Jump to content


Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Όσο αφορά τις τιμές στις σκούπες του Λιντλ:

Αγόρασα μια Philips FC9331/09  81,61 από ένα μαγαζί στο Περιστέρι.

Μερικούς μήνες αργότερα τη βλέπω στο Λιντλ στα 89,99€. Την πρόσεξα επειδή ήταν ίδια με τη δικιά μου και μετά είδα και την τιμή...

Υποτίθεται ότι το Λιντλ έχει καλές τιμές αλλά στο συγκεκριμένο προϊόν αυτό δεν ίσχυσε.

Γνώμη μου, μην πάρεις μια άγνωστη μάρκα από το Λιντλ, πάρε κάποια επώνυμη και όχι από το Λιντλ.

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι νά μην σού βγάλει τα προβλήματα πού εβγαλε τού Ιταλού

Παντως γιά 70 ευρώ φαίνεται καλο εστω και με κουτσουρεμένες δυνατοτητες

Εγω θά χτυπήσω 3-4 βάσεις τοίχου σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλός "έφερνε" το τεστ εκεί που ήθελε για να κάνει εντύπωση.Το μηχάνημα έχει ορισμένες δυνατότητες ανάλογα με την τιμή του...

Και εγώ θα το πάρω γιατί είναι συμμαζεμένο εργαλείο, έχει εύκολα ρυθμιζόμενες στροφές και διαδρομή 7cm ακτίνα λέϊζερ και πολύ ωραία βάση με σταθεροποίηση. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος filarhos έγραψε:

Το κρουστικό δράπανο το έχει κανενας;; Αξίζει για τα 60 ευρώ του;

Για ερασιτεχνική χρήση και κυρίως όταν κάνω τρύπες ψηλά δεν βολεύει το καλώδιο...

Έχει κούμπωμα sds plus, αυτό τι διαφορά έχει από το τσοκ;

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, filarhos said:

Έχει κούμπωμα sds plus, αυτό τι διαφορά έχει από το τσοκ;

καλημέρα

Το sds plus είναι ένα μέγεθος. Δες την εικόνα:

 

Αποτέλεσμα εικόνας για sds plus"

 

ότι μέγεθος τρυπάνι / καλέμι / καρυδάκι και να πάρεις, το μέγεθος των εγκοπών του sds plus είναι απολύτως το ίδιο. Αν έχεις απλά τρυπάνια, αυτά δεν μπαίνουν στο sds plus παρά μόνο με τη χρήση αντάπτορα όπως αυτός:

 

Αποτέλεσμα εικόνας για sds plus"

 

Σχετικά με το συγκεκριμένο δράπανο, είναι καλό για τα λεφτά του, ελαφρύ, και αν δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις (μεγάλα τρυπάνια ή σκάψιμο) είναι ΟΚ. Προσωπικά το δουλεύω όταν κάνω δουλεία με γυψοσανίδες (τρύπες με 6 χιλ. τρυπάνι δηλαδή κατά συντριπτική πλειοψηφία), ή δεν έχω ρεύμα κοντά / βαριέμαι να απλώνω μπαλαντέζες

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το νεο κολωνατο δραπανο της Parkside, ο Ιταλος βρηκε την λυση για τον μοχλο, οποτε απομενει η αυξομειωση των στροφων αν αυτο ενοχλει καποιον.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QsMjMFJulmM

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

απο την εμπειρια σας παιδια, κολωνατο δραπανο parkside ή το μπλε einhell 500 που το εχει τουτες τις μερες προσφορα το praktiker στα 96 ?

για τρυπηματα σε μεταλλο αλλα και ξυλα. τι θα προτιμουσατε?

παιζει και η εναλλακτικη, του να παρω μια βαση δραπανου για το δευτερο χειρος που εχω καπου στα 30 ευρω και να μου μεινουν τα λεφτα της διαφορας

Έγινε επεξεργασία από Νικος Παναγιωτοπουλος
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.