Jump to content



πρόβλημα με κατάστημα


Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,  θέλω να ρωτήσω κάτι,  και θέλω τις γνώμες σας,  λοιπόν πήγα από ένα μαγαζακι με ηλεκτρικά είχα δει κάτι μονοφωτα, για δωμάτιο και πάω μέσα, και ρωτάω πόσο το χει;  μου λέει 20Ε λέω εντάξει. Πάω σε λίγες μέρες  μέρες, λέω θα το πάρω  μου λέει, τι χρώμα;  του λέω πορτοκαλί μου λέει έχω αυτό έξω στην βιτρίνα το οποίο είναι ανοιχτό, εεε του λέω καίει με λάμπα και θα μου το δόσεις έτσι; λέει δεν έχω σφραγισμένο, μου λέει αν θες όταν θα παραγγείλω παρτίδα τον άλλον μήνα θα σε πω, εεε λέω να αφήσω κάποιο τηλέφωνο αν είναι, λέει δεν χρειάζεται μου το χεις πει, εε αφήνω και ένα τηλέφωνο, πάω σήμερα για ένα καλώδιο μου λέει εσύ δεν είσαι για το μονοφωτο;  λέω ναι εγώ είμαι, μου λέει τα παρήγγειλα έχω τέτοιο χρώμα  λέω δεν με πήρατε κάποιο τηλέφωνο να με πείτε όμως δεν κάνατε τίποτα, λέει όχι σε πήρα. Λέω τελικά δεν θα το πάρω αν είναι αφήστε το αφού τώρα δεν έχω λεφτά, μου λέει κοίταξε να δεις έχεις δεσμευτεί με παραγγελία, λέω τι έχω δεσμευτεί τι λέτε, ούτε τηλέφωνο με πήρατε ούτε τίποτα λέει όχι δεν είναι έτσι να το πάρετε, λέω δεν θέλω άστο. Λέει κοίταξε πριν πάρεις κάτι κάνεις ερεύνα αγοράς λέω θες την αλήθεια; το βρήκα αλου 5Ε ποιο φτηνά, και εκεί ήταν που άρχισε και έλεγε ότι τι από σκρουτζομαγαζο; λέω πήγα και αλλού και το είχαν και εκεί 20Ε και δεν το πήρα, λέει έκανες και κει παζάρια με λέει;  και κάνω να φύγω, και μου λέει μια <<μπράβο εσύ θα πας πολύ μπροστά>>  εεε εκεί ήταν που μου την έδωσε τον λέω τι είπες;  παρτο πίσω  λέει  όχι έτσι είναι,  ναι λέω δεν θα με πεις από που θα ψωνίσω και που θα φτάσω, λέει κοίταξε μη φωνάζεις γιατί παίρνω λέει αστυνομία με απειλεισε κιόλας. Λοιπόν τον λέω πες μου το όνομα σου τώρα, μου λέει γιατί μήνυση θα μου κάνεις; όχι δεν στο λέω, του λέω ζήτα έστω μια συγνώμη και το αφήνουμε εκεί γιατι με είπες έτσι  όχι λέει δεν έκανα τίποτα. Όπως καταλάβατε βγαίνω έξω και του λέω δεν έχει τελειώσει τυπωτά, θέλω να ρωτήσω τώρα τι μπορώ να κάνω γι αυτή την απαράδεκτη συμπεριφορά και πως μπορώ να κινηθώ, σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το κείμενο, έχω δυσλεξία το έγραψα όσο καλύτερα γινόταν

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.