Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

πριν 8 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Γνώμη μου, μην αγοράζετε επαναφορτιζόμενες που δεν γράφουν "Precharged", "Ready to Use" ή κάτι αντίστοιχο. Ιδίως αυτές των Lidl είναι χάλια. Οι μόνες των Lidl που έδειχναν καλές ήταν οι γυαλιστερές σε πολλά χρώματα που γράφουν πάνω "ready to use". Περιμένετε για προσφορές σε αυτές, αν ποτέ τις βάλει.

 

πριν 7 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Επιβεβαιώνω για τις Tronic, δεν αξίζουν. 

παιδιά δεν τον ήξερα. απλά το έγραψα μήπως είναι χρήσιμα σε κάποιους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, karmen1983 said:

Πάντως οι τσιμπιδες κόφτης που γράφει , ειχα παρει παλια αντιστοιχες είναι μάπα θεωρώ το μέταλλο ειναι πολυ μαλακό ειναι για λιγα πραγματα. Με 3 ευρω ομως τι περιμενεις.. οταν υπαρχουν κοφτες με πολλαπλασια χρηματα

Έγινε επεξεργασία από Parhs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος vellamos έγραψε:

παιδια εχει παρει καποιος το παλμικο της αλλης εβδομαδας? αξιζει?

Αν θες να κάνεις άνετα βιδωματα πάρε...απλά μ φαίνεται επειδή δεν είναι και απίστευτα δυνατό ότι μπαινει ο παλμος πολύ γρήγορα...Τι χρήση θες να του κάνεις? Εννοείται σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει ανταγωνισμός.-

Link to comment
Share on other sites

Το επαναφορτιζομενη πολυεργαλείο αξίζει; εννοειται για οικιακές δουλειες. Ειναι δυνατούτσικο; ( και πριν λίγες μερες πηρα ενα μπλακεντεκερ 18v που ειχε το πρακτικερ προσφορα 39,90 το bdcdc18)

Το σκαπτικό δράπανο παντως που σας ειχα ρωτήσει πριν 2-3 εβδομαδες και πηγα το πηρα, δεν μπορείτε να φανταστείτε. Έπεσε πολυ τοίχος λεμε, πολυ ξήλωμα Πλακακίων , πολυ πολυ καλο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

Αν θες να κάνεις άνετα βιδωματα πάρε...απλά μ φαίνεται επειδή δεν είναι και απίστευτα δυνατό ότι μπαινει ο παλμος πολύ γρήγορα...Τι χρήση θες να του κάνεις? Εννοείται σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει ανταγωνισμός.-

βιδωματακια σε ξυλα και γενικα απλες εργασιες το θελω. και  να λυνω καμια βιδα απο πλαστικα απο μηχανακια και πριονια και τετοια για πιο γρηγορα. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος vellamos έγραψε:

βιδωματακια σε ξυλα και γενικα απλες εργασιες το θελω. και  να λυνω καμια βιδα απο πλαστικα απο μηχανακια και πριονια και τετοια για πιο γρηγορα. 

Το 20v είναι για την τιμή του πάρα πολύ καλό και δυνατό, αξίζει να το έχει κάποιος για όπου χρειασθεί για δύσκολο βίδωμα-ξεβίδωμα.

Για καθημερινή απλή χρήση εμένα με έχει σώσει το μικρό 12v που βγάζει. Ελαφρύ ευκολοδούλευτο εργαλείο και η μπαταρία του "κρατάει".

Βασικά για να είναι κάποιος κομπλέ από φτηνά δράπανα χρειάζεται το μικρό 12v και τα δύο 20v το κρουστικό δράπανο και το παλμικό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος georgeps έγραψε:

γνώμες για την πένσα ακροδεκτών? ή να παραγγειλω μία από εξω?

Αναλογα για τί τυπο ακροδεκτη..

Εγω αυτες εχω και ειμαι ευχαριστημενος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος georgeps έγραψε:

γνώμες για την πένσα ακροδεκτών? ή να παραγγειλω μία από εξω?

Ιδια με αυτήν είναι από ότι βλέπω με μικροδιαφορές.

https://www.skroutz.gr/s/12055099/Stanley-Fatmax-Απογυμνωτής-Καλωδίων-FMHT0-96230.html

Την εχω χρόνια και κάνει μια χαρά δουλειά.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος vellamos έγραψε:

παιδια εχει παρει καποιος το παλμικο της αλλης εβδομαδας? αξιζει?

Ίσως σε καλυψει αυτο το Βιντεο

Γενικα παντως σε διαφορα συνεργεια ( Κατασκευες ανακαινισεις  κλπ κλπ ) πινουν νερο στο ονομα του.

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος kostas.karras έγραψε:

Κυρλιως για απογύμνωση θα την επαιρνα.

και δευτερευον για ακροδεκτες.

 

πριν 1 ώρα, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ιδια με αυτήν είναι από ότι βλέπω με μικροδιαφορές.

https://www.skroutz.gr/s/12055099/Stanley-Fatmax-Απογυμνωτής-Καλωδίων-FMHT0-96230.html

Την εχω χρόνια και κάνει μια χαρά δουλειά.

 

 

 

Λιντλ-φατμαξ 2 3 ευρω διαφορά? χμμμ  ελκυστικό!

Link to comment
Share on other sites

γνώμες για την πένσα ακροδεκτών? ή να παραγγειλω μία από εξω?

Ως απογυμνωτής είναι πάρα πολύ καλός και πρακτικός.

Ως πένσα ακροδεκτών, μόνο ως λύση ανάγκης. Ιδανικά χρειάζεται μια πένσα με κατάλληλες σιαγόνες ανάλογα με τους ακροδέκτες που θέλεις.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος georgeps έγραψε:

γνώμες για την πένσα ακροδεκτών? ή να παραγγειλω μία από εξω?

 

Αν δε σε ενδιαφέρει το σετ και ψάχνεις κυρίως για απογυμνωτή είχα προσέξει έναν αντίστοιχο στα ράφια του Leroy Merlin. (Δεν τον έχω, οπότε δε μπορώ να κρίνω την ποιότητά του).

(https://www.leroymerlin.gr/gr/ergaleia/ergaleia-heiros/penses-koftes-tanalies/apogumnotis-kalodion-dexter-mikous-200mm-62285426/)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, συγνωμη αλλα δεν σκαμπαζω πολλα. Τα δυο εργαλεία που εχει αυτη την εβδομαδα το παλμικο και το αλλο που αλλάζει τις κεφαλές τι διαφορα εχουν; εκτος του οτι το ενα αλλάζει φυσικα κεφαλές..., οτι και τα δυο λογικα βιδωνουν ξεβιδωνουν. Το παλμικο σημαινει οτι μπορει να τρυπήσει εκτος απο ξυλο και μέταλλο και τοίχο, ενω το πολυεργαλείο δεν μπορει; αυτη ειναι η διαφορα; η κανω λαθος;

Έγινε επεξεργασία από Katastrofeas44
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.