Jump to content



Εργαλεία που παρέλαβα και δύο λόγια γι' αυτά


Recommended Posts

Ναι και μην αφήσεις ακόμα feedback

Αν αρχισουν μα και μου ανοιξε case στο Paypal, αλλά εκεί δεν ξέρω να σε κατευθύνω εχει περάσει πάνω απο μισός αιώνας από τότε που το είχα κάνει :p 

 edit: Ασχετο αλλά επειδή την είχα πατήσει. Βγάλε το πορτοκαλί μέρος της bahco και συρτάρωσε ξανα τον ατσάλινο χάρακα μέσα του και ξαναδοκιμασε

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα μήνυμα με φώτος και μου απάντησαν 

Spoiler

Good afternoon,

I'm sorry to hear that you have a problem with the Bahco square you have received.

Is the workpiece you are resting against straight?

Have you tightened the adjustment screw to make sure there is no play in the rule?

Please check this website to test and adjust the square: http://www.instructables.com/id/How-to-square-a-combination-square/

Thank you and please let us know if you still have problems with the square

 Λέω να τους ζητήσω να στείλουν άλλη γωνια αφού είναι faulty όπως γράφουν; 

Spoiler
Return policy
If item upon receipt is faulty or damaged please e-mail customerservices@whiterosetools.co.uk and a replacement will be sent out promptly

και να μην αρχίσω τα γυαλοχαρτισματα... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος dfa19mj έγραψε:

Τους έστειλα μήνυμα με φώτος και μου απάντησαν 

  Reveal hidden contents

Good afternoon,

I'm sorry to hear that you have a problem with the Bahco square you have received.

Is the workpiece you are resting against straight?

Have you tightened the adjustment screw to make sure there is no play in the rule?

Please check this website to test and adjust the square: How to Square a Combination Square: 3 Steps

Thank you and please let us know if you still have problems with the square

 Λέω να τους ζητήσω να στείλουν άλλη γωνια αφού είναι faulty όπως γράφουν; 

  Reveal hidden contents
Return policy
If item upon receipt is faulty or damaged please e-mail customerservices@whiterosetools.co.uk and a replacement will be sent out promptly

και να μην αρχίσω τα γυαλοχαρτισματα... 

Αν ειναι κανα γρομπαλακι,λογω χυτευσης , ριχτου ενα τριψιμο να γλυτωσεις τα περα δωθε!!!!!!!!:)

Αν εχεις κεφια να βασανιζεις τους Αγγλους ,στειλτη!:p

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Αν ειναι κανα γρομπαλακι,λογω χυτευσης , ριχτου ενα τριψιμο να γλυτωσεις τα περα δωθε!!!!!!!!:)

Αν εχεις κεφια να βασανιζεις τους Αγγλους ,στειλτη!:p

το γρομπαλακι φοβάμαι... μη γίνει χαντάκι από το τρίψε-τρίψε :D

Άσε που μπορεί στο τέλος να βγει και το τζίνι από μέσα :p

 

Δεν έχω όρεξη για βασανιστήρια ούτε για μαζοχισμούς :jump:

θα την δω μόλις πάω στο under construction εργαστήριο που την έχω κρεμάσει και θα δείξει ...

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος panava έγραψε:

Καλορίζικη και καλοδούλευτη. Έχεις να κάνεις πολλές κολλήσεις ακόμα ή την πήρες να υπάρχει;

Στα σίγουρα έχω να φτιάξω ακόμα τρεις κατασκευές οπότε θα μου αποσβέσει ένα μέρος της αγοράς της. Βέβαια όταν έχεις ένα τέτοιο εργαλείο όλο και σου γεννιούνται ιδέες.:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Στα σίγουρα έχω να φτιάξω ακόμα τρεις κατασκευές οπότε θα μου αποσβέσει ένα μέρος της αγοράς της. Βέβαια όταν έχεις ένα τέτοιο εργαλείο όλο και σου γεννιούνται ιδέες.:)

Ο γιατρός εύχεται καλορίζικη και καλές κολλήσεις. Καλός συνδυασμός και των τριών ελπίζω να βρουν μόνιμη θέση στον πάγκο σου αλλά μην ξεχάσεις και τον εξαερισμό όταν κολλάς μέσα στο εργαστήριο!!!!  :)

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτα!!!!!!!!!!!!!

