Jump to content


Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

τον πιο παλιο τον εχω κανα χρονο και δεν εχω δει διαφορα στη δυναμη. την ανοιξη πηρα τους αλλους δυο και φυσικα ουτε εκει ειδα κατι. δεν ξερω αν οι ακομα πιο παλιοι ειχαν προβλημα, αλλα στα 2,5 ευρω προσφορα την ανοιξη και 3,5 περισυ,  ειναι τσαμπα καθως ακομα και αν απομαγνητιστουν σε καποιο βαθμο, τους βαζεις σε ενα κονταρι και μαζευεις βιδες-παξιμαδια-προκες κλπ απο δυσπροσιτα σημεια. για αυτη τη δουλεια ειχα παρει παλιοτερα πριν χρονια ενα τηλεσκοπικο απο τα τζαμπο με 2 ευρω αν θυμαμαι καλα. και ειναι ακομα σαν καινουριος. αλλά οι ραβδοι του λιντλ ειναι τοσο δυνατοι που και να απομαγνητιστουν και παλι θα μαζευουν μεταλικα αντικειμενα

Έγινε επεξεργασία από Νικος Παναγιωτοπουλος
Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2020 at 12:55 AM, Γιώργος 1 said:

Κάποιος όμως εδώ παλιότερα είχε αναφέρει ότι οι μαγνήτες απομαγνητιζονται μετά από κάνα χρόνο.

 

οι πιο παλαιοί που έχω ειναι περίπου 7 ετών και είναι τζι-τζι

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2020 at 12:55 ΠΜ, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

Κάποιος όμως εδώ παλιότερα είχε αναφέρει ότι οι μαγνήτες απομαγνητιζονται μετά από κάνα χρόνο.

 

Ναι ... συνέβη σε μένα ...

Είχα αγοράσει 4, οι οποίες μετά από καιρό που τις άνοιξα, κράταγαν μόνο καρφίτσες ... τίποτα παραπάνω.

Όμως, υπάρχει πιθανότητα να είναι από δική μου ευθύνη,

γιατί τις είχα σε αχρησία για κανά χρόνο κ αποθηκευμένες κολλητά μεταξύ τους.

Εικάζω ότι, μπορεί να απομαγνήτισε η μία την άλλη ... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλο μηνα. εχω βαλει την μπαταρια την 20 βολτη να φορτησει και αναβοσβηνουν και τα 2 λαμπακια του φορτιστη

χωρις να φορτιζει. ξερει κανεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος vellamos έγραψε:

το εχω λιγοτερο απο χρονο. πιανει η εγγυηση την μπαταρια η οχι?

 

Δεν εχω ιδεα, συνηθως μπαταριες εχουν 6 μηνες με 1 χρονο εγγυηση, αλλα δε ξερω τι παιζει με τα του lidl δε τα εχω αγορασει ποτέ. Δε χανεις κατι να τους τη παςς παντως ειτε ειναι στην εγγυηση ειτε οχι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος vellamos έγραψε:

το εχω λιγοτερο απο χρονο. πιανει η εγγυηση την μπαταρια η οχι?

 

Να διαβάσεις το βιβλίο του (όχι άλλη έκδοση γιατί μπορεί να έχει αλλάξει) και εάν αναφέρει μειωμένο χρόνο εγγύησης για την μπαταρία καλώς.

Εάν όχι ισχύουν τα 3 χρόνια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2020 at 11:22 ΜΜ, το μέλος koumooo1442169082 έγραψε:

 

οι πιο παλαιοί που έχω ειναι περίπου 7 ετών και είναι τζι-τζι

Και εγώ περίπου 7 ετών έχω και είναι όπως την πρώτη μέρα, κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.LIDL-SERVICE.COM

 

 

Στον παραπάνω σύνδεσμο μπορείς να βρείς όλα τα manual των εργαλείων του Lidl και να τα κατεβάσεις σε μορφή PDF. Βάζεις στο πεδίο αναζήτησης τον αριθμό IAN του κάθε εργαλείου και στο εμφανίζει.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

IAN 77603  εγώ ψάχνω για το παραπάνω πολυεργαλείο ανταλλακτικό Backing Plate (πλάκα λείανσης ) Που έχει το vechro πάνω για να κολλάνε τα γυαλόχαρτα.

