Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Πήρα από το Λιντλ πριν μερικές μέρες 24 επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ΑΑΑ Ni-MH με ονομαστική χωρητικότητα 950mAh.

Τώρα που τις μέτρησα είδα ότι έχουν χωρητικότητα από 750mAh μέχρι 930mAh.

Μεγάλο εύρος που δείχνει ότι δεν υπάρχει ποιοτικός έλεγχος.

 

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Vardeos έγραψε:

 

 

Το PDSSA 20 Li A1 το είχε φέρει πρόσφατα και το λέω με σιγουριά γιατί το αγόρασα. Για την ακρίβεια το είχε φέρει 12/9/19.

 

πριν 2 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Οντως 12/9 :) 

 

Παιδια,το ξερω οτι το ειχε φερει 12 Σεπτεμβριου,εγω δεν το πηρα χαμπαρι.Το θεμα ειναι ομως οτι την τελευταια φορα που ειχε ερθει(πριν τις 12/09/19),ηταν περιπου 2 χρονια πριν.Αρα αμα ειναι να περιμενω 2 χρονια παλι κλαφτα.Σκεφτομαι ή για το Milwaukee M18 fuel 2853 ή για το DeWalt DCF 887B.Καμια σχεση με το Parkside αλλα αφου θα παρω λεω να παρω ενα καλυτερο.Τεσπα,σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος LouCi4er έγραψε:

 

 

Παιδια,το ξερω οτι το ειχε φερει 12 Σεπτεμβριου,εγω δεν το πηρα χαμπαρι.Το θεμα ειναι ομως οτι την τελευταια φορα που ειχε ερθει(πριν τις 12/09/19),ηταν περιπου 2 χρονια πριν.Αρα αμα ειναι να περιμενω 2 χρονια παλι κλαφτα.Σκεφτομαι ή για το Milwaukee M18 fuel 2853 ή για το DeWalt DCF 887B.Καμια σχεση με το Parkside αλλα αφου θα παρω λεω να παρω ενα καλυτερο.Τεσπα,σας ευχαριστω.

Σκεφτομαι  για το Milwaukee M18 fuel 2853

 

++++

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Πως ειναι δυνατον να συνδεω τον φορτιστή στο ρευμα όχι στο λαπτοπ και να μην μετράω τάση; Ε; Βιρνα;

Ελιωσα με την υπογραφή :hehe: 

 

Καλοριζικο και το κατσαβιδάκι από τωρα

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Κανε μου μια χαρη βγαλε τον παπαδοπουλο απο την φωτο στο προφιλ σου μετα απο εγκεφαλικο μου προκαλει αφανταστο εκνευρισμο..........τοσο που θα παρω το δραπανο και θα του βγαλω την βιδα απο το κεφαλι...........χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα ομως παει και η οθονη ως collateral damage και φραγκα δεν παιζουν Παιζει καμια οθονη δωρο στο διαγωνισμο φετος; :D

@dukepapas ολα οκ φιλε μου; :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στην Ιταλία εμφανίστηκε και η μαύρη σειρά Parkside.

 

https://www.lidl.it/it/c/a-natale-regalati-piu-potenza-con-parkside/c1029/w2

 

Ξέρουμε τι διάφορες έχει από αυτήν  που κυκλοφορά εδώ ; 

 

Λογικά οι μπαταρίες αν και οπτικά μοιάζουν δεν θα κάνουν  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, karmen1983 said:

Δε βρίσκω λόγο να την αγοράσει κάποιος πάντως. Αδυναμο κατσαβιδι και εργαλεία που λίγο πολυ εχουν ολοι. Παντως οι πενσες ειναι πολυ κακης ποιοτητας που ειχα πάρει. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος Parhs έγραψε:

Δε βρίσκω λόγο να την αγοράσει κάποιος πάντως. Αδυναμο κατσαβιδι και εργαλεία που λίγο πολυ εχουν ολοι. Παντως οι πενσες ειναι πολυ κακης ποιοτητας που ειχα πάρει. 

Αυτή είναι η φωνή της λογικής.

 

Η άλλη φωνή λέει:

Παράθεση

Η μεγάλη εργαλειοθήκη έχει πολλά, η μικρή εργαλειοθήκη έχει λίγα.

Γιατί να βγάζω την μεγάλη εργαλειοθήκη, αν χρειάζομαι απλά το σφυρί; Κι αν πάρω τη μικρή και μου λείψει κάτι;
Αν πάρω μόνο το μικρό ηλεκτρικό κατσαβίδι, μήπως χρειαστώ και ένα άλεν; Αν δεν φτάνει το bit, να μην έχω μαζί κι ένα κατσαβίδι με μακρύ λαιμό;

 


Αντί να παίρνεις ένα εργαλείο για κάθε ανάγκη, παίρνεις μία εργαλειοθήκη για κάθε ανάγκη :D.

Όπως είπες, κι εγώ έχω όλα τα εργαλεία που περιέχει, και πάλι χρειάστηκε προσπάθεια για να πείσω τον εαυτό μου ότι δεν την χρειάζομαi, παρ' όλο που έχω χαρίσει μία σχεδόν ίδια ;).

Έγινε επεξεργασία από minast
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Vardeos said:

Στην Ιταλία εμφανίστηκε και η μαύρη σειρά Parkside.

 

https://www.lidl.it/it/c/a-natale-regalati-piu-potenza-con-parkside/c1029/w2

 

Ξέρουμε τι διάφορες έχει από αυτήν  που κυκλοφορά εδώ ; 

 

Λογικά οι μπαταρίες αν και οπτικά μοιάζουν δεν θα κάνουν  

Πρέπει να ειναι η σειρά brushless αυτή

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.