Jump to content



ποιά είναι μια καλή τιμή και μέρος για να πουλήσω μια Voodoo 3;


wep3

Recommended Posts

Έχω μια Voodoo 3 3000 που θέλω να πουλήσω. Ασχολήθηκα τον Μάϊο και έβαλα αγγελίες αλλά δεν έλαβα καμία απάντηση. Της έβαλα τιμή φτηνότερη από την μέση τιμή που φεύγει η συγκεκριμένη κάρτα στο eBay, και προσέφερα και δοκιμαστικό (κάθεται σε ένα PC που λειτουργεί).

 

Μήπως η τιμή ήταν ψηλή για Ελλάδα; Σε τι τιμές φεύγουν αυτές οι κάρτες εδώ; Μήπως πήγα σε λάθος μέρη για να βάλλω την αγγελία μου;

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που δεν τρολλαρεις..

Η καρτα ειναι του 1999.. Την ειχα και αυτη και την 3500 :p 

 

Δε νομιζω να μπορεις να την πουλησεις εδω... Εκτος και αν βρεθει καποιος retroσυλλεκτης. Ή την πουλησεις στο ebay. Δε πουλας και ολο το μηχανημα μαζι καλυτερα; :p 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσα ζήταγες, αλλά δεν υπάρχει ζήτηση για αυτή open box. 15-20ε πάει στο ebay άμα δεν έχεις το κουτί, κάνα 35ρι με το κουτί το πολύ. Άμα την είχες κλειστή στο κουτί θα έπιανε φαντάζομαι 1.5-2 κατοστάρικα.

 

Δεν έχει ιδιαίτερο νόημα γιατί ούτε ιδιαίτερη ιστορική αξία έχει, ούτε είναι και η καλύτερη AGP κάρτα που μπορείς να έχεις για retro σύστημα. H 3850 agp π.χ. είναι σαφώς γρηγορότερη και  τη βρίσκεις με κάνα 20ρικο.

 

edit: Τώρα είδα ότι παίζει και pci έκδοση της voodoo, αλλά πάλι δεν αλλάζει κάτι

 

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Volrath said:

Δεν έχει ιδιαίτερο νόημα γιατί ούτε ιδιαίτερη ιστορική αξία έχει, ούτε είναι και η καλύτερη AGP κάρτα που μπορείς να έχεις για retro σύστημα. H 3850 agp π.χ. είναι σαφώς γρηγορότερη και  τη βρίσκεις με κάνα 20ρικο.

Συμφωνώ σε όλο το υπόλοιπο ποστ εκτός από το quoted τμήμα.

Μια 3dfx σε retro σύστημα έχει το πλεονέκτημα ότι μπορεί να τρέξει glide.

 

btw κάπου πρέπει να έχω μια banshee pci και μια voodoo2 8mb :D

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που έβαλα ήταν μεγάλη. Θα την αναπροσαρμόσω. Νομίζω 30 ευρώ είναι μια καλή τιμή.

 

Το σύστημα που κάθεται είναι εκείνης της εποχής (Pentium 3 κ.λ.π.) αλλά έχω χάσει την ψήκτρα της CPU και κάποιες φορές δεν πατάει καλά η VGA πάνω στο AGP slot και δεν ξεκινάει το μηχάνημα. Δεν νοιώθω καλά να πουλήσω ένα τέτοιο σύστημα. Θα το έδινα δωρεάν μαζί με την κάρτα.

 

Τώρα πρέπει να ξεβαρεθώ και να βάλω την αγγελία :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.