εχουν χαλάσει και δεν κρατάει καλά τα γυαλλόχαρτα

 

Link to comment
Share on other sites

Κόλλησε το με καμια εποξική για να έχεις και το στοπ όποτε χρειαστεί. Απλά να είσαι προσεκτικός και να το θυμάσαι ότι είναι σπασμένο και κολλημένο

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

έχω δεί σε 3 Lidl ( Περιστερι, Καλλιθέα.., το καινούργιο στην Χαμοστέρνας) σε προσφορά τον κλασσικό γωνιακό τροχό από 50€ >> 35 €. (30% κάτω..)

 

Στο νέο των Πετραλώνων είχε και κάποια άλλα εργαλεία:

 

επαναφορτιζόμενο δραπανοκατσάβιδο ( το απλό),

αυτό το ..σαν γιγάντιο Dremel 500w,εχω κολλήσει και δε θυμάμαι πώς το λένε, για τριβή υλικών..

πιστόλι θερμού αέρα

 

νομίζω αυτά ήταν με 20% έκπτωση, αλλά σημειώνω ότι όλα μου φάνηκαν ότι ήταν επιστροφές. 

 

Και κάτι άλλα πραγματάκια που είχε ( λχ το ραδιοφωνάκι παγκοσμίου λήψεως) ήταν >50% επιστροφές. Το πρώτο που πήρα είχε μέσα άλλο άσχετο μετασχηματιστη :p, το επέστρεψα και έψαξα αρκετά για να βρω σφραγισμένο.

Έγινε επεξεργασία από koumooo1442169082
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panoss1442169303 said:

Τι εννοείς;

Δεν θα ξαναφέρει εργαλεία το Λιντλ μέσα στο 2020;

Το απαγορευσε η κυβερνηση αν ειδες τα μετρα. Πηγα να δω και τι παιζει επειδη δεν ειδα ανακοινωση(απο lidl) και τα ειχαν μαζεψει ολα.

Έγινε επεξεργασία από Parhs
  • Agree 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά δεν ξέρω αν ήταν από σπόντα, αλλά είδα σε 2 lidl Κάποια από τα εργαλεία της προ-προηγούμενης εβδομάδας να πωλούνται. Το ίδιο και κάποια ρούχα ( φούτερ, ζακέτες, Παντόφλες.. και διάφορα ψιλολόγια)

 

Μου έκανε εντύπωση γιατί οι 3 από τους 4 διαδρόμους που έχουν σε κανονικές συνθήκες τις προσφορές ήταν σκεπασμένοι με ένα υπόλευκο νάυλον και στον ένα ήταν ..."κατεβασμένο". είχαν ακόμα τις προσφορές από 29/10

 

Έριξα στο καλάθι τα ποτηροδράπανα και την πένσα ακροδεκτών, έχω 3-4 αλλά λέω αυτή να την έχω για φτηνή στο γραφείο ( γιατί είναι τσίπηδες και δε θα μου εγκρίνουν ποτέ εργαλεία). Είχε προσβάσιμα και το κασετινάκι με εργαλεία, γάντια εργασίας και το μεγάλο κίτρινο αλφάδι, τα υπόλοιπα ήταν σκεπασμένα στον δίπλα διάδρομο ( λχ το "γιαπωνέζικο πριόνι " που ζαχάρωνα.

 

Πέρασα, μου τα χτύπησε η ταμίας και όλα καλά. Το συζήτησα στο πάρκινγκ με άλλο πελάτη που είχε πάρει επίσης την πένσα και μου είπε ότι νόμιζε ότι είδε πελάτη να κατεβάζει το νάυλον από μακρυά όπως περπάταγε στο διάδρομο.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.