Jump to content
karmen1983

Εργαλεία που παρέλαβα και δύο λόγια γι' αυτά

472 δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα

Δεν νομίζω να μην το κάνουν. Απλά μια απειλή οτι θα το κάνεις θέμα στη Metabo EU και όλα γίνονται.

Αυτοί απλά δεν  θέλουν να χάσουν τη πώληση. 

• Like 1

πριν 2 λεπτά, το μέλος panava έγραψε:

Δεν νομίζω να μην το κάνουν. Απλά μια απειλή οτι θα το κάνεις θέμα στη Metabo EU και όλα γίνονται.

Αυτοί απλά δεν  θέλουν να χάσουν τη πώληση. 

Ναι μπορεί να έχεις δίκιο, απλός εγώ αυτό φοβήθηκα μήπως κ έχουν το δικαίωμα να μην με καλύψουν κ έτσι την πλήρωσα καπέλο 130€ 

Αν δεν κάνω λάθος το καφέ σημάδι δηλώνει οτι έχουν ενεργό άνθρακα εξού και το βάρος τους . . .

Όσο δεν την χρησιμοποιείς καλό είναι να την έχεις σε μια σακούλα καλά κλεισμένη γιατί τα φίλτρα δουλεύουν.

Φυσικά δεν είναι απαραιτητο να έχεις όλη την μάσκα αλλά μόνο τα φίλτρα...

• Like 1

Τα φίλτρα πάντα έρχονται με κάλυμμα μπρος-πίσω και κάλο είναι να χρησιμοποιούνται για την αποθήκευση και πάντα προσοχή στην ημερομηνία λήξεις!

Το συγκεκριμένο είναι για οργανικά αέρια.Τι χρήση θα κάνεις;

Αν το πήρες για κόψιμο ξύλου (βλέπω πριονίδια),σιδήρου κτλ έπρεπε να πάρεις "άσπρο" χρώμα.

Έγινε επεξεργασία - rory

IMG_20171012_220643.thumb.jpg.9b84752cd8b528585221eb721c45e09f.jpg

Τύπος A
Εφαρμογή: Α.Ατμοί Οργανικής και αέρια με σημείο
βρασμού 65C και άνω
Τύπος B
Εφαρμογή: Β. Ατμοί Ανόργανης και αέρια (εκτός από
διοξείδιο του άνθρακα / Μονοξείδιο)
Τύπος E
Εφαρμογή: Ε. Διοξείδιο του θείου και άλλα όξινα αέρια
και ατμοί
Τύπος K
Εφαρμογή: Κ. Αμμωνία και οργανικά παράγωγα της
αμμωνίας Οι ατμοί και τα αέρια του
Τύπος ABEK
Εφαρμογή: ABEK. Συνδυασμός φίλτρου (όλα τα
παραπάνω)
Τύπος P
Εφαρμογή: Π. σκόνης / Σωματιδίων

Είναι (αν δεν κάνω λάθος...) συνδυασμός τύπου Α (καφέ) και Ρ (λευκό)

• Like 2

Μάλλον ναι,αλλά επιβεβαίωσε το να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :)

• Like 1

Πήγα και το τσέκαρα. "Incorporating a particle filter" ;)

Επίσης τα φίλτρα ήρθαν χωρίς κανένα κάλυμμα...

•  
  • Like 1

Κανονικά θα έπρεπε να έχουν και πιθανόν να υπάρχουν και καπάκια που προσαρμόζονται πάνω τους

στην μπροστά μεριά για να κρατάνε τα χοντρά την ώρα που την χρησιμοποιείς . . .

Για τα τελευταία καλό θα είναι να το ψάξεις. . .

Έψαχνα να πάρω από Γερμανία την πριονοκορδέλα της Metabo BAS 261. Έφαγα σχεδόν όλη μέρα χτες ψάχνοντας χωρίς να βρω

κάποιο online κατάστημα που να στέλνει Ελλάδα, χωρίς αποτέλεσμα. Στο γνωστό Lefeld.de έλεγε λίγο απόθεμα αλλά μια προσπάθεια παραγγελίας δεν πέρναγε. 
Αφού είχα απογοητευθεί και σκεφτόμουν να σκάσω τα 445€ και να αγοράσω από εδώ έστειλα email σήμερα το πρωί, ρωτώντας

τα σχετικά. Αφού μου είπε χτες η Αγάπη πως πήρε μια από το Lefeld ένας γνωστός της πριν ένα μήνα αναρωτηθήκαμε αν άλλαξε η πολιτική αποστολών. Η απάντηση ήρθε πως είχαν πρόβλημα και να δοκιμάσω ξανά.

Μπήκα στο site και είδα πως δεν είναι διαθέσιμο. Η παραγγελία όμως προχώρησε κανονικά με επιτυχία.

304,99€ με τα μεταφορικά.

Σε ερώτηση μου για το πότε θα παραλάβουν μου είπαν πώς περιμένουν αύριο 50 τεμάχια.

Αυτά για όποιον ενδιαφέρεται.

0-02-05-22f0cce4414eafd98c0e35572aadbed63d1fc6e1b626e9a6b19620a3b92ab8d1_full.thumb.jpg.6407feac1344f7c2fa38346a15e3224c.jpg

• Like 5
  • Thanks 1

πριν 3 ώρες, το μέλος panava έγραψε:

Έψαχνα να πάρω από Γερμανία την πριονοκορδέλα της Metabo BAS 261. Έφαγα σχεδόν όλη μέρα χτες ψάχνοντας χωρίς να βρω

κάποιο online κατάστημα που να στέλνει Ελλάδα, χωρίς αποτέλεσμα. Στο γνωστό Lefeld.de έλεγε λίγο απόθεμα αλλά μια προσπάθεια παραγγελίας δεν πέρναγε. 
Αφού είχα απογοητευθεί και σκεφτόμουν να σκάσω τα 445€ και να αγοράσω από εδώ έστειλα email σήμερα το πρωί, ρωτώντας

τα σχετικά. Αφού μου είπε χτες η Αγάπη πως πήρε μια από το Lefeld ένας γνωστός της πριν ένα μήνα αναρωτηθήκαμε αν άλλαξε η πολιτική αποστολών. Η απάντηση ήρθε πως είχαν πρόβλημα και να δοκιμάσω ξανά.

Μπήκα στο site και είδα πως δεν είναι διαθέσιμο. Η παραγγελία όμως προχώρησε κανονικά με επιτυχία.

304,99€ με τα μεταφορικά.

Σε ερώτηση μου για το πότε θα παραλάβουν μου είπαν πώς περιμένουν αύριο 50 τεμάχια.

Αυτά για όποιον ενδιαφέρεται.

0-02-05-22f0cce4414eafd98c0e35572aadbed63d1fc6e1b626e9a6b19620a3b92ab8d1_full.thumb.jpg.6407feac1344f7c2fa38346a15e3224c.jpg

Μου εφτιαξες τη διαθεση. Τα υπολογιζα απο εδω, τα υπολογιζα απο εκει πως θα βγει και η πριονοκορδελα και οσο και να μετρουσα δεν καθεται μαζι με το ρουτερακι. Η Αγαπη θα πρεπει να παιρνει ποσοστα απο τη metabo παντως με ολους μας εδω μεσα

• Like 1
  • Haha 2

πριν 37 λεπτά, το μέλος ZoSo έγραψε:

Μου εφτιαξες τη διαθεση. Τα υπολογιζα απο εδω, τα υπολογιζα απο εκει πως θα βγει και η πριονοκορδελα και οσο και να μετρουσα δεν καθεται μαζι με το ρουτερακι. Η Αγαπη θα πρεπει να παιρνει ποσοστα απο τη metabo παντως με ολους μας εδω μεσα

Τελικά θα την πάρεις; :pleasantry:

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος