Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

Νομίζω οτι μόνο με το δικό της πρόγραμμα μπορείς να ρυθμίσεις τα led της αλλά επειδή έχω κάποια digital led Phanteks προϊόντα τα οποία είναι συμβατά και με Mystic και Aura υποθέτω πως τα led είναι ίδιου τύπου. Οπότε αν έχεις όρεξη για καμία μόντα όλα γίνονται...δηλαδή τι μόντα, να συνδέσεις τα led strips της κάρτας σε κάποιο header του motherboard. Προσοχή όμως να μην βάλεις 5v Addressable leds σε 12V non-adressable leds και τα κάψεις. 

 

Μόλις χτύπησα 10294 στο Superposition οπότε είσαι χαμηλά αλλά αν μου λες ότι κάνεις UV τότε μη σκας. Βασικά τρέξε κανένα game benchmark να δεις πως πάει π.χ. Shadow of the Tomb Raider ή BF5.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Jargon έγραψε:

Νομίζω οτι μόνο με το δικό της πρόγραμμα μπορείς να ρυθμίσεις τα led της αλλά επειδή έχω κάποια digital led Phanteks προϊόντα τα οποία είναι συμβατά και με Mystic και Aura υποθέτω πως τα led είναι ίδιου τύπου. Οπότε αν έχεις όρεξη για καμία μόντα όλα γίνονται...δηλαδή τι μόντα, να συνδέσεις τα led strips της κάρτας σε κάποιο header του motherboard. Προσοχή όμως να μην βάλεις 5v Addressable leds σε 12V non-adressable leds και τα κάψεις. 

 

Μόλις χτύπησα 10294 στο Superposition οπότε είσαι χαμηλά αλλά αν μου λες ότι κάνεις UV τότε μη σκας. Βασικά τρέξε κανένα game benchmark να δεις πως πάει π.χ. Shadow of the Tomb Raider ή BF5.

Περίεργο να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω χωρίς να μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες.

Έτρεξα και bf1 για 2 ώρες με τα uv settings+custom fan curve. Mac temp@49 βαθμούς. Σε σχέση με την ti, είμαι 10 βαθμούς κάτω. 

Σίγουρα παίζει ρόλο και ο bequiet που έβαλα στο πάτωμα του κουτιού, αλλά δεν πίστευα ότι θα έβλεπα τέτοιες θερμοκρασίες.

Εξαιρετική δουλειά από την msi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

 

Για το msi mystic light ξέρει κάποιος τι ισχύει; Αν δεν έχω msi mobo, πώς αλλάζω τον φωτισμό της κάρτας;

 

δεν υποστηρίζουν όλα τα προϊόντα της msi το mystic light

Δες στο site ( ή στο forum) της MSI αν το υποστηρίζει η κάρτα σου .

πχ η mobo της υπογραφής μου δεν το υποστηρίζει....300€ mobo.....

δοκίμασε να κατεβάσεις το gaming app λογικά με αυτό θα αλλάζει ο φωτισμός

 

 

Έγινε επεξεργασία από Harrisxr650
  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

@DEADLAZARUS Τωρα το ειδα ρε Γιωργη οτι εχεις θεμα. Gaming App

 

Μονο με αυτο κανεις δουλεια :) 

 

 

Ευχαριστώ. Θα το κατεβάσω όταν πάω σπίτι. Προφανώς, δεν το υποστηρίζει η μητρική μου.

Αν και η κάρτα έχει μοβ φωτισμούς by default, οι οποίοι ταιριάζουν με το μοβ χρώμα της λεντοταινίας (αυτό το χρώμα διάλεξα προς το παρόν).

Μοβ με μαύρο και μια πινελιά κόκκινου; Ναι, ταιριάζει.

Θα το δοκιμάσω το app και θα γίνω bob ross των φτωχών καγκουραίων....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DEADLAZARUS said:

Περίεργο να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω χωρίς να μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες.

Έτρεξα και bf1 για 2 ώρες με τα uv settings+custom fan curve. Mac temp@49 βαθμούς. Σε σχέση με την ti, είμαι 10 βαθμούς κάτω. 

Σίγουρα παίζει ρόλο και ο bequiet που έβαλα στο πάτωμα του κουτιού, αλλά δεν πίστευα ότι θα έβλεπα τέτοιες θερμοκρασίες.

Εξαιρετική δουλειά από την msi. 

 

 

 

Νόμιζα ότι έχεις Asus μητρική αλλά βλέπω Asrock στην υπογραφή οπότε μόνο με το App αν και δεν το γνωρίζω από πρώτο χέρι γιατί δεν έχω κάτι από MSI. 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

Και ναι...Rip 2070 :hehe:

ουτε βδομαδα δεν εκλεισε .LOL

 

Είχες 2070 και τα έφτυσε;

 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

Στο γραφείο τν πήρε ο compositor.

Απο αμαζον. Αρχικά κρασαρε ολο το μηχάνημα σε φουλ  και μετά έπαψε να δείχνει σημα.

Σε λιγότερο από ένα λεπτό μίλησε με αμαζον και του είπαν στέλνουμε άλλη επιτόπου.

Μια gigabyte ήταν με τρία φρου φρου

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Και ναι...Rip 2070 :hehe:

ουτε βδομαδα δεν εκλεισε .LOL

 

Project rtx20xx αναβάλλεται επ αόριστον ?. Ελπίζω να βγάλεις εύκολα και γρήγορα άκρη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, ούτε το Gaming app έκανε τη δουλειά. Βρήκα την κάρτα μου στο site της msi, πήγα στο support tab, μετά στο utility και βρήκα το mystic light 3. Το κατέβασα και ο Bob Ross χτύπησε την πόρτα μου. Εβαλα το χρώμα που ήθελα και τέλος. 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^ Και γ@#ώ τις υλοποιήσεις είναι σε όλα της η άτιμη. Το μοναδικό μειονέκτημα είναι η τιμή.

Ψάχνω να τη βρω σε μια πιο λογική τιμή, αλλιώς μάλλον θα πάω σε παγωτό φέτος με το bundle του bf5. Αν γίνει ποτέ διαθέσιμη of course...

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος virus777 έγραψε:

^ Και γ@#ώ τις υλοποιήσεις είναι σε όλα της η άτιμη. Το μοναδικό μειονέκτημα είναι η τιμή.

Ψάχνω να τη βρω σε μια πιο λογική τιμή, αλλιώς μάλλον θα πάω σε παγωτό φέτος με το bundle του bf5. Αν γίνει ποτέ διαθέσιμη of course...

Και η evga είναι καλή, αν και εμφανισιακά τα χαλάει.

Η asus (και τώρα τελευταία η msi), έχει πιάσει το νόημα. Μαύρο+rgb=lfe.

Link to comment
Share on other sites

Από το πλάι μαμάει η έβγα. Είναι η μόνη που έχει το logo GeForce rtx 2070 σε rgb :p
Το διάφανο shroud από κάτω ούτως ή άλλως δε θα φαίνεται, θα πρέπει να σκύψει κανείς για να το δει.

 

Btw αν βρει κάποιος την strix o/c σε καλή τιμούλα ανά τας ευρώπας μη ντραπείτε, ποστάρετε το link.

Έγινε επεξεργασία από virus777
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.