Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

https://www.techpowerup.com/252612/msi-redesigns-gaming-armor-graphics-cards-for-gtx-1660-ti-launch

Εγκρίνω. Ήρθε η ώρα να μπει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας το κόκκινο-μαύρο theme.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να αλλάξω κάρτα γραφικών και να πάω σε RTX 2060 τώρα που τις βλέπω στο skroutz να ξεκινάνε στα 350€. Το ερώτημα μου είναι  οι εταιρίες Palit , gainward, PNY, Inno 3D, Manli, που είναι πιο οικονομικές αξίζουν τα λεφτά τους(value for money), έχουν περιθώρια για overclock( έχω universal waterblock) δεν μιλάω για τρελές επιδώσεις και ένα 10-15% μου κάνει ? Δεν κάνω συχνά αναβαθμίσεις και αλλάζω συνήθως ότι χρειάζεται. Για να καταλάβετε είμαι με μια  gigabyte HD7950  φλασαρισμένη σε R9 280 και οθόνη Dell U2412m. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος DIMITRIS56 έγραψε:

Με ενδιαφέρει να αλλάξω κάρτα γραφικών και να πάω σε RTX 2060 τώρα που τις βλέπω στο skroutz να ξεκινάνε στα 350€. Το ερώτημα μου είναι  οι εταιρίες Palit , gainward, PNY, Inno 3D, Manli, που είναι πιο οικονομικές αξίζουν τα λεφτά τους(value for money), έχουν περιθώρια για overclock( έχω universal waterblock) δεν μιλάω για τρελές επιδώσεις και ένα 10-15% μου κάνει ? Δεν κάνω συχνά αναβαθμίσεις και αλλάζω συνήθως ότι χρειάζεται. Για να καταλάβετε είμαι με μια  gigabyte HD7950  φλασαρισμένη σε R9 280 και οθόνη Dell U2412m. 

Αξίζουν οι palit,inno 3d αν και η inno 3d δεν είναι και η καλύτερη στις φθηνές της. Καλύτερα άνοιξε ένα θέμα καινούριο για να λάβεις περισσότερη βοήθεια :) 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, GoMaR said:

Και μου λέει το αφεντικό, να το γυρίσουμε σε c4d με octane. .

Φοβερό scaling με τις rtx..

 

Το standalone του Octane βολεύει για animation; Για stills το χρησιμοποιούν και blenderάδες πάντως με πολύ καλά αποτελέσματα, π.χ. https://www.artstation.com/enricocerica

Έγινε επεξεργασία από pnick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, pnick said:

 

Το standalone του Octane βολεύει για animation; Για stills το χρησιμοποιούν και blenderάδες πάντως με πολύ καλά αποτελέσματα, π.χ. https://www.artstation.com/enricocerica

 

Μια απο τις καλυτερες δουλειες του γραφειου μας, ειναι αυτη εδω:

 

 


Cinema4d / octane.

Anyway..τελος το offtopic :p

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, GoMaR said:

 

Μια απο τις καλυτερες δουλειες του γραφειου μας, ειναι αυτη εδω:

 

 


Cinema4d / octane.

Anyway..τελος το offtopic :p

 

Θυμήθηκα την σοκολάτα που είχες βάλει στο άλλο θέμα. Ωραία δουλειά, πραγματικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GoMaR said:

 

Μια απο τις καλυτερες δουλειες του γραφειου μας, ειναι αυτη εδω:

 

 


Cinema4d / octane.

Anyway..τελος το offtopic :p

 

Επι την ευκαιρία Ιασωνα είδα από κοντά την RTX 8000 Quadro στην Στοκχόλμη. 

Τρομερές επιδόσεις σε αποικονηση MRI ( ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΎ ΤΟΜΟΓΡΑΦΟΥ) 

Έγινε επεξεργασία από def
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.