Jump to content


Κατασκευές που είδα και μου άρεσαν!


Recommended Posts

Γιάγκο η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω περί αυτών πολλά, αλλά αυτή η περιπλοκότητα της διαδικασίας και τα αλλεπάλληλα στάδιά της ήταν κάτι που δεν το περίμενα !

Και σωστά , όπως το λές το δέρμα είναι πολύ "εύκολο" υλικό καθώς είναι ευπροσάρμοστο.

Τελικά νομίζω ότι το πως βλέπεις εσύ τη δουλειά που κάνεις είναι αυτό που κάνει τη διαφορά τόσο για σένα τον ίδιο όσο και για το αποτέλεσμά της.

Ιδιαίτερα αν μιλάμε για "χειροτεχνία", κάλλιστα, το προηγούμενο μπορεί να αποτελέσει τη "λυδία λίθο" και να γεφυρώσει την απόσταση ανάμεσα ανάμεσα σε αυτό που κάνεις και την τέχνη!

 

Παρακινημένος από το παραπάνω video, και ψάχνοντας έπεσα πάνω σε κάποια video που δείχνουν τον "τεχνίτη" να δουλεύει το δέρμα με τρόπο που είναι πολύ πέρα από αυτό που έχουμε κατά νού για κάποιον που φτιάχνει ζώνες ας πούμε !

 

 

 

Προφανώς το ότι το τραβάει σε φιλμ "μετράει",  αλλά η "ευλαβική" προσήλωση και το "χάσιμο" σε αυτό που κάνει δεν είναι προσποιητό!

 

 

Καλημέρα να έχουμε και συγκινήσεις ανάλογες για το καθένα μας ! :)

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Είναι πράγματι εντυπωσιακό λόγω του μεγέθους της δουλειάς!

Το πλήθος των κοπών είναι πραγματικά μεγάλο.

Η λεπτομέρεια όμως -όπως είναι αναπόφευκτο λόγω του μεγέθους της δουλειάς- δεν μπορεί να είναι πολύ μεγάλη.

Στον τομέα αυτό υπάρχουν αυτοί που κάνουν πραγματικά ψιλοδουλειά και φυσικά αυτό είναι εφικτό σε πολύ μικρά αντικέιμενα, όπως είναι ένα νόμισμα :

 

 

 

 

 

Χαρά στην υπομονή τους! 

:)

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ας προσθέσω κάτι κι εγώ
Δεν θυμάμαι να το έχω δει. Αν υπάρχει ας διαγραφεί.
Με απλό τρόπο, μια ωραία κατασκευή. Έχει και άλλες, με ωραίες ιδέες.



Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.