Jump to content


"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

Μόλις τώρα, το μέλος Dem έγραψε:

X1080 ;      Πάλι πρέπει να τελειώνει σε 80; Δεν είναι αρκετά πιο ελαφριά ανάλυση από 2560χ1440;

Ναι. Κατάλαβα, όμως, πως θέλεις και τα 144hz.

 

Link to comment
Share on other sites

https://hexus.net/tech/reviews/graphics/127817-gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-gaming-oc/

Εν ολίγοις: εξαιρετική επιλογή, με κάποια ερωτηματικά.

Αν και οι 3 ανεμιστήρες είναι overkill, η κάρτα είναι δροσερή (max 62 βαθμοί), ήσυχη και υπερχρονίζεται (wow) όπως πρέπει (εδώ φαίνεται η χρησιμότητα του cooling system).

Όμως, η τιμή της είναι premium και, εδώ που τα λέμε, δεν χρειαζόταν τόσα καλούδια σε μια 1660ti.

Αυτά που προσφέρει, μπορείς να τα βρεις (με μια μικρή αύξηση στην τιμή) σε μια καλύτερη κάρτα.

Η τιμή της την τοποθετεί σε ενδιάμεσο segment και αυτό συνιστά μειονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.guru3d.com/articles-pages/palit-geforce-gtx-1660-ti-gamingpro-oc-review,1.html

Εξαιρετική πρόταση από την palit. Φοβερές θερμοκρασίες (max 60 βαθμοί, όσους και η asus strix), αθόρυβη και με καλές επιδόσεις.

Α, κατά πάσα πιθανότητα, και σ' εξαιρετική τιμή.

Εμφανισιακά, δεν μου έκανε κλικ, αλλά who cares.....

Link to comment
Share on other sites

https://www.tweaktown.com/news/65250/nvidia-unlocks-ray-tracing-geforce-gtx-series-cards/index.html

 

Α βλέπω ποσταριστηκε ήδη. Σε αυτό το νήμα ισχύει μόνο για τις 1660*

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2019 at 12:57 AM, chrkon said:

 

 

Αυτό το overclock είναι ωραίο αλλά το πόσο θα την χρεώνει και αν αξίζει για 150MHz παραπάνω από το μέσο όρο είναι άλλη ιστορία. Γι'αυτούς που ασχολούντια με ρεκορ σε benchmarking ίσως αλλά για τους υπόλοιπους δεν νομίζω. Την κόβω για 1650-1700 Ευρώ.

 

Έγινε επεξεργασία από Jargon
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Efialtis said:

 

 

Και μετά μου λένε μερικοί γιατί τους κράζω (την nVidia) και φυσικά εννοώ τον τρόπω που το προώθησε και τις τιμές....

Εδώ βλέπω ότι σε 4Κ ούτε με RTX OFF δεν κρατάει 60fps η 2080Ti και μετά σκέφτομαι γιατί να τα σκάσω τα 1200-1400.....

Δεν ξέρω ειλικρινά ούτε έχω εντυπωσιαστεί ούτε βλέπω πολλούς τίτλους να μπορούν να κάνουν τίποτα μέχρι την επόμενη γενιά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Λίγο αργά σε θυμήθηκες το κράξιμο; :p

Εγώ αν όλα πάνε καλα, θα τσιμπήσω προς καλοκαίρι μεριά δυο 2080ti

Σε παρακαλώ, δώσε μου μία (θα σε πληρώσω εννοείται) και σου υπόσχομαι να την ταράξω στο overclock?.....

Και 85 βαθμούς να δω, θα παραμείνω zen master...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GoMaR said:

Λίγο αργά σε θυμήθηκες το κράξιμο; :p

Εγώ αν όλα πάνε καλα, θα τσιμπήσω προς καλοκαίρι μεριά δυο 2080ti

 

Εσύ καλά θα κάνεις γιατί τις βάζεις και δουλεύουν σκληρά! Για το RT στην παρούσα φάση πέφτει το κράξιμο και τα νέα tier τιμών που προσπαθούν να παγιώσουν.

Μπορεί να πάρω κι εγώ μια 2080Ti γιατί μάλλον η 1080Ti θα πάει σε άλλο PC (έχω και άλλους εδώ μέσα με ανάγκες) αλλά όπως είπα δεν βιάζομαι και αν περάσει το καλοκαίρι και δεν ην έχω πάρει ε μετά θα περιμένω τις επόμενες..

 

Για την ώρα και το occasional παιχνίδι που παίζω κρατάει η 1080Ti (εχθές έπαιζα Doom 2016 και είχα καιρό να παίξω γενικά).

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.