Jump to content


Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Το είχα εγώ και ειχα γράψει κάποια λόγια εδώ

 

 

Νέο φυλλάδιο

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?id=1229&week=2

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?id=1233&week=2

 

 

17.PNG

18.PNG

19.PNG

20.PNG

21.PNG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον karmen αν και δεν ειναι αυτο που μου έδειξες ειναι παραπλήσιο......σημερα το γύρισα πισω.......αν και εχω αρκετα parkside και ειναι αρκετα καλα....αυτο το επεστρεψα γιατι ρε παιδια εκανε πολυ θορυβο........μα πολυ ομως θόρυβο τοσο που με επιασε πονοκεφαλος οταν το εβαλα μπροστα.Ειχα παει στο μερλιν και ειχε καποια εκει και εβαλα ενα boss στην μπριζα και ειχε δονισι αλλα καμια σχεση με αυο που ειχα........ρε παιδια τοσο θορυβοδεις εργαλειο δεν εχω ξανα ακουσει και οσο ανεβαζες τις στροφες νομιζες θα ανατιναχτει....για αυτο ηθελα να ρωτησω αν καποις ειχε παρει κατι παρομιο να μας πει την αποψη του....... και οχι τιποτα αλλο μου ενειναν και δυο σετακια που μου ειχανε κανει δωρο με ανταλακτικα που δεν βρήκα την απόδειξη για να τα επιστρεψω πισω ελπιζω αν παρω αλλο να ειναι universal και να κανουν αλιως θα τα πουλήσω.

 

αυτο πρεπει να ηταν

 

Έγινε επεξεργασία από dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος ,που μπορω να βρω φορτιστη για ενα parkside βιδολογο (parkside pabs 18-li b4-2) ?

 

To ειχα παει σε ενα ηλεκτρονικο και μου ειπε οτι ειχε χαλασει ο μετασχηματιστης και δυσκολα να βρουμε ιδιο, να τον αλλαξουμε.

(Δεν εχω ψαξει ebay βεβαια-για τον μετασχηματιστη)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, dukepapas said:

Λοιπον karmen αν και δεν ειναι αυτο που μου έδειξες ειναι παραπλήσιο......σημερα το γύρισα πισω.......αν και εχω αρκετα parkside και ειναι αρκετα καλα....αυτο το επεστρεψα γιατι ρε παιδια εκανε πολυ θορυβο........μα πολυ ομως θόρυβο τοσο που με επιασε πονοκεφαλος οταν το εβαλα μπροστα.Ειχα παει στο μερλιν και ειχε καποια εκει και εβαλα ενα boss στην μπριζα και ειχε δονισι αλλα καμια σχεση με αυο που ειχα........ρε παιδια τοσο θορυβοδεις εργαλειο δεν εχω ξανα ακουσει και οσο ανεβαζες τις στροφες νομιζες θα ανατιναχτει....για αυτο ηθελα να ρωτησω αν καποις ειχε παρει κατι παρομιο να μας πει την αποψη του....... και οχι τιποτα αλλο μου ενειναν και δυο σετακια που μου ειχανε κανει δωρο με ανταλακτικα που δεν βρήκα την απόδειξη για να τα επιστρεψω πισω ελπιζω αν παρω αλλο να ειναι universal και να κανουν αλιως θα τα πουλήσω.

 

αυτο πρεπει να ηταν

 

 

Το έχω πάρει το συγκεκριμένο εργαλείο. κάνει όντως αρκετό θόρυβο, αλλά δε με ενοχλεί. Μέχρι τώρα έχει κάνει τη δουλειά που θέλω χωρίς πρόβλημα.

