Jump to content


Το μικρό (ή το μεγάλο) μου εργαστήριο


Recommended Posts

Εργαστήριο μπορεί να μην εχω.......αλλα ενα ταπεινο παγκο εργασιας για να μπορω να κανω καμια μικροδουλεια που ακουμπούσα οπου νανε και με κυνηγάγανε γιατι ολο και κατι επερνε ο τροχος........ :hehe:  ειναι ο παρακατω........... απο εργαλεία εχω πολυ λιγα σε ενα ντουλαπακι.

1.jpg

  • Like 6
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lakisss πολύ ωραία και "καθαρή" δουλειά! 

Λίγο με τρομάζουν τα σφυριά εκεί ψηλά.... 

Αν βιδωνες από ένα παξιμάδι ασφαλείας στο τέλος κάθε ντιζας σαν στοπ; Νομίζω στην διπλανή Ντιζα έχεις βαλει; (από το κινητό δεν φαίνεται καλά) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος dfa19mj έγραψε:

Lakisss πολύ ωραία και "καθαρή" δουλειά! 

Λίγο με τρομάζουν τα σφυριά εκεί ψηλά.... 

Οι ντίζες είναι ανηφορικές, και λόγω του μακαρονιού δεν γλιστράνε. Το διπλανό είναι μακρύ μπουζόνι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο γινεται το εργαστηριο σου Lakiss, θα το χαιρεσαι χρονια!

καπως ετσι ηταν και το δικο μου αλλα με τα χρονια εχει γινει...   χαλι...

 

μια ιδεα - γιατι δεν αφηνες την μελαμινη λευκη να την εχεις για πινακα για τα σχεδια σου? (με μαρκαδορους κλπ)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Lakisss δεν έχει πάνω από Like????

Και εγώ θα προτιμούσα τα σφυράκια να ήτανε πιο χαμηλά...και ας μην τα χρησιμοποιείς συχνά...! άψογο .... μαρέσει που αυτός είναι ο μικρός ο πάγκος... :hehe:

Ιατρείο! Μακάρι να το κρατήσεις έτσι!

Πούνε η σωληνομέγγενη οέο?????? :p

Μπράβο και πάλι λάκαρε 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κανε κατι για πανω απο τα ντουλαπια π.χ. μια σιδηροκατασκευη να μπορει να παρει μεγαλα πλαστικα κουτια για εξτρα αποθηκευτικο χωρο.

Και οχι δεν τακτοποιηθηκε η καλωδιωση επανω βλεπω καλωδια να πεταγονται στην τελευταια φωτο FIX IT :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Νίκος μας ! ! ! :)

Αλλά θέλουμε κάλυμμα στον διακόπτη και σωληνάκι κουβίδη να καλύψεις τα εκτεθειμένα καλώδια μέσα στο ντουλάπι ! !

Διότι τώρα είναι όλα νέα και δυνατά, αλλά με τη χρήση πολλά στραβώνουν και μπορεί να βρεθείς με το 220 χέρι χέρι να χορεύεις καρσιλαμά! :p

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Δεκτές απόψεις αλλά και παρατηρήσεις

 

Και από το ένα έχουμε και από το άλλο, αλλά τώρα δεν μου έρχεται να πω τίποτε άλλο παρά μόνο ένα (ας με συγχωρέσει ο ποιητής)

 

Ήρθε η ώρα να πάρουν τα όνειρα, την εκδίκησή τους!

 

Νίκο να το χαίρεσαι χρόνια πολλά και δημιουργικά ! :D

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Κανε κατι για πανω απο τα ντουλαπια π.χ. μια σιδηροκατασκευη να μπορει να παρει μεγαλα πλαστικα κουτια για εξτρα αποθηκευτικο χωρο.

Προς το παρόν δεν έχω θέμα χώρου. δεν είναι κακή ιδέα.

 

πριν 13 ώρες, το μέλος Seafalco έγραψε:

Αλλά θέλουμε κάλυμμα στον διακόπτη και σωληνάκι κουβίδη να καλύψεις τα εκτεθειμένα καλώδια μέσα στο ντουλάπι ! !

Διότι τώρα είναι όλα νέα και δυνατά, αλλά με τη χρήση πολλά στραβώνουν και μπορεί να βρεθείς με το 220 χέρι χέρι να χορεύεις καρσιλαμά! :p

 

Ο Άγιος Στυλιανός ο υπερβόλας.:p

 

πριν 10 ώρες, το μέλος rory έγραψε:

Φαρμακείο! :lol:

Πολυ ωραίο μπράβο!

Μερσί.

 

πριν 8 ώρες, το μέλος geochal έγραψε:

Μου άρεσε που είχες έννοια για τις κολλήσεις! Αλήθεια σε ποιο σημείο άραγε είναι???

Καλορίζικο και με μπόλικο χρόνο για δουλειές!!!

Μερσί επίσης. Σε έχασα με τις κολλήσεις, τι εννοείς;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω τιμές. Το τελευταίο πακέτο ντουλάπια - φώτα - διακόπτης έφτασε τα 140 ευρώ. Συνολικά πλέον οι δύο πάγκοι κομπλέ με πλάτες/ντουλάπια κόστισαν 556 ευρώ. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά να περνάς την ώρα σου και να κάνεις πράγματα ωραία. 

Σίγουρα θα πιάσουν τόπο τα λεφτά. Ήδη μόνο από οπτικής έχουν πιάσει...πότε θα με φωνάξεις να προσπαθήσουμε να φτιάξουμε χελιδονουρες μαζί? :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χειροβομβιδα εριξες για να το ξεμπαζωσεις  κ μετα εβαλες τα εργαλεια τριγυρω για ξεκαρφωμα!!!!!!!!!!!!!!:)

Μπαβο, χαρα στο κουραγιο σου,θα γινει μια χαρα  κ ο αγαπημενος σου χωρος!!!!!!!!!!!!! θα μυριζει λιγο λαδιλα βεβαια...:p

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

@Vagouridis  ωραιος!  τακτοποιημενα ολα και σου φτιαχνει τη διαθεση για εργασιες...οχι σαν μερικους -  μερικους που δεν δειχνουν το εργαστηριο τους γιατι ειναι σαν την χιροσιμα.... :hmm:

δωσε καμια πληροφορια για το μικροσκοπιο και τον σταθμο (που,πως,ποσο) και αν και οσο τα δουλεψες , εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.