Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

πριν 41 λεπτά, το μέλος makio έγραψε:

κι εγω μαζι σου , .........................

...........................................

 

edit> χαλβαδιασε την απο Κυπρο!

edit2> λιγο μικρη δεν ειναι?

 

Είναι μια χαρά για αυτά που φτιάχνω αυτό τον καιρό....  ?

 

p_03.thumb.jpg.e9a2c9ecfa9fd4a06bd05228319cd1d0.jpg

 

small.thumb.jpg.aad5548df1b8185b40f52432616d36bd.jpg

 

002_1341.thumb.jpg.4fc854a141a3822987fcc11025958547.jpg

 

Πριονοκορδέλα έχω μία BOSTON 800 ή 850w 

 

Αποτέλεσμα εικόνας για boston bandsaw 850w

 

όπως και αρκετά άλλα στην βιοτεχνία του αδερφού μου,

αλλά αυτή είναι μικρή και θα βόλευε στο μικρό 1ο εργαστήριο που έχω στο σπίτι. ?

 

Οσο για την ποιότητα των εργαλείων του LIDL...

 

Δεν έχω ποτέ υψηλές απαιτήσεις,

από εργαλεία χαμηλής τιμής :)

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω......γιατι κατι σταθερο καλα ειναι αλλα πρεπει να εχεις δυο τροχους ενα για μονιμα και ενα για να το κανεις εκτος......... γιατι αν το χρειαστει για να το μεταφερεις ειναι πικρα το βαλε βγαλε.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το δράπανο PABS 20-Li D4 την προηγούμενη φορά που το είχε φέρει το Νοέμβριο. Αν κ δεν ήμουν πλήρως ικανοποιημένος με το τσοκ του το κράτησα κ έκανα τη δουλειά μου. (βιδώματα κ τρυπήματα σε ξύλο στο σπίτι). Χτες που το χρειάστηκα αν κ ήταν φορτισμένο δεν έπαιρνε μπροστά, έδειχνε άδεια τη μπαταρία. Το έβαλα να φορτίσει κ στο φορτιστή του αναβοσβήνει  κ η πράσινη κ η κόκκινη ένδειξη κ δεν τη φορτίζει τη μπαταρία όση ώρα κ αν το άφησα. Δεν είδα να γράφει τίποτα σχετικό στις οδηγίες. Έχει κανείς καμμιά ιδέα τι έπαθε; Από αύριο να τηλεφωνήσω στο σέρβις ή να το πάω στο μαγαζί που το πήρα καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2019 at 12:46 PM, Asxetius said:

Οσο για την ποιότητα των εργαλείων του LIDL...

 

Δεν έχω ποτέ υψηλές απαιτήσεις,

από εργαλεία χαμηλής τιμής :)

 

Και σοφό και σωστό :)

(βάση κοινής λογικής)

 

Πάντως σε κάποια Lidl στην επαρχία η πριονοκορδέλα εξαφανίστηκε. Αναρωτιέμαι, όλοι το Lidl περίμεναν για να αγοράσουν;

Είδα και ένα παππού με τρια (3) αλυσοπρίονα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, frapesmetrios said:

 

Είδα και ένα παππού με τρια (3) αλυσοπρίονα!!!!!!

 

μαλλον δεν του ειπαν οτι δεν ειναι βενζινης.....θα παει τους εργατες για κλαδεμα στο χωραφι και θα ψαχνει πριζες......

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως ήταν προβληματική η μπαταρία (ακόμα δεν έχω καταφέρει να το βρω στις οδηγίες... ου γαρ έρχεται μόνον...) Μετά από επικοινωνία με το σέρβις κ αφού είναι λιγότερο από 6 μήνες αγορασμένο θα τη στείλω με κούριερ κ θα μου στείλουν άλλη μέσα σε 20 μέρες.

Άψογοι!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να παρω τον τροχο εχει τρια καλα την λαβη που του πατας. τις αυτοματες στροφες και οτι ειναι για δισκο 125mm......βεβαια οταν ψαχνω για τροχο στο σκρουτζ βλεπω οτι τα περισσότερα εχουν soft start & anti restart που αυτο μαλον δεν εχει....το soft start το καταλαβαίνω για να ξεκινάει σιγα το anti start που δεν εχει τι ειναι;;;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dukepapas said:

 το anti start που δεν εχει τι ειναι;;;

 

αν γινει διακοπη ρευματος πχ και το εργαλειο ειναι σε λειτουργεια ,οταν ξαναεχει ρευμα δεν ξεκινα (πχ βγηκε το καλωδιο απο την μπαλαντεζα)

φαντασου να ειναι σε φουλ στροφες ρυθμισμενο , να το αφησεις στον παγκο για να βαλεις ξανα το καλωδιο στην πριζα και....

φυσικα οποιος χειριζεται τετοια εργλεια τετοια λαθη ΔΕΝ κανει

 

edit> αν χρειαστει να φτιαξεις καποιο μηχανισμο που απαιτει ρευμα και περικλειει κινδυνο τοτε ψαχνεις για μαγνητικο διακοπτη

Έγινε επεξεργασία από makio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On ‎19‎/‎3‎/‎2019 at 5:17 ΜΜ, το μέλος ginosvougas έγραψε:

Τελικά όντως ήταν προβληματική η μπαταρία (ακόμα δεν έχω καταφέρει να το βρω στις οδηγίες... ου γαρ έρχεται μόνον...) Μετά από επικοινωνία με το σέρβις κ αφού είναι λιγότερο από 6 μήνες αγορασμένο θα τη στείλω με κούριερ κ θα μου στείλουν άλλη μέσα σε 20 μέρες.

Άψογοι!

 

Δεν νομίζω να πληρώσεις εσύ την αποστολή της προβληματικής μπαταρίας ε?

Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2019 at 5:17 PM, ginosvougas said:

Τελικά όντως ήταν προβληματική η μπαταρία (ακόμα δεν έχω καταφέρει να το βρω στις οδηγίες... ου γαρ έρχεται μόνον...) Μετά από επικοινωνία με το σέρβις κ αφού είναι λιγότερο από 6 μήνες αγορασμένο θα τη στείλω με κούριερ κ θα μου στείλουν άλλη μέσα σε 20 μέρες.

Άψογοι!

Απο περιέργια έκατσα και το έψαξα. Στο PABH 20LI B2 δεν το βρήκα πουθενά στις οδηγίες ή είμαι κ εγώ στραβός. Στο PAMFW 20-Li A1 το βρήκα με τη μια μετά τις οδηγίες για τη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lakisss said:

την ειχα προτεινει και παλιοτερα - εχω παντα καβατζα +1 κουτακι μην τυχον και την σταματησουν !

ελαχιστη ποσοτητα με 3 σταγονες νερο και καθαριζει τελεια , αλλα το βασικοτερο δεν σου 'καιει' τα χερια οπως καποιες εργοστασιακες..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.