Jump to content



Recommended Posts

Οσο προχωρας παντως θυμιζει περισσοτερο TES. Τα quest γινονται πιο ενδιαφεροντα (Fighter's, Mage guild κτλ) οπως και το main storyline..

Οσο για τα dc, αφοτου περασα τις αρχικες περιοχες που ηταν overcrowded, δεν ξανασυναντησα προβλημα.

Έγινε επεξεργασία από RGit7789
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν να πω και εγώ την γνώμη μου απο το 2ώρο περίπου που έπαιξα.

μέχρι να αποδράσω μου φαινόταν αρκετά μέτριο με τίποτα να προσφέρει. αλλά όσο προχώραγε γινόταν ποιο ενδιαφέρον και όπως είπε κάποιος απο πάνω ποιο TES. το game γενικά αφήνει ένα feeling κάτι μεταξύ mmo και SP με τα στοιχεία του SP ποιο έντονα. Αυτό δεν μου αρέσει γιατι πληρώνεις 15/μήνα. αν δηλαδή τα μόνα Online στοιχεία του παιχνιδιού είναι το chat και quest με 1-2 φίλους θα απογοητευτώ. αν απο την άλλη έχει λόγου χάρη dungeons 5man αμε randoms etc etc σε αυτό το gameplay τοτε ΝΑΙ θα πω αυτά είναι. αλλά αυτό δεν μπορώ να το δω απο τώρα.

Τώρα σε σύγκριση με άλλα Mmo. πολύ δύσκολα το συγκρίνεις , σίγουρα όχι με το wow. θα έλα κάτι μεταξύ age of conan και tera ίσως λίγο gw2, αλλά το ότι έχει TES gameplay το κάνει ξεχωριστό. Αρκετοί γκρινιάζουν για το άπυρο looting... well το έχουν όλα τα Mmo και τα TES οπότε τι περίμεναν; άλλωστε δεν είδαμε ακόμα αν χρειάζεται να ανοίξεις ότι βρεις μπροστά σου.... το άλλο που μυο άρεσε είναι το feedback σύστημα, το οποίο δείχνει ότι οι devs πραγματικά ενδιαφέρονται να σε κρατήσει και να σου αρέσει το game.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά συμφωνώ μαζί σου. Δεν με έπεισε να δίνω λεφτά πάντως κάθε μήνα... Ισως δώσω τον πρώτο να το δοκιμάσω αφού βγει από beta. Ίσως πάλι στα μεγαλύτερα lvls να είναι πιο ωραίο. Είδομεν

Link to comment
Share on other sites

Με το crafting εχει ασχοληθει κανεις? Αξιζει οπως στο SP ή σου βγαινει η πιστη για inferior items?

Συγκεκριμενα θελω να τσεκαρω woodworking για κανενα staff.

srsly? όταν άλλαζα zone/ανοίγω πόρτες περίμενα κάτι τέτοιο αλλά sorry εγώ δεν το είδα.

Γιατι νομιζεις οτι ποσταρω? Περιμενω να βγω απο ενα dungeon πισω στο Auridon εδω και κανα 10λεπτο :p

Δεν το κανει παντα, αλλα αμα το κανει ξεχνας τι quest εκανες....

Έγινε επεξεργασία από RGit7789
Link to comment
Share on other sites

εγώ δυστυχώς δεν πείρα key αλλά δεν πειράζει καλύτερα :p

άσχετο κάντε ένα saearch στο youtube kingdom come να σας πέσουν τα σαγόνια !!! θα με θυμηθείτε !!

ΆΛΟΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΕ inventory slots .... επανάσταση :jump1:

Link to comment
Share on other sites

2-3 πραγματακια...

1. κανετε αccount στην επισημη σελιδα, το πιθανοτερο ειναι να σας στειλει κει απο εκει, χωρις να ψαχνεστε σε αλλες σελιδες τυπου cursed.

2. Ο cpu μου ειναι παλιος, 6ετιας πλεον... Intel c2d e8400. οκ, ειμαι σε περιοδο αναβαθμισης, αλλα μεσα στο παιχνιδι οσο καταφερα να παιξω, ειναι οκ σε κλειστους χωρους, λογω του 10λεπτου σχεδον loading screen, δεν αντεξα να περιμενω για open area, οποτε δεν ξερω πως θα τα παει.,

3. βαρεθηκα τη ζωη μου για την ωρα, μεχρι να ξεφυγω απο το underworld, ευκολος χειρισμος, ΤES. τα quest δεν ειχαν ουτε tutorial λογικη, ουτε τιποτα... θα μπορουσε να ειναι ενα μεγαλο cut scene oλο αυτο, που λεει ο λογος.

3. το απειρο looting, δεν το συναντας σε ολα τα mmo, που ειπε καποιος φιλος πιο πανω, ειναι καθαρο TES, θεωρω πως θα γινει abamdancy και το farming θα παει συννεφο.

4.για την ωρα δε με εχει κερδισει. εκτος απο τα γραφικα του που φαινονται πολυ ωραια με την 6950 που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.