Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

sl_tools_do_20kw23_gr.jpg
WWW.LIDL-HELLAS.GR

Εδώ θα βρεις προσφορές σε τιμές Lidl! Είμαστε δεσμευμένοι να σου προσφέρουμε προϊόντα υψηλής ποιότητας, μοναδικής φρεσκάδας και πάντα χαμηλής τιμής!

 

image.pngimage.png

image.png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2020 at 10:25 ΜΜ, το μέλος yankon έγραψε:

Γεια χαρα σε ολους. Εχω ενα δραπανοκατσαβιδο PARKSIDE PABS 18-LI B3 με μπαταρια PABS 18-LI B3-1 18V 1,3Ah 23,4 Wh. Σε μια προσπαθεια αντικαταστασης των στοιχειων της μπαταριας δημιουργηθηκε θεμα με τις συνδεσεις των καλωδιων μεσα στο pack. Συγκεκριμενα δεν ξερω τωρα που παει το κοκκινο λεπτο, κοκκινο χοντρο και μπλε λεπτο καλωδιακι στο σωμα των μπαταριων (σε ποιους ακροδεκτες - λαμακια). Αν καποιος μπορει να βοηθησει ... Ισως μια φωτο, κατι τις... Ευχαριστω εκ των προτερων !!

Έχω το B4 αλλά πρέπει να είναι ίδια. 

Το κόκκινο λεπτό πάει στα Led. Το χοντρό στο (+) της μπαταρίας. Το μπλε στην τελευταία ένωση των δύο τελικών μπαταριών, είναι όλες σε σειρά. 

IMG_20200528_224953.jpgIMG_20200528_224937.jpgIMG_20200528_224921.jpgIMG_20200528_225451.jpgIMG_20200528_225432.jpgIMG_20200528_225400.jpgIMG_20200528_225348.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δισκοπρίονο που το είχε προ δεκαημέρου, το πρόλαβε κανείς ?
Στις 10:00, πήγα σε 2 καταστήματα κ μου είπαν πως είχαν τελειώσει ...
Πρώτη φορά το βλέπω (στα τελευταία χρόνια) να συμβαίνει αυτό ...
Σκέφτομαι, μήπως δεν το έφεραν καθόλου ή έστω, έφεραν ελάχιστα τεμάχια ... μόνο για "κράχτη" ... 
Γιατί, 1350W με 2 δίσκους κ 30,00€ ήταν πολύ δελεαστική η τιμή ...

@1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πρόλαβα εγώ φίλε...όντως έγινε ανάρπαστο...Αλλη φορά σε αντίστοιχες περιπτώσεις θα παίρνω δύο τρία για να βολευω κανεναν συμφορουμιτη μιας και περνάω απ' έξω  την ώρα που ανοίγει πηγαίνοντας στη δουλειά...?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κομπρεσερ των 50 λίτρων ΡΚΟ500Α2 τι γνώμη έχετε;

Αξίζει η να κοιτάξω κάτι άλλο όπως Lam, Toros κλπ;

Βασικά ενδιαφέρομαι για ένα μικρό για απλή χρηση: καθαρισμα/φύσημα εργαλείων, φούσκωμα ελαστικών αυτοκινήτου (το εργαστήριο μου είναι στο ίδιο χώρο με το γκαράζ όπου βόσκουν δυο τρεις καρκαλετζοι που κινούνται αραιά και που...) , και ίσως για κανένα καρφωτικο το πολυ. Άλλα πνευματικά εργαλεία δε πρόκειται να χρησιμοποιηθουν ποτέ... Δε θα ήθελα να δώσω πάνω από 150€ σε καμιά περίπτωση ιδανικά αν σε αυτή τη τιμή είχα και τα δύο εργαλεία για φύσημα και φούσκωμα θα ήμουν υπερευχαριστημενος...

Link to comment
Share on other sites

να το παρεις, ειναι μια χαρα! κανει για ολες τις χρησεις λογω 50 λιτρων.

υπαρχουν πολλες δουλιες που μπορει να κανει ενα 50αρι μεχρι και χρεη ηλεκτρικης σκουπας μπορει να κανει με το καταλληλο εξαρτημα.

και το parkside εχει εξαιρετικα χαρακτηριστικα μαλιστα, για 50 αρι

αν ειχα το τροπο τωρα, θα το επαιρνα κι εγω. ελπιζω στο μελλον...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το σκεφτομαι για τον 50αρη..

Πιο πολυ για κατι πατζουρια που θελω να βαψω που ειναι γεματα γρυλιες και τετοια και βαριεμαι φουλ, ακομα και τα τριψματα..

Αν και 50αρης, με φειδω, μια χαρα δεν θα κανει τη δουλεια του με ενα καλο πιστολι βαφης;

Link to comment
Share on other sites

και με 25 αρι κανεις, ποσο μαλλον με το 50αρι

50αρης και ενα astouro και εισαι βασιλιας!

On 30/5/2020 at 7:46 ΜΜ, το μέλος Nick_Dour.Dot.Com έγραψε:

Αυτό το δισκοπρίονο που το είχε προ δεκαημέρου, το πρόλαβε κανείς ?
Στις 10:00, πήγα σε 2 καταστήματα κ μου είπαν πως είχαν τελειώσει ...
Πρώτη φορά το βλέπω (στα τελευταία χρόνια) να συμβαίνει αυτό ...
Σκέφτομαι, μήπως δεν το έφεραν καθόλου ή έστω, έφεραν ελάχιστα τεμάχια ... μόνο για "κράχτη" ... 
Γιατί, 1350W με 2 δίσκους κ 30,00€ ήταν πολύ δελεαστική η τιμή ...