Το  dremelακι πλακα πλακα ποοοολυ χρησιμο εργαλειο:) μ εχει σωσει απειρες φορες!!!!!!!! Χαιρομαι που παιρνεις τα γνησια [αν κ αλμυρα στην τιμη] εξαρτηματα γιατι οτι αλλο εχω δοκιμασει ειναι επικινδυνα ...

 το τελευταιο μηχανηματακι υπαρχει Ελλαδα?????? ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩ:hehe:  αλλα δεν το χω με αγορες απεξω:(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος Stelios13 έγραψε:

το τελευταιο μηχανηματακι υπαρχει Ελλαδα?????? ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩ:hehe:  αλλα δεν το χω με αγορες απεξω:(

Πάρε το από το εσωτερικό ανάλογα τα πόσα διαθέτεις

 

https://www.skroutz.gr/s/10181068/Fervi-L080.html

http://www.papadopoulostools.com/index.php?route=product/product&path=67&product_id=182

https://www.skroutz.gr/s/12539861/MIB-06071996-Ψηφιακό.html

 

Μερικά που πρόλαβα να φωτογραφίσω

 

1. Σκαρπέλο και ράσπα σε ένα Nicholson WC1N

http://www.vardakas-tools.gr/raspes-limes/Nicholson-WC-1-Skarpelo-raspa-3-se-1-1

Καλό φαίνεται αλλά δεν θα ήθελα να έχει λίμα και στις δύο πλάγιες μικρές μεριές. Δε βαριέσαι...

 

borman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1001.jpgborman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1019.jpgbormann_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1001.jpgbormann_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1003.jpgbormann_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1002.jpg

 

2. Ενα μικρό σουβλί για μέσα στη τσάντα γιατί ποτέ δε ξέρεις ποιον θα συναντησεις στο δρόμο :hehe:

 

borman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1018.jpgborman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1016.jpg

 

 

3. Καρφωτικό αέρος ταπετσαρίας Bulle 80/16 47850

https://www.pavlatos-tools.gr/karfotiko-aeros-bulle-tapetsarias-80-16-47850-p-1881-html?search=καρφωτικο ταπετσαρίας

Μαζί με ένα πακέτο δίχαλα

 

borman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1014.jpgborman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1013.jpgborman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1012.jpgborman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1011.jpgborman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1010.jpg

 

 

4. Για το τέλος μία αυτόματη ανέμη Bormann BWR5042 με λάστιχο 15m γιατί βαρέθηκα να μπερδεύουν τα πόδια μου στο λάστιχο

https://www.pavlatos-tools.gr/Anemi-me-lastixo-aeros-Bormann-15m-BWR5042-011408?search=ανέμη

 

borman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1009.jpgborman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1008.jpgborman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1007.jpgborman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1005.jpgborman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1004.jpgborman_anemh_anemi_nicholson_rasp_chisel_airgun_tapetsarias_bulle_karfotiko_souvli__image1002.jpg

 

 

 

  • Like 5
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Καλοδουλευτα!!!!!!!!!!!!!

Το  dremelακι πλακα πλακα ποοοολυ χρησιμο εργαλειο:) μ εχει σωσει απειρες φορες!!!!!!!! Χαιρομαι που παιρνεις τα γνησια [αν κ αλμυρα στην τιμη] εξαρτηματα γιατι οτι αλλο εχω δοκιμασει ειναι επικινδυνα ...

