Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

πριν 56 λεπτά, το μέλος DJman έγραψε:

Η μέγγενη λεει τιποτα?

Tην εχω, καλη ειναι, θελει ενα γερο παγκο για να την σφιξεις καλα πανω του.

Το μονο μειωνεκτημα, ειναι , για να σφιξεις την μπιλια της μεγγενης (το σημειο που κανει περιστροφη) σου σπαει τα νευρα γιατι δεν σφιγεις απλα με ενα γυρισμα, γυρνας λιγο το μοχλο, πρεπει να φερεις πισω το μοχλο για να μπορεσει να ξαναγυρισει, και συνεχεια η ιδια διαδικασια εως οτου σφιξεις εντελως.

 

Δεν ειναι δηλαδη οπως σφιγει κατω, με ενα παξιμαδι και ολα οκ..

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kostas.karras said:

Tην εχω, καλη ειναι, θελει ενα γερο παγκο για να την σφιξεις καλα πανω του.

Το μονο μειωνεκτημα, ειναι , για να σφιξεις την μπιλια της μεγγενης (το σημειο που κανει περιστροφη) σου σπαει τα νευρα γιατι δεν σφιγεις απλα με ενα γυρισμα, γυρνας λιγο το μοχλο, πρεπει να φερεις πισω το μοχλο για να μπορεσει να ξαναγυρισει, και συνεχεια η ιδια διαδικασια εως οτου σφιξεις εντελως.

 

Δεν ειναι δηλαδη οπως σφιγει κατω, με ενα παξιμαδι και ολα οκ.. 

χμμ οκ thankx

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος DJman έγραψε:

Η μέγγενη λεει τιποτα?

 

Μαπα....... την ειχα εγω μια μερα εφαγε μια  μικρη με σφιρακι και διαλιθικε δεν ειναι για τιποτα......ισως να κρατησει κατι για να το κανεις με κανα ταινιολινατηρα....... καλητερα παρε κανα σταθερο με 20 ευρω που εχει το leroy.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2019 at 10:36 ΜΜ, το μέλος Nick_Dour.Dot.Com έγραψε:

Το τροχάκι, το είχα δει πριν από κανένα χρόνο σε φίλο μου επαγγελματία κ το είχα "ερωτευτεί" ... το περίμενα πότε θα το ξαναβάλει, για να το αγοράσω.

Έκανα κάποιες δοκιμαστικές κοπές με την αρχική φόρτιση που είχε κ δεν κολλάει πουθενά. Σιδηροσωλήνα νερού, την κόβει κανονικά. 

Έκανα κ κάποιες υποτιθέμενες κοπές σε ξύλο κι εκεί όλα καλά.

Πήρα κ καμιά τριανταριά δισκάκια μετάλλου κ 2 γενικής χρήσεως.

Υ.Γ. Φυσικά, ΔΕΝ είναι της τάξεως των 230 mm, ούτε καν των 125 mm, αλλά για μικρές πρόχειρες κοπές, είναι ταμάμ ... ;) 

003α.jpg

Ποτε θα το ξαναβγαλει το lidl, ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα το ξαναβγαλει το lidl, ξερουμε?
Στο lidl στην ιερά οδό στο Πρακτικερ κοντά είχε 3 κλειστά ακόμα τροχακια. Ίσως έχει και σε άλλα lidl ακόμα. Εγώ πάντως που έκανα πέρσι την βλακεια και δεν το πήρα,περίμενα ένα χρόνο να το ξαναφέρει. Είχε και μια 4αρα 12βολτη ακόμα.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Theofanis1988 said:

Πολύ καλησπέρα στους μάστορες, έχουν βγάλει πρόσφατα το parkside pdssa 12 A1; Το έχω βάλει στο μάτι και το περιμένω...

Μονο στην Κύπρο , όπου και το αγόρασα, αλλά σκοπεύω να το πάρω πίσω. Είναι με την παλιά την μπαταρία και όχι με την X12v teem.

Αν ήμασταν κοντά πολύ ευχαρίστως να σου το έδινα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 44 λεπτά, το μέλος George.K έγραψε:

Μονο στην Κύπρο , όπου και το αγόρασα, αλλά σκοπεύω να το πάρω πίσω. Είναι με την παλιά την μπαταρία και όχι με την X12v teem.

Αν ήμασταν κοντά πολύ ευχαρίστως να σου το έδινα.

Υπάρχει περίπτωση δηλαδή αργότερα σε κάποιο μοντέλο ν' αλλάξει η μπαταρία; Το έβαλα στο μάτι επειδή μπορείς να απενεργοποιήσεις την κρούση και είναι μεγάλο συν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
πριν 3 ώρες, το μέλος alphabet έγραψε:

Γνωριζει κανεις αν αξιζει το δραπανοκατσαβιδο PBSA 20- Li A1 ;

Αν αξίζει γιατί πράγμα ??

Γι αυτό που είναι κατασκευασμένο και για την τιμή του αξίζει...εσύ τι θέλεις να κάνεις με αυτό ??

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, osa said:

Αν αξίζει γιατί πράγμα ??

Γι αυτό που είναι κατασκευασμένο και για την τιμή του αξίζει...εσύ τι θέλεις να κάνεις με αυτό ??

Ημιεπαγγελματικη χρηση, δηλαδη 20-40  περιπου τρυπηματα  την μερα σε ξυλο/μεταλλο και αρκετα βιδωματα. Αντεχει η μπαταρια του;

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι σχετικα καινουριος κωδικος αν δεν κανω λαθος. Δεν τον εχω αλλα δε βρισκω λογο με καλα δισκακια να μην κάνει δουλεια. Φυσικα μην περιμένεις οτι θα βαλεις επανω καμια καμπανα/συρματοβουρτσα και θα τριβεις με τις ωρες. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Πρεπει να ειναι σχετικα καινουριος κωδικος αν δεν κανω λαθος. Δεν τον εχω αλλα δε βρισκω λογο με καλα δισκακια να μην κάνει δουλεια. Φυσικα μην περιμένεις οτι θα βαλεις επανω καμια καμπανα/συρματοβουρτσα και θα τριβεις με τις ωρες. 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν έχει αντοχή και να μη μου βγει off μετά από λίγο καιρό. Εννοείται βέβαια ότι δεν είναι επαγγελματικό εργαλείο και θέλει την προσοχή του. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εξαρτάται απο τη χρηση, ποσο θα τον προσεχεις και αν σου κατσει καλο κ οχι ελαττωματικο κομματι. Το τελευταιο συμβαινει κ σε επωνυμα καλα κ ακριβα. Για ερασιτεχνικη χρηση τα εργαλεια του lidl κανουν δουλεια. Και επισης το καλο ειναι η εγγύηση τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :) κι επειδή με "έτρωγε " πέρασα πριν λίγο από το lidl και τον αγόρασα.  Ελάχιστα που τον δοκίμασα,  κυρίως για να δω αν δουλεύουν όλα σωστά,  μου έκανε εντύπωση η ήσυχη λειτουργία του και το πώς έκοψε στο τσακ μπαμ ένα χοντρό μέταλλο. Επίσης σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα, είδα γι' αρχή ότι έχουν αφαιρέσει το αρκετά ογκόδες μεταλλικό κλιπ του προφυλακτήρα το οποίο εμπόδιζε σε αρκετές εργασίες όπως είχα δει σε κάποια βίντεο και έχουν κάνει εσωτερική στερέωση.  Θα επανέλθω σύντομα με εντυπώσεις και παρατηρήσεις. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.