Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?id=1370&week=2

 

Επειδη ειμαι απο κινητο αν μπορει καποιος ας δωσει λινκ απο το φυλλαδιο και screenshots

 

Lidl Newsletter 3.6.2019

 

854994671_lidltools6-6.thumb.jpg.be0b6153f03c0992bf2c5c77cfcc035f.jpg

 

ο τροχός λέει τίποτε για ψιλοδουλίτσες;

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες, έχει πάρει κανείς το δραπανοκατσάβιδο PBSA 12 C2 παλιότερα? Αυτό θα μπορέσει να κάνει κάποια τρύπα σε τοίχο για ράφια ή κλαιν (άρα να περιμένω να ξαναβάλουν το PARKSIDE PABS 20-Li D4?) Επίσης χαζή ερώτηση άσχετου, από τα σετ τρυπάνια που εχει ποια κάνουν για τοίχο? Της πέτρας?

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2019 at 10:52 AM, MD1032 said:

Καλημέρες, έχει πάρει κανείς το δραπανοκατσάβιδο PBSA 12 C2 παλιότερα? Αυτό θα μπορέσει να κάνει κάποια τρύπα σε τοίχο για ράφια ή κλαιν (άρα να περιμένω να ξαναβάλουν το PARKSIDE PABS 20-Li D4?) Επίσης χαζή ερώτηση άσχετου, από τα σετ τρυπάνια που εχει ποια κάνουν για τοίχο? Της πέτρας?

Thanx!

Ντεν είναι κρουστικό δραπανακατσάβιδο άρα ντεν κάνει για τοίχο εκτός αν είναι γυψοσανίδα. Και ναι αυτά τα τρυπάνια κάνουν για τοίχο, που έχουν πλακουτσωτή μύτη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος frapesmetrios έγραψε:

Ντεν είναι κρουστικό δραπανακατσάβιδο άρα ντεν κάνει για τοίχο εκτός αν είναι γυψοσανίδα. Και ναι αυτά τα τρυπάνια κάνουν για τοίχο, που έχουν πλακουτσωτή μύτη.

Γιατι πρεπει να ειναι κρουστικο για να τρυπας τοιχο;  (εφοσον μιλαμε για τουβλο)

Εγω αποφευγω την κρουση στο τουβλο .. Μεγαλωνει την τρυπα περισσοτερο απο τα ουπα μου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρουση κι εγω γενικα αποφευγω.Δεν καταλαβαινεις αν υπαρχει αλλο υλικο εκει που τρυπας(πχ καλωδια,σωληνες).Επισης μπορεις να χρησιμοποιησεις τα μπλε διαμαντοτρυπανα της μπος που ειναι πιο ανθεκτικα και τρυπανε πλακακια και μαρμαρα πιο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Το τροχάκι, το είχα δει πριν από κανένα χρόνο σε φίλο μου επαγγελματία κ το είχα "ερωτευτεί" ... το περίμενα πότε θα το ξαναβάλει, για να το αγοράσω.

Έκανα κάποιες δοκιμαστικές κοπές με την αρχική φόρτιση που είχε κ δεν κολλάει πουθενά. Σιδηροσωλήνα νερού, την κόβει κανονικά. 

Έκανα κ κάποιες υποτιθέμενες κοπές σε ξύλο κι εκεί όλα καλά.

Πήρα κ καμιά τριανταριά δισκάκια μετάλλου κ 2 γενικής χρήσεως.

Υ.Γ. Φυσικά, ΔΕΝ είναι της τάξεως των 230 mm, ούτε καν των 125 mm, αλλά για μικρές πρόχειρες κοπές, είναι ταμάμ ... ;) 

003α.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στις προσφορες το δράπανο PSBM 750 B2 και κανοντας πισω ενα search στο θέμα ειδα προβληματα με το μοντελο στο τροπο που μπαινουν τα τρυπανια και στο κρουστικό του

 

για την τιμή του και για μέτρια χρηση ειναι καλό;
σε αυτά τα χρήματα υπαρχει κατι καλύτερο στον ανταγωνισμό.?
Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Όταν ξαναβγάλουν την μικρή καστάνια που τόσο έχω αγαπήσει ρίξτε μου ένα mention ?

Δειξε  ποια καστανιτσα , γιατι υπαρχουν κ αλλου πορτοκαλιες που κανουν μικρες καστανιτσες...[που δε χαλανε τοσο ευκολα]:)

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Ευχαριστώ για το mention αλλά ψάχνω κάποια σαν τις παρακάτω:

9a2337d2e26c49bfbfe1eea62561ee8b0bf4614f  ca0bb23159b9e820448ea9e4c38b4c97.jpeg   

μολις την δεις , φωναξε να τη δοκιμάσουμε ? αν επιμένεις τόσο ισως τη βαλω στη συλλογη μου

Έγινε επεξεργασία από georgeps
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος UltraB έγραψε:

Ευχαριστώ για το mention αλλά ψάχνω κάποια σαν τις παρακάτω:

9a2337d2e26c49bfbfe1eea62561ee8b0bf4614f  ca0bb23159b9e820448ea9e4c38b4c97.jpeg   

 

Σε μια πορτοκαλια ειδα 3-4 που μπορει να σου κανουν....

IMG_4340.thumb.JPG.d401d7002756e9ed526c30d9fa71e830.JPG

Απο 8 εως 20 ευρα....

κ η κορυφαια,[που την εχουμε αναλυσει αρκετα εδω],που με το μικρο της ανταπτορακι παιρνει κ καρυδακια, στα 25 περιπου...

IMG_4341.thumb.JPG.dafa36820d60288a9d5bb96d7273b964.JPG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Στην Κύπρο έρχονται αυτά
 
Ποιο από τα 2 αξίζει περισσότερο να το αγοράσω , το PBSA 12 C2 η το PDSSA 12 A1 ?? υπόψιν ότι έχω ήδη PABS 20-Li D4 και περιμένω το παλμικό τους(μάλλον το PDSSA 20-LI A1)01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.png

Έγινε επεξεργασία από George.K
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2019 at 6:53 PM, beastie said:

Βλεπω στις προσφορες το δράπανο PSBM 750 B2 και κανοντας πισω ενα search στο θέμα ειδα προβληματα με το μοντελο στο τροπο που μπαινουν τα τρυπανια και στο κρουστικό του

 

για την τιμή του και για μέτρια χρηση ειναι καλό;
σε αυτά τα χρήματα υπαρχει κατι καλύτερο στον ανταγωνισμό.?
Ευχαριστω!

 

Δεν είναι πρόβλημα ότι το τσοκ "ασφαλίζει" πατώντας κουμπί, απλά αν θέλεις να το βάλεις σε βάση για να κάνεις κάθετες τρύπες δεν είναι εύχρηστο και είναι ένα κλικ πιο χρονοβόρα η αλλαγή τρυπανιού εν σχέση με άλλα που έχουν ταχυτσοκ

κατά τα άλλα για τις κλασικές δουλειές του σπιτιού (κρέμασμα κάδρων, κρεμαστρών, φωτισμού κλπ) είναι μια χαρά

Όσο για το αν υπάρχει κάτι άλλο δες μόνος σου

https://www.skroutz.gr/c/947/drapana/f/657635/kroustika.html?keyphrase=750w&o=κρουστικο+δραπανο+750w&order_by=pricevat&order_dir=asc

.....

.....

.....

Πόσα φυλάδια Lidl κυκλοφορούν;

 

IMG_20190616_004323[1].jpg

Έγινε επεξεργασία από frapesmetrios
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.