@1.jpg

 

το πηρα εγω, εφεραν αλλά εγιναν αναρπαστα αμεσως. το πιο vfm εργαλειο που υπαρχει!

δεν εχει αντιπαλο με αυτα τα χαρακτηριστικα, ακομα και  αν ανεβεις πολυ σε τιμες

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2020 at 1:36 ΜΜ, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

Την κοπή με πλάσμα και την ηλεκτροκόλληση MIG TIG, τα έχει φέρει το Λιντλ Ελλάδας;

Τα έχει πάρει κανείς εδώ;

 

 

 

 

 

απο οσο ξερω οχι.

αν ομως τα φερει, ιδιαιτερα η κολληση ειναι must !

απιστευτο κομματι για 200 ευρω μονο!

μια τσιμπιδα για tig να αγορασεις, κανει 60-70 ευρω τουλαχιστον

αρα παμε στα 130 ευρω.

με 130  ευρω παιρνεις mig flux και κανονικη MIG ! και κλασικη ηλεκτροκολληση mma

ειναι σαν να σου κανουν δωρο και να σε πληρωνουν και απο πανω :) 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με 23 ευρω λεει πολλα!

πολυ χρησιμο γκατζετ, εχω τραβηξει πολυ κοπο χωρις αυτο τοσα χρονια

του πηρα και τριποδο με αλλα 11 ευρω αν και δεν ηταν  αναγκαιο καθως πιανει και σε μια σκαλα

αν το βρεις ακομα, παρτο

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Νικος Παναγιωτοπουλος said:

με 23 ευρω λεει πολλα!

πολυ χρησιμο γκατζετ, εχω τραβηξει πολυ κοπο χωρις αυτο τοσα χρονια

του πηρα και τριποδο με αλλα 11 ευρω αν και δεν ηταν  αναγκαιο καθως πιανει και σε μια σκαλα

αν το βρεις ακομα, παρτο

Σε σχεση με εππαγελματικο υστερει πολυ αλλα βοηθαει πιστευω. Για τα λεφτα του μια χαρα μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω, δεν εχω εμπειρια απο επαγγελματικο, αλλά εμενα μου φαινεται μια χαρα για τη δουλεια που κανει!

εχει μεγαλη εμβελεια, σε ενα νορμαλ δωματιο πιανει και  τους πλαινους τοιχους, και  η στηριξη του ειναι καλη και βολικη. τι αλλο να ζητησει κανεις?

ισως το μονο που υπερτερουν τα διπλασιας τιμης + , ειναι η μαγνητικη βαση

Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2020 at 9:39 ΜΜ, το μέλος nik0laus έγραψε:

Το πρόλαβα εγώ φίλε...όντως έγινε ανάρπαστο...Αλλη φορά σε αντίστοιχες περιπτώσεις θα παίρνω δύο τρία για να βολευω κανεναν συμφορουμιτη μιας και περνάω απ' έξω  την ώρα που ανοίγει πηγαίνοντας στη δουλειά...?

 

Μεγειά ... καλές εργασίες να κάνεις ... ?

On 1/6/2020 at 10:56 ΠΜ, το μέλος Νικος Παναγιωτοπουλος έγραψε:

 

το πηρα εγω, εφεραν αλλά εγιναν αναρπαστα αμεσως. το πιο vfm εργαλειο που υπαρχει!

δεν εχει αντιπαλο με αυτα τα χαρακτηριστικα, ακομα και  αν ανεβεις πολυ σε τιμες

 

Καλορίζικο ... να το λιώσεις στις κοπές ... ?

Link to comment
Share on other sites

σε  ευχαριστω νικολα!

λιγο με βλεπω να το χρησιμοποιω, 3-4 φορες το χρονο. αλλα για αυτες οι λιγες αξιζει

για τα περισσοτερα που ειναι και τα ψιλοπραγματα δηλαδη οπως πηχακια κλπ, ή βαζω τη σπαθοσεγα του λιντλ που ειναι εξαιρετικο εργαλειο και αυτο πολυ βολικο , ή βαζω στον γωνιακο τροχο σε βαση με δισκο ξυλου. ασε που εχω και τη σεγα του που ειναι και αυτη εξαιρετικη και vfm 

 

σκεφτομαι βρε παιδια, αν ειναι κανεις ερασιτεχνης, σεγα, σπαθοσεγα, δισκοπριονο, βαση γωνιακου και οδηγο μακρυ = 20+40+30+15+10+ αναλωσιμα =120 ευρω οσο κανει ενα μεσο δισκοπριονο της αγορας,  και εχεις ολη σχεδον τη κοπη ξυλου στα χερια σου με τη parkside. και δεν χαλανε τα ατιμα με τη συνηθη δουλεια που τους κανει ενας ερασιτεχνης. και κοβω και τα κλαδια στο κηπο.

μαλιστα πριν κανα μηνα δυο, στο πασχα    στειλανε στη μανα μου πεσκεσι ενα πολυ χοντρο κομματι κατεψυγμενου κρεατος. δεν κοβοταν με τιποτα με το ηλεκτρικο μαχαιρι κουζινας της μανας.

βαζω μπροστα την σπαθοσεγα, το πηγε βουτυρο! :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.