Jump to content



Βοηθεια/Γνωμη για αμμεση αγορα smartphone μεχρι 200 ευρω.


9000+rpm

Recommended Posts

Απλώς να έχεις υπόψιν ότι υπάρχουν 2 εκδόσεις του honor 7 lite, με και χωρίς fingerprint. Επίσης κοίτα αν με το honor έχεις εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία ή είναι παραεισαγωγης. Βασικά με τα κινητά που έχεις υπόψιν σου, νομίζω θα είσαι καλυμμένος και με το παραπάνω και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα το honor 7 lite με το fingerprint τελικα, ελληνικης αντιπροσωπειας! Πολυ σβελτη συσκευβ και ικανοποιητικες καμερες για αυτη την κατηγορια τιμης, μου αρεσε επισης και σχεδιαστικα, φαινεται προσεγμενη κατασκευη.

Μενει να το δουλεψει λιγο ο father να δουμε τι λεει και απο αυτονομια!

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο ξενερωμα/παραπονο του father  με το honor 7 lite ειναι ο χρονος φορτισης.

Μεχρι στιγμη εχει 3 ωρες και κατι ψιλα στην πριζα και απο το 17% εχει φτασει στο 93% , μιλαμε οτι η συσκευη αν ειναι αδεια θελει χαλαρα ενα 4ωρο να φουλαρει η μπαταρια.

Ειναι λογικο να κανει τοοοση ωρα να φορτισει η εχει κανενα θεμα η συσκευη ρε παιδες?

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος deninho έγραψε:

καλώδιο, φορτιστής είναι του honor 7;

Τι ρεύμα δίνει ο φορτιστής; Κανένα άλλο καλώδιο υπάρχει;

Καλωδιο φορτιστης κλασσικα ναι.

Υπαρχει αλλα δυο καλωδια, ενα απο το παλιο κινητο του(lg g2) και απο το δικο μου (s7 edge).

Ο φορτιστης του honor λεει output 5v 1A

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος deninho έγραψε:

αν έχεις κανέναν 2Α, δοκίμασέ τον, για αρχή :)

Εχω ναι απο την δικη μου συσκευη.

Απο το g2 λεει 1.6 η 1.8Α δεν μπορω να διακρινω καλα.

Θα δοκιμασω με το φορτιστη του s7 και βλεπουμε.

Παντως αν ειναι αυτο, ειναι τουλαχιστον  γελοιο σε καινουργια συσκευη του 2016 να δινουν φορτιστη που θελει 4+ ωρες να φουλαρει την μπαταρια.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος bassplayer έγραψε:

Μερικές φορές αυτό δεν είναι κακό...  Μακροπροθεσμα βοηθάει την μπαταρία... 

Κακιστο ειναι απο πλευρας χρηστικοτητας, τωρα αν θα εχει ενα κλικ μεγαλυτςερη διαρκεια ζωης η μπαταρια ποιος χ@στικε.

Με την αυτονομια που εχουν τα smartphones χρειαζονται φορτιση σχεδον σε καθημερινη βαση. Συσκευη που φορτιζεις με τετοια συχνοτητα δεν γινεται να περιμενεις σχεδον 5 ωρες να γεμισει η μπαταρια.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο ξενερωμα/παραπονο του father  με το honor 7 lite ειναι ο χρονος φορτισης.
Μεχρι στιγμη εχει 3 ωρες και κατι ψιλα στην πριζα και απο το 17% εχει φτασει στο 93% , μιλαμε οτι η συσκευη αν ειναι αδεια θελει χαλαρα ενα 4ωρο να φουλαρει η μπαταρια.
Ειναι λογικο να κανει τοοοση ωρα να φορτισει η εχει κανενα θεμα η συσκευη ρε παιδες?

Δεν υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται τόσο χρόνο, κατι παίζει ειτε με το καλώδιο ειτε με τον φορτιστή. Για αρχή Δοκίμασε κάποιο άλλο καλώδιο.

Στάλθηκε από το ONDA A9 Core4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε Honor 7 σκέτο , τον μεγάλο του αδερφό, σε 60 λεπτά έχει φορτίσει σχεδόν εξ -ολοκλήρου.

 

Είχε δυνατότητα fast charging με τον στάνταρ φορτιστή  2.χ+ A περίπου -  (σε μισή ώρα κέρδιζε τουλάχιστον 60% ) αλλά έχει

απενεργοποιηθεί με αναβάθμιση, υποπτεύομαι οτι θα σακάτευε την μπαταρία in no time...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.