Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος GoMaR έγραψε:

Ακόμα περιμένω να μου απαντήσεις σε pm... :p

 πάντως επιμένω.. Είσαι πολύ κάτω σε σκορ.

 

Νόμιζα ότι θα μου έστελνες p.m.. Πες μου τι θέλεις να τρέξω (σε p.m.).

Ναι, είμαι κάτω. Αλλά έχω κάνει uv, η συχνότητα είναι χαμηλή για ti και έχω fan curve στο 60% max.

Ξέρω ότι το κομμάτι που έχω πάει ψηλά.

Με τόσους περιορισμούς που έχω βάλει  στην κάρτα, το σκορ είναι αξιοπρεπέστατο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μα....σου εχω στειλει απο τοτε που μου το πες.. χαχαχα


Οταν η καρτα μπορει να αποδοσει 13.500-14.000 και εσυ εισαι στα 12κ  μονο αξιοπρεπεστατο δε το λες..Sorry κιολας ετσι :p

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

μα....σου εχω στειλει απο τοτε που μου το πες.. χαχαχα


Οταν η καρτα μπορει να αποδοσει 13.500-14.000 και εσυ εισαι στα 12κ  μονο αξιοπρεπεστατο δε το λες..Sorry κιολας ετσι :p

 

Δεν έχει έρθει κάτι, Ιάσονα.

Θα σου απαντούσα. Στείλε μου ξανά.

Ε, το ίδιο λέμε. Την έχω handicapped και βγάζει 12.000. Θα το στρώσω το εργαλείο, μην φοβάσαι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω δε φοβαμαι.. απλα δε συμφωνω με το σκεπτικο σου.. Να χαραμιζεις την καρτα και να της κοβεις τοσο αερα για 5 βαθμους.
 Τσαμπα η καρτα δλδ.

Μηπως σε κοβει κατι αλλο στο μηχανημα;

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος GoMaR έγραψε:

εγω δε φοβαμαι.. απλα δε συμφωνω με το σκεπτικο σου.. Να χαραμιζεις την καρτα και να της κοβεις τοσο αερα για 5 βαθμους.
 Τσαμπα η καρτα δλδ.

Μηπως σε κοβει κατι αλλο στο μηχανημα;

Όλα stock τα έχω. Δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να με κόβει. 

Άσε να την τρέξω και oc και αν δεν βγάλει το σκορ που έβγαζε και στον προηγούμενο κάτοχο, θα σου πω.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GoMaR said:

μα....σου εχω στειλει απο τοτε που μου το πες.. χαχαχα


Οταν η καρτα μπορει να αποδοσει 13.500-14.000 και εσυ εισαι στα 12κ  μονο αξιοπρεπεστατο δε το λες..Sorry κιολας ετσι :p

 

Προφανως παιζουν ρολο οι drivers. Και εμενα 13200 βγαζει και ειναι πουσαρισμενη αλλα το bench δεν καταλαβαινει το OC και παιζει στα 1930-1950 ενω στο bf πιανω 2050-2070 max...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνετε και του δίνετε σημεία αναφοράς, αλλά κι από την άλλη είναι θεμιτό να αγοράζει μια κάρτα που ακόμη και UVed / UCed να μπορεί να δίνει την απόδοση που χρειάζεται με χαμηλότερες θερμοκρασίες ή λίγο πιο αργούς ανεμιστήρες.

 

Αγνοώντας το σκορ και κοιτώντας τα fps (74-112) και τις θερμοκρασίες (43-60 ℃) θα έμενα ικανοποιημένος, αν και υποψιάζομαι ότι έχει ακόμη περιθώριο βελτίωσης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, GoMaR said:

με ocing πανε.. στο διπλα φορουμ ειναι αρκετοι απο 13.500  εως 14+

 

Καλά θα της είχα τραβήξει Shunt mod, waterblock και θα τις είχα πιει το αίμα, χαχαχα.....από την άλλη ξέρει ότι μπορεί να πάει παραπάνω οπότε το αποφασίσει. Τώρα είναι και καλοκαίρι, ζέστη....

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.