Jump to content


Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

On 19/3/2020 at 5:52 ΜΜ, το μέλος panosX έγραψε:

το δισκοπρίονο    το σκέπτομαι ειδικά  αν ταιριάζει η μπαταρία με το δραπανο που ειχα πάρει .  Κανενας που να το ειχε πάρει παλιά ? την παλεύει ? Κανένα παράπονο ?  

 

 

Το δισκοπριονο το εχω περιπου 8 μηνες για τα δεδομενα μου ( εντελως εραστιτεχνικη Χρηση ) ειναι πολυ καλο δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα

η μπαραρια του κανει σε ολα τα 20v εργαλεια.

Το μονο μειον που μπορω να βρω ειναι ο δισκος οπου αν θες να κοψεις μελαμινες και γενικα να εχεις καθαρες κοπες θες καλυτερο δισκο με πιο πολλα δοντια 

και ο δευτερος που εχουν με τα 24 δοντια δεν ειναι οτι καλυτερο αν σκεφτεις να το παρεις το δισκοπριονο μην κοιταξεις να παρεις τον εξτρα δισκο του λιντλ 

αλλα καποιον καλυτερο με περισσοτερα δοντια

 

 

 

Δες εδώ.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ? και από εμένα είμαι επαγγελματίας και σιχαίνομαι την καθυστέρηση... Που σημαίνει ότι ξεκίνησα πριν από αρκετά χρόνια να αγοράζω τα εργαλεία της parkside με την αύρα που τα έβγαζαν. Για να μην σας κουράζω θα σας πω ότι ήμουν τόσο ευχαριστημένος με το τροχό 18ν και με το κατσαβίδι 18ν αντίστοιχα που αυτή τη στιγμή που γράφω νομίζω ότι μου λοιπόν 3 εργαλεία από την σειρά 20ν. Αυτά που δεν χρειάζομαι.... Πλάνη, καρφωτικό και κάποιο ακόμα που μου διαφεύγει. Έχω απευθυνθεί στο εξωτερικό για την επαναφορτιζόμενη σκούπα της ίδιας σειράς που δυστυχώς δεν έρχεται στην χώρα μας, και περιμένω αυτές τις μέρες το κρουστικό, σκαπτικό δράπανοκατσάβιδο από την επαγγελματική σειρά με brushless μοτέρ που ταιριάζουν οι ίδιες μπαταρίες της σειράς performance 20v x team. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και από σέρβις, ανταλλακτικά και γρήγορα. Για οποία απορία μπορώ να βοηθήσω είμαι εδώ για εσάς.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2020 at 7:52 ΜΜ, το μέλος Vardeos έγραψε:

 

 

Το δισκοπριονο το εχω περιπου 8 μηνες για τα δεδομενα μου ( εντελως εραστιτεχνικη Χρηση ) ειναι πολυ καλο δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα

η μπαραρια του κανει σε ολα τα 20v εργαλεια.

Το μονο μειον που μπορω να βρω ειναι ο δισκος οπου αν θες να κοψεις μελαμινες και γενικα να εχεις καθαρες κοπες θες καλυτερο δισκο με πιο πολλα δοντια 

και ο δευτερος που εχουν με τα 24 δοντια δεν ειναι οτι καλυτερο αν σκεφτεις να το παρεις το δισκοπριονο μην κοιταξεις να παρεις τον εξτρα δισκο του λιντλ 

αλλα καποιον καλυτερο με περισσοτερα δοντια

 

 

 

Δες εδώ.

 

 

 

 

Σε ευχαριστώ , δίσκους σίγουρα άλλη εταιρίας (το εχω ξανα ακούσει )  .  Απο αναλώσιμα parkside χάρηκα πολύ τις μύτες με την μαγνητική βάση (που τις βγάζουν και αλλες φαντάζομαι ειναι φασον )  . Ειδικά η μια σχεδόν μόνιμα επάνω (εγκαταστάσεις συναγερμών κλπ) δεν έχει καταλάβει κάτι τόσα χρόνια (πάνω απο 5) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν λες?

316162_01.jpg
WWW.LIDL-HELLAS.GR

Parkside® Ψεκαστήρας - Εύχρηστος, για ψεκασμό

 

Προσωπικά έχω πάρει 2 από jumbo και τους έχω πάνω από χρόνο.

 

psekastiri-louloudion-me-tromba-1-l-ogim
WWW.E-JUMBO.GR

Ψεκαστήρι Λουλουδιών με Τρόμπα 1 L < Ψεκαστήρια | Jumbo

 

Γενικά στα ψεκαστήρια θέλει προσοχή όταν παίζεις με χαλκούς/σιδήρους. Οπότε είναι καλύτερο να είναι όλο πλαστικό για να μην εχεις θέματα οξείδωσης.

