Jump to content


Κατασκευές που είδα και μου άρεσαν!


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

On 23/12/2017 at 11:43 ΜΜ, το μέλος Lakisss έγραψε:

 

το έχεις άμα έχει κέφια...το πιστεύω...σε θυμάμε από τις αρχές με τα μέρη του υπολογιστή....ηχεία...κτλπ......

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα μαστόρια Νίκο ! !  :T:

Πάντως το ότι το τούβλο στέκεται με τη λάσπη σχεδόν κάθετο δεν είναι το δύσκολο ( μπορείς και ανάποδα να το βάλεις αν η λάσπη είναι σωστή) το θέμα είναι η μεθοδος που ακολουθείς για το χτίσιμο , το χρόνο που αφήνεις για να δέσει κλπ.

Το πιο καλό ήταν ότι οι μάστορες το έκαναν με τη χαρακτηριστική άνεση που δίνει η πείρα και το αποτέλεσμα βγήκε πολύ καλό.

Δες εδώ και κάτι ανάλογο με πιο πολύ ακρίβεια , αν και στο τέλος κάνανε μια πολύ χοντρή πατάτα και δεν καταλαβαίνω γιατί ! ! !

 

 

Ίσως κάτι μου διαφεύγει, αλλά μια εξωτερική μόνωση κατά της υγρασίας πιστεύω ότι είναι εκ των ών ουκ άνευ!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2017 at 12:00 ΜΜ, το μέλος Seafalco έγραψε:

Ίσως κάτι μου διαφεύγει, αλλά μια εξωτερική μόνωση κατά της υγρασίας πιστεύω ότι είναι εκ των ών ουκ άνευ!

Εκτός και αν πρόκειται για κελάρι (το άν είναι θολωτό δεν μας πειράζει! :) ) οπότε η όποια μικρή υγρασία είναι επιθυμητή, κάνει καλό στο κρασί!

Γι' αυτό μόνωσαν εξωτερικά μόνο το διάδρομο προς το κελάρι και όχι και το ίδιο το κελάρι !

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πήρε σύνταξη και πήγε να ζήσει μόνος στην Αλάσκα για 30 χρόνια.

https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Proenneke

 

Υπάρχει ολόκληρο το ντοκιμαντέρ στα γνωστά μαγαζιά

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.