Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Ευτυχως διπλα στη δουλεια εχω lidl και πανω που χρειαστηκα κατι καρυδακια ειδα οτι εχει βγαλει κατι σετ προς 14.99. Πεταχτηκα τακα-τακα που λενε και πηρα ενα σετ. Μια χαρα κανανε δουλιτσα με μια συναρμολογηση dexion. 

 

20210407_091914.jpg20210407_091919.jpg

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν το δισκοπριονο αλλα δε βρισκω κατι θετικό περα απο το οτι ειναι μπαταρίας. Το οτι ο δισκος ειναι 150mm μου φαινεται πολυ περιοριστικό. Με ιδια λεφτα σχεδον εχει και αλλα.

 

Αυτο αξίζει για καποιον που δεν έχει τίποτα απο πάγκο; Πολλες φορες δυσκολευομαι που δεν έχω πάγκο και κάνω πατέντες

 

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Parkside® Πάγκος εργασίας με σφιγκτήρες | 356378 - Δυνατή, γρήγορη

e

Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος Parhs έγραψε:

Σκεφτομουν το δισκοπριονο αλλα δε βρισκω κατι θετικό περα απο το οτι ειναι μπαταρίας. Το οτι ο δισκος ειναι 150mm μου φαινεται πολυ περιοριστικό. Με ιδια λεφτα σχεδον εχει και αλλα.

 

Αυτο αξίζει για καποιον που δεν έχει τίποτα απο πάγκο; Πολλες φορες δυσκολευομαι που δεν έχω πάγκο και κάνω πατέντες

 

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Parkside® Πάγκος εργασίας με σφιγκτήρες | 356378 - Δυνατή, γρήγορη

e

Τον έχω αγοράσει και μου αρέσει που είναι φθηνός και πολύ γερός/στέρεος. Ανοίγουν τα δύο κομμάτια ξύλο αρκετά και μπορείς να δουλέψεις με σχετική άνεση. Επίσης μπορείς να τον μεταφέρεις έξω από το εργαστήριο για να μην λερώνεις με πριονίδια ή να τον χρησιμοποιήσεις ως βάση να ακουμπίσεις κάποιο μακρύ μαδέρι. Μαζεύει εύκολα και δεν πιάνει χώρο, έχει μοιρογνωμόνιο και μετρική μεζούρα επάνω του, σε μία φωτογραφία φαίνονται. Μπορείς να κόψεις και με την σέγα μικρά κομμάτια ξύλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα εργαλεία της Πέμπτης 15/4/2021 παρατήρησα ότι στη σελίδα του Λίντλ με τις προσφορές και στο αντίστοιχο ηλεκτρονικό φυλάδιο δεν υπάρχουν ο μαγνητικός δίσκος και μπάρα που υπάρχουν στην έντυπη μορφή του φυλαδίου. Είναι σωστό αυτό ή κάνω λάθος; το έχει προσέξει κάποιος άλλος; Παρκάτω έχω ανεβάσει τις δύο φωτογραφίες.

 

 

20210408_142849.jpg

20210407_0805491.jpg

Έγινε επεξεργασία από Toolman
Link to comment
Share on other sites

Προχθές πάντως που πήγα σε ένα κατάστημα εδώ στο Ηράκλειο είχε τον μακρόστενο μαγνητικό δίσκο και ένα τετράγωνο σε μέγεθος το μισό από αυτό του φυλλαδίου. Πιθανόν όμως να