 το τελευταιο μηχανηματακι υπαρχει Ελλαδα?????? ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩ:hehe:  αλλα δεν το χω με αγορες απεξω:(

Ευχαριστώ Στέλιο, έχω εξαρτήματα του Lidl, εντελώς της πλάκας και απ΄ότι διάβασα τα εξαρτήματα της Dremel αξίζουν, γι΄αυτό και τα πήρα. Μγχανάκι έχω του Lidl.

Για Ελλάδα σου απάντησε η Αγάπη.

 

πριν 1 ώρα, το μέλος f117 έγραψε:

@panava έρωτας η Ryobi ε? 

Καλοδούλευτα 

'Οντως είναι έρωτας και ωραία γκάμα αλλά δεν σκέφτομαι να επεκταθώ..

Ευχαριστώ! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tα σκαρπελα της Νικολσον τα χω κ γω κ στα 3 μεγεθη,πολυεργαλεια!!!!!!!!! Τα χα βαλει κ εδω τις πρωτες μερες που μπηκα...

Παρ ολη την κακομεταχειρηση που τους εχω κανει αντεχουν, το μεταλλο κατασκευης τους πρεπει να ναι πολυ καλο,κ οι λαβες αντεχουν στο κοπανημα κ ειναι ψιλοαντικραδασμικες.:) 

Ευχαριστω για τα κλισιομετρα Αγαπη!:) Μαλλον το 1 απ τα παραπανω μπορω να το παρω σχεδον μισοτιμης μεσω φιλικου μαγαζιου... 

Παναγιωτη ααααν στα φτυσει του lidl παρε ενα dremel , βγαζει προσφορες που κ που...καλο ειναι το 3000 αλλα αν  βρεις το 4000 σε καμμια προσφορα  κ το δουλεψεις θα με θυμηθεις...Οντως λυνουν χερια εργαλεια τετοιου τυπου.

IMG_2029.thumb.JPG.e0a17e25e4685804032e03524cfe4925.JPGIMG_2030.thumb.JPG.ae2864a9c7a130e37a213adc066ea1be.JPG

 κ μιας κ καποια εχει πηξει στο κοκκινομαυρο των facom ενα  ΠΡΑΣΙΝΟ ψαλιδακι ελατηριου 200 mm για λαμαρινες, luckhaus  στα 8 ευρω απο Αθηνας 27...:p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ποια facom καλε; εδω αγόρασε ηλεκτροκολληση ο lakisss και ειναι μαυρο κοκκινη. Μετα που εβγαλα τις φωτογραφιες ειδα οτι και η ανεμη ειναι μαυρο κοκκινο!

Ε τι να πω τωρα; :p

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ποια facom καλε; εδω αγόρασε ηλεκτροκολληση ο lakisss και ειναι μαυρο κοκκινη. Μετα που εβγαλα τις φωτογραφιες ειδα οτι και η ανεμη ειναι μαυρο κοκκινο!

Ε τι να πω τωρα; :p

 

Κρυφοfacomακηδες.....:p

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μεγειά τα καινούρια σας εργαλεία, καλοδούλευτα και πάντα δημιουργικά ! :)

Εγώ περιμένω να γυρίσει ο τροχός . . . να φύγει πάνω από τη πλάτη μου ! :wall: 

Καλή ξεκούραση το Σ/Κ και καλύτερα κέφια από Δευτέρα ! :D

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ειχα δει αυτην και την stanley απο κοντα 

Ιδιο μεγεθος και οι δυο , ομως ετουτη μου φανηκε πως εχει πιο σωστη διαρυθμηση στις εσωτερηκες θηκες + οτι εχει δευτερο φερμουαρ για λαπτοπ etc καθως και μου φανηκε καλυτερο το υφασμα της . 

 

IMG_20171202_173200.jpg

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Κρυφοfacomακηδες.....:p

Παρεμπιπτόντως δεν έχω ούτε ένα Facom, και δεν το αναφέρω επειδή έρχεται η γιορτή μου τη Τετάρτη.:p  (μου λείπει και μια αυτόματη πόντα:D)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.