφοντας "με ευχαριστείς μετά. Go get petsinos and the 1080ti now"...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Λέω και γω να πάω μία 1080ti aorus xtreme :p Δεν μπορώ άλλο με την intel uhd 630 :hehe: 

Ξέρω κάποιον που έχει μία τέτοια, αλλά θα το κρατήσω μυστικό.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Λέω και γω να πάω μία 1080ti aorus xtreme :p Δεν μπορώ άλλο με την intel uhd 630 :hehe: 

σου έχω κρατήσει την duke, άσε την aοrus, της έχει πιει το αίμα , 7 μήνες νομίζω :jester::hehe:

 

μια χαρά είναι η hd630 σε 1440p

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tommybertsen said:

τελείωνε το PC

Σαν το γιοφυρι της Αρτας εχει καταντησει...."τη μερα το χτιζανε, το βραδυ γκρεμιζόταν" :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι πέρυσι που είχε ανοίξει ένα θέμα για οθόνη , και την πήρε φέτος :p Εντάξει ,το ψάχνει και καλά κάνει. Αλλά τον Δούκα θέλω να τον δω με το στέμμα του στο PC του μέσα :p 

Spoiler

Τι εννοείς ότι είναι εδώ και διαβάζει αυτά που γράφουμε; :hehe: 

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Εγώ θυμάμαι πέρυσι που είχε ανοίξει ένα θέμα για οθόνη , και την πήρε φέτος :p Εντάξει ,το ψάχνει και καλά κάνει. Αλλά τον Δούκα θέλω να τον δω με το στέμμα του στο PC του μέσα :p 

  Reveal hidden contents

Τι εννοείς ότι είναι εδώ και διαβάζει αυτά που γράφουμε; :hehe: 

 

μια διόρθωση 2 χρόνια για την οθόνη :bleh:

για τα υπόλοιπα έχω πέσει από την μια μαλ..ια στην άλλη.

 

πριν 19 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Άντε βάλε τον Δούκα και τελείωνε το PC ? 

 

πριν 15 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Σαν το γιοφυρι της Αρτας εχει καταντησει...."τη μερα το χτιζανε, το βραδυ γκρεμιζόταν" :hehe:

 

έτοιμο είναι το pc πως κάνετε έτσι ω ρε παλικάρια!!

Spoiler

FHD0055.JPG.1a75b4117590daf3f32309c0202c6301.JPG

Spoiler

λείπει μια κάρτα, ένα τροφοδοτικό, δίσκος, κουτί ......

:rofl::crazypilot::hehe:

 

:jester:

κατά 90% αύριο θα έχω το psu, το αργότερο Πέμπτη

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος idonthave έγραψε:

κουτί

Έκανες τόσο κόπο και πουλάς το 760t. Αν έψαχνα κουτί θα το είχα πάρει asap :p 

Spoiler

Meanwhile, 2 random freezes , 1 BSOD με το που έβαλα την intel uhd 630 να λειτουργεί. :hehe: Έλεγα ότι φταίει το OC αλλά είναι drivers... Φοβερή δουλειά στον τομέα αυτό ?

@DEADLAZARUS πότε παραλαμβάνεις την trio?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Έκανες τόσο κόπο και πουλάς το 760t. Αν έψαχνα κουτί θα το είχα πάρει asap :p 

  Reveal hidden contents

Meanwhile, 2 random freezes , 1 BSOD με το που έβαλα την intel uhd 630 να λειτουργεί. :hehe: Έλεγα ότι φταίει το OC αλλά είναι drivers... Φοβερή δουλειά στον τομέα αυτό ?

@DEADLAZARUS πότε παραλαμβάνεις την trio?

Τσεκαρε για τελευταίους drivers και γενικά δεν είσαι ο μόνος με μπλε οθόνες. Κάτι διάβασα τυχαία στο reddit τις προάλλες ?

RTX ON 2080 τελικά ρε; ή RTX OFF 1080Ti410199505_.jpeg.99b7859228fc5551260c0fe4d8b51d1b.jpeg

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Έκανες τόσο κόπο και πουλάς το 760t. Αν έψαχνα κουτί θα το είχα πάρει asap :p 

  Hide contents

Meanwhile, 2 random freezes , 1 BSOD με το που έβαλα την intel uhd 630 να λειτουργεί. :hehe: Έλεγα ότι φταίει το OC αλλά είναι drivers... Φοβερή δουλειά στον τομέα αυτό ?

@DEADLAZARUS πότε παραλαμβάνεις την trio?

Σήμερα φεύγει και έρχεται το Σάββατο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Call of Duty BO4 edition RTX 2080 Ti from ASUS

DtjsaidWwAIpSMR.jpg:large

 

------------

------------

 

@icy20

Pad-Mod 2.0 - Zotac RTX 2080 Ti Amp! Extreme freed from the possible danger zone with just a few moves | igorsLAB

 

Aυτές τις μα....ιες όταν βλέπω @%@$#@$^$@ για πολύ μικρό κόστος 2,5,7€ πόσο βρε που....gipsians!! Τα τις evga οι μα...ιες...

 

Παράθεση

There are always opportunities to improve on a good product and to punish the alleged avarice of the accountant with only a few cents of material nonchalantly. Far more than 90 ° C below the memory you do not really have to find beautiful now, but why did the dear Lord once again created the so-called thermal pads? Exactly, for that! So it's going to be exciting. Thanks also to the German PR from Zotac for the fast support.

Because of the personal commitment of the US editor-in-chief ("Just buy it!"), I can not get my own samples from the Zotac headquarters, which I could directly rebuild irreversibly (because they did not have to rotate between the editors) Unfortunately, for the same reasons I do not use a mechanical conversion of the backplate this time. This is a shame and only half the battle, but I can not leave the colleagues here in Germany a modified map.

But the part-mod shown today is also completely sufficient to determine the direction in which the train should go. Of course, I do not want to completely anticipate the entire review, but this separate remodeling goes beyond the scope of a regular review. Does anyone remember my article "EVGA GeForce GTX 1080 FTW with cooler mod and new BIOS in the test" ? The parallels are already remarkable. So, let's go!

 

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Δεν εχω την extreme ρε συ. Η αλλη ειναι σχεδον 200mhz παραπανω κλοκαρισμενη

 

έτσι είχε αρχίσει και η evga με τις ftw3 και μετά έστελνε thermal pads για τις περισσότερες εκδόσεις σε 1070/1080, για την 1060 μόνο bios αν θυμάμαι σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.