 

Το μόνο που χρειάζομαι, είναι το εξάρτημα που δέχεται τα γυαλόχαρτα, γιατί έχει φθαρεί στις άκρες (καλά να πάθω γιατί το δάνεισα....). Παίζει να το βρώ πουθενά ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος colt3003 έγραψε:

 

Το έχω πάρει το συγκεκριμένο εργαλείο. κάνει όντως αρκετό θόρυβο, αλλά δε με ενοχλεί. Μέχρι τώρα έχει κάνει τη δουλειά που θέλω χωρίς πρόβλημα.

 

Το μόνο που χρειάζομαι, είναι το εξάρτημα που δέχεται τα γυαλόχαρτα, γιατί έχει φθαρεί στις άκρες (καλά να πάθω γιατί το δάνεισα....). Παίζει να το βρώ πουθενά ? 

Υπάρχουν πολλά συμβατά εξαρτήματα, αρκεί να βεβαιωθείς πως η υποδοχή είναι η σωστή για το εργαλείο.

Δίνω ενδεικτικά κάποια παραδείγματα, αλλά μπορείς να βρεις περισσότερες επιλογές σε εγχώρια καταστήματα, σε ebay και σε άλλα online stores.

https://www.banggood.com/79mm-Triangular-Sanding-Pad-Oscillating-Multi-Tool-Saw-Blades-fits-For-Bosch-Fein-Multi-Master-p-1044695.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

https://www.banggood.com/57x37mm-Stainless-Steel-Sand-Disc-p-1211442.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

https://www.banggood.com/34Pcs-Oscillating-Multi-Tool-Sanding-Paper-Kit-60120180240-Grit-Sandpaper-Two-Oscillating-Tool-p-1139739.html?cur_warehouse=CN

 

Έχοντας χρησιμοποιήσει ένα παρόμοιο πολυεργαλείο μπαταρίας, το θεωρώ βολικό για συγκεκριμένες κοπές που δύσκολα γίνονται από άλλα ηλεκτρικά εργαλεία. Ο θόρυβος κατά τη λειτουργία σε αυτό που χρησιμοποίησα ήταν αρκετός αλλά όχι "απαγορευτικός".

 

Έγινε επεξεργασία από mstrsensei
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηγα πηρα την πλανη που εχει αυτη τη βδομαδα, πιο πολυ για να δω τι κανει σε παλετοξυλα.. 

Την ανοιξα πριν λιγο, και επισυναπτω μερικες φωτογραφιες για το πως ειναι η βαση της ?

 

IMG_20190322_130248.jpg

IMG_20190322_130304.jpg

IMG_20190322_131019.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Papakitou έγραψε:

Πηγα πηρα την πλανη που εχει αυτη τη βδομαδα, πιο πολυ για να δω τι κανει σε παλετοξυλα.. 

Την ανοιξα πριν λιγο, και επισυναπτω μερικες φωτογραφιες για το πως ειναι η βαση της ?

 

IMG_20190322_130248.jpg

IMG_20190322_130304.jpg

IMG_20190322_131019.jpg

 

Την επιστρέφεις και παίρνεις άλλη, αλλιώς  παίρνεις τα λεφτά σου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος panava έγραψε:

 

Την επιστρέφεις και παίρνεις άλλη, αλλιώς  παίρνεις τα λεφτά σου πίσω.

Μωρε ναι, αλλα πως θα ξερω αν και αυτη που θα παρω δεν ειναι ετσι;

Ειναι σφραγισμενα τα κουτια..

Καπου ειχα δει οτι ειναι σύνηθες αυτο αλλα δεν το βρισκω τωρα.. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Papakitou έγραψε:

Μωρε ναι, αλλα πως θα ξερω αν και αυτη που θα παρω δεν ειναι ετσι;

Ειναι σφραγισμενα τα κουτια..

Καπου ειχα δει οτι ειναι σύνηθες αυτο αλλα δεν το βρισκω τωρα.. 

 

Αλλαγή ξανά μέχρι να την πετύχεις. Ρώτησε αν μπορείς να την τσεκάρεις επιτόπου για να μην πηγαινοέρχεσαι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.