Jump to content


Το μικρό (ή το μεγάλο) μου εργαστήριο


Recommended Posts

  • 3 months later...

Εχεις και εσύ πολύ πράμα προς ταράτσα μεριά. Ποια μου θυμίζεις ποια; :hehe:

 

καλοδούλευτα όλα να είναι Στέλιο. Εχουμε και ένα ακόμα κοινό πάντως όσοι έχουμε εργαστήρια σε χώρους κοντά σε ταράτσα. Τους συλλέκτες υγρασίας :hehe: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2017 at 3:03 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εχεις και εσύ πολύ πράμα προς ταράτσα μεριά. Ποια μου θυμίζεις ποια; :hehe:

 

καλοδούλευτα όλα να είναι Στέλιο. Εχουμε και ένα ακόμα κοινό πάντως όσοι έχουμε εργαστήρια σε χώρους κοντά σε ταράτσα. Τους συλλέκτες υγρασίας :hehe: 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
πριν 9 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Αυτό που το βρήκες; Κάνει δουλειά;

 IMG_1140.JPG.d1012792fbf6078a913000384e136a6e.JPG

Κανει...αν ασχολεισαι με μικροκατασκευες. Το χω πανω απο 15 χρονια απο τοτε που ασχολιομουν πολυ με μοντελισμο,στατικα auto1:24 k moto 1:12...Sorry, δεν θυμαμαι απο που:(.Αξιζει να το παρεις αν το βρεις!

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

όλα τα λεφτά η αξιοποίηση του ψυγείου :hehe: 

 

 

Το διασκεδαζουμε βλεπω...κ που να δεις κ την καταψυξη:hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Οι πιο πολλοί από εμάς ξέρουμε τον Adam Savage από τους Mythbusters, πρόσφατα τον ανέφερε και ένας μάστορας ως έμπνευση για την ξύλινη εργαλειοθήκη που ανέβασα σε άλλο θέμα. Τυχαία πέτυχα αυτό το βίντεο από το εργαστήρι του, μπορείτε να πάρετε ιδέες εάν σας λείπει καμιά βίδα (κυριολεκτικά ή μεταφορικά) :).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Θέλω γνώμες για το τι μπορεί να βάλει κανείς επάνω σε μεταλλικό πάγκο για μαστορέματα. 

Σάντουιτς από μελαμίνη 18αρα; Μελαμίνη επάνω και osb από κάτω; Κοτραπλακέ; Θέλω κάτι φτηνό, γερό αλλά να καθαρίζει και εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Η λαμαρίνα γλιστράει και είναι για πιο σκληρές εργασίες. Δεν θέλω να κοπανάω κτλ.

Σε έναν πρόχειρο πάγκο που έστηνα παλαιότερα δεν είχα θέμα με την μελαμίνη, αρκεί να μη τη ζόριζες πολύ. 

Μάλλον θα το επαναλάβω, και θα φτιάξω ένα τραπεζάκι όπως λέει ο @ΓιαγκΤ για κοπανήματα/κολλήματα/κοψίματα. @karmen1983 τι έχεις κατά νου;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.