Jump to content


Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Εγω το προβλημα που αντιμετώπισα με αυτο , ηταν οτι μου καηκε ο φορτιστης. Σε ενα ηλεκτρονικο που το πηγα, μου ειπε οτι δυσκολα να βρει το μετασχηματιστή που ειχε μεσα,

για να τον αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

@postfire:T:  

@DJman Αν είναι από τα 20v είναι καινούργια η σειρά και έχει εγγύηση...θα στον αλλάξουν αλλά ότι και να είναι πάρε την εξυπηρέτηση πελατών να σου δώσουν το service να τους το πεις.Έχε πρόχειρο και τον αριθμό IAN τον γράφει επάνω στο εργαλείο.

Έγινε επεξεργασία από osa
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, postfire said:

κρουστικο εχω ενα jskil για τρυπες και τετοια 

οποτε παω σε παλμικο για βιδωματα μελαμινων?

 

και κατι τελευταιο σε παρακαλω την τριτη βαζει και μπαταρια στα 19.99 κανει για το παλμικο?"

Παλιότερα είχαν αρκετές διαφορετικές μπαταρίες. Τα τελευταία χρόνια, όλα τα νέα εργαλεία της Parkside παίρνουν τις ίδιες 20V. 

Πάντως δεν πολυχρειάζεται δεύτερη μπαταρία εάν κάνεις ελαφριά χρήση. Επίσης το παλμικό για τη μελαμίνη μάλλον είναι υπερβολή, εκτός εάν έχεις μεγάλα βάθη και διατομές. Με το δραπανοκατσάβιδο που έχεις ήδη δεν πρέπει να δυσκολεύεσαι, και με το παλμικό στη μελαμίνη είναι πολύ εύκολο να ξυρίσεις όλη την τρύπα...

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Παλιότερα είχαν αρκετές διαφορετικές μπαταρίες. Τα τελευταία χρόνια, όλα τα νέα εργαλεία της Parkside παίρνουν τις ίδιες 20V. 

Πάντως δεν πολυχρειάζεται δεύτερη μπαταρία εάν κάνεις ελαφριά χρήση. Επίσης το παλμικό για τη μελαμίνη μάλλον είναι υπερβολή, εκτός εάν έχεις μεγάλα βάθη και διατομές. Με το δραπανοκατσάβιδο που έχεις ήδη δεν πρέπει να δυσκολεύεσαι, και με το παλμικό στη μελαμίνη είναι πολύ εύκολο να ξυρίσεις όλη την τρύπα...

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

 

εχω δει ξυλουργους που πεφτουν με τα μουτρα μολις εμφανιστει κατσαβιδιερα της parkside στα lidl 

γινεται σκοτωμος τωρα δεν ξερω πιο μοντελο κυνηγανε ακριβως'

εχω την εντυπωση για μονταρισμα μελαμινων χρησιμοποιηουν το παλμικο

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, osa said:

@postfire:T:  

@DJman Αν είναι από τα 20v είναι καινούργια η σειρά και έχει εγγύηση...θα στον αλλάξουν αλλά ότι και να είναι πάρε την εξυπηρέτηση πελατών να σου δώσουν το service να τους το πεις.Έχε πρόχειρο και τον αριθμό IAN τον γράφει επάνω στο εργαλείο.

Πηραν, δεν εχουν ,ουτε καποιο καινουργιο φορτιστή να μου πουλησουν

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DJman έγραψε:

Πήρα, δεν έχουν ,ούτε κάποιο καινούργιο φορτιστή να μου πουλήσουν

 

Κάτσε γιατί τώρα χοντραίνει το πράγμα...

Ποιο εργαλείο πήρες και σου χάλασε ο φορτιστής και δεν έχουν να στον αντικαταστήσουν ή να σου πουλήσουν άλλον ??

Έτσι όπως τα λες η μισή Ελλάδα που έχει πάρει εργαλεία της σειράς 20V και που αγοράζει και θα αγοράζει ακόμα περισσότερα είναι ακάλυπτη σε φορτιστές ???

Από μια εταιρεία που έχει την καλύτερη σχεδόν στον κόσμο κάλυψη σε εξυπηρέτηση πελατών "μετά την πώληση" 

Για δώσε πληροφορίες.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, osa said:

 

Κάτσε γιατί τώρα χοντραίνει το πράγμα...

Ποιο εργαλείο πήρες και σου χάλασε ο φορτιστής και δεν έχουν να στον αντικαταστήσουν ή να σου πουλήσουν άλλον ??

Έτσι όπως τα λες η μισή Ελλάδα που έχει πάρει εργαλεία της σειράς 20V και που αγοράζει και θα αγοράζει ακόμα περισσότερα είναι ακάλυπτη σε φορτιστές ???