Αλλά με καλό ξέπλυμα όλα καλά είναι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος honda22 έγραψε:

Ο ψεκαστήρας που έβαλαν σήμερα ειναι δοκιμασμένος από κανέναν εδώ; 

Αν είναι ο ίδιος που είχαν βγάλει και παλιότερα, μια χαρά είναι. Δούλεψε σε οικοδομικές εργασίες για μήνες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, honda22 said:

Ο ψεκαστήρας που έβαλαν σήμερα ειναι δοκιμασμένος από κανέναν εδώ; 

 

ναι τον έχω, και είναι καλός για τα λεφτά του. Το χερούλι του δείχνει λίγο.... ευπαθές, αλλά δεν μου έχει βγάλει πρόβλημα. Μεγάλο ατού, η βαλβίδα εκτόνωσης 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα εγκαινιάσω την μαύρη σειρά με το πολυεργαλείο.

Ήμουν σε σκέψεις να το πάρω πριν μερικές μέρες που είχε φέρει αλλά μάλλον για καλό δεν το πήρα. 

 

Ελπίζω να αξίζει σε επαναφορτιζόμενο γιατί πρώτη σκέψη ήταν με καλώδιο...

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος honda22 έγραψε:

Ο ψεκαστήρας που έβαλαν σήμερα ειναι δοκιμασμένος από κανέναν εδώ; 

 

Γειά σας παιδιά, καλώς σας βρήκα, πρώτο μου ποστ στην ωραία ομάδα σας. Φίλε, τον είχα αγοράσει πριν 4-5 χρόνια και μου κράτησε σχεδόν ένα χρόνο. Αυτό που παρουσίασε ήταν το εξής, η τρόμπα του έχει ένα λάστιχο στο εσωτερικό το οποίο με το καιρό χάλασε και δεν έκανε καλή εφαρμογή, έχανε αέρα και έτσι δεν μπορούσε να ανεβάσει πλήρως την πίεση που χρειαζόταν στο εσωτερικό του δοχείου. Απ' ότι έμαθα με τον καιρό σε αυτού του τύπου τα ψεκαστήρια το λάστιχο ξερένεται αν μείνει αδούλευτο πολλούς μήνες και δημιουργείται αυτό το φαινόμενο, οπότε καλό είναι που και πού να το δουλεύεις λίγο.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό το τριβείο αγορασμένο κι εγώ δεν ξέρω πότε.

afg.thumb.JPG.10a4a8b56c0e45abe3755e0ba33a8ba1.JPG

Πρώτη φορά το χρησιμοποίησα εχτές. Δούλεψε δύο γυαλόχαρτα, πάνω να αφαιρέσω το δεύτερο και ξεκόλλησε το βέλκρο. Με σάλιο τα κολλάνε; 

Πρώτη φορά που με απογοητεύει εργαλείο Lidl, τσαντίστηκα γιατί είναι χαζή η ζημιά του.

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Ιδέα μου ή οι τιμές έχουν τσιμπήσει; Αυτά τα torsion είναι και καλά πιο αντοχής; Να κάνουν για παλμικό; 

torsion=παλμικό

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος honda22 έγραψε:

Το αγόρασα. Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεί 

 

 

 

 

 

Οτι μπορει να ψεκαζει σε οποια θεση και αν εχεις το Μπουκάλι, αν εισαι σε μια σκαλα πχ και θες να ψεκασεις κατω απο μια σωληνα ιαως βολευει να το γυρισεις στο πλάι στις 90 μοιρες για παραδειγμα. . Αυτό εννοει οτι σε οποια πλευρά και να το εχεις θα συνεχίσει να δουλέυει.

 

Παράδειγμα σε αυτό βλέπεις στα κοινα καθαριστικα τυπου αζαξ σπρευ που αν τα γυρισεις αναποδα  και εχεις χρησιμοποιησει το 1/10 του μπουκαλιου το 'καλαμάκι΄του ψεκαστηριου θα βρισκεται εξω από το υγρό και δεν θα τραβάει υγρό.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε αναφέρει άλλη φορά, η κρεμάστρα για εργαλεία κήπου που έχει τώρα το Lidl με 8 ευρώ είναι πραγματικά πολύ καλή.

Έχει τέσσερις πιάστρες για εργαλεία με στειλιάρια και τέσσερις γάντζους.  Στις πιάστρες μπορείς να κρεμάσεις τσάπα, κασμά, φτυάρι, ...

Το μεγάλο της πλεονέκτημα σε σχέση με ιδιοκατασκευές είναι ότι οι γάντζοι και οι πιάτρες μετακινούνται πάνω στην μπάρα, οπότε  μπορείς να κρεμάσεις και ογκώδη εργαλεία.

Εγώ πήρα τρεις κρεμάστρες για την αποθήκη μου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.