Από μια εταιρεία που έχει την καλύτερη σχεδόν στον κόσμο κάλυψη σε εξυπηρέτηση πελατών "μετά την πώληση" 

Για δώσε πληροφορίες.

 

 

Εχω το βιδολογο  PABS 18-Li B4  Πηρα τηλ πριν κανενα μηνα και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει ο φορτιστης μονο.

Ειναι εκτος εγγυησης.Αλλα και εντος να ηταν, ειναι το μονο τιμολογιο που δεν βρησκω.

Επισης προσοχη στα τιμολογια- αποδείξεις στο lidl γιατι νομιζω οταν κοβεις τιμολογιο χανεις 1 χρονο εγγυηση

Έγινε επεξεργασία από DJman
Link to comment
Share on other sites

Α εντάξει δεν εννοείς την σειρά των 20v... αυτό που έχεις είναι του 2014 νομίζω, αλλά και πάλι ανταλλακτικά έπρεπε να υπάρχουν.

Μπορεί να βρεθεί κανένας φίλος που να του έχει ξεμείνει φορτιστής να βολευτείς.

Αυτός πάλι δεν επισκευάζεται έστω και με πατέντα από νεότερο φορτιστή 18V ??  Ψάξε και αυτή την λύση.

Αυτό που λες με τα τιμολόγια δεν το έχω ακούσει-διαβάσει κάπου. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, osa said:

Αυτό που λες με τα τιμολόγια δεν το έχω ακούσει-διαβάσει κάπου. 

 

Ο νόμος προβλέπει ελάχιστη εγγύηση για τα καταναλωτικά αγαθά. Αν το πάρεις με τιμολόγιο, το κατάστημα μπορεί να εφαρμόζει διαφορετική πολιτική, εφόσον πουλά σε επαγγελματία κι όχι σε καταναλωτή.

 

Όμως, όποια κι αν είναι η πολιτική, οφείλουν να σε ενημερώσουν τη στιγμή της αγοράς, όχι όταν διεκδικήσεις την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ενημερωνουν στο ταμειο, γιατι μπορει και να μην το ξερουν ή μπορει να νομιζουν οτι το ξερεις και εσυ ο ιδιος.

 

Θα παω τον φορτιστη και σε ενα αλλο γνωστο μου, ηλεκτρονικο, αλλα μου φαινετε και εμενα περιεργο να μην επισκευαζετε καθολου.

 

Βεβαια το παιδι που τον πηγα, ειναι γνωστης ηλεκτρονικων απο οτι εχω καταλαβει, αρα ισως ξερει καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

και μιας και ειμαι στο καταλληλο νημα ας αφησω αυτο εδω.........

 

 

σε ερωτηση στα σχολια ο ytuber ειπε πως ειναι απο το Κουρδισταν (;) και τα πηρε απο την old market (παλιατζιδικο)

δεν εχουν εκει lidl αλλα φερνουν φορτια για τα παλιατζιδικα...........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος ginosvougas έγραψε:

Έχει πάρει το μάτι σας να έχει ξεμείνει σε κανένα μαγαζί ο οδηγός κοπής για το δισκοπριονο ; Σε 3 που έχω πάει Πειραιά κ Παγκράτι δε το έχω βρει.

 

Νομίζω πήρε το μάτι μου μερικούς στην Π.Ράλλη την Τρίτη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα παρατηρήσει ότι δεν είναι ιδιαίτερα δυνατό το παλμικό επειδή έμπαινε πολύ γρήγορα ο παλμός....και απλα το κρουστικό δράπανοκατσαβίδι είναι πολύ καλό ;)

Παλμικό είναι για στριφωνια μεγάλα και πιστεύω κρατάει κ περισσότερο ή μπαταρία του για τα ίδια βιδωματα...πιο αποδοτικό...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

--- ΚΡΟΥΣΤΙΚΟ ΔΡΑΠΑΝΟΚΑΤΣΑΒΙΔΟ PARKSIDE ---

 

Το έχει πάρει κανείς ?

Το αγόρασα την περασμένη εβδομάδα κ ήθελα να ξέρω αν είναι γενικό το πρόβλημα.

Η "ροδέλα" που ρυθμίζει τη ροπή, στο τέλος της περιστροφής, έχει δύο επιλογές ... για τρύπημα κ για κρούση.

Για να πάει στην τελευταία θέση που είναι η κρούση, θέλει πολύ δύναμη.

Το πρώτο που αγόρασα, το επέστρεψα αυθημερόν γιατί πίστευα πως είναι ελαττωματικό.

Αλλά ΚΑΙ το 2ο, είχε το ίδιο πρόβλημα.

b46ec51f66ec8f4ed006664b3e9dc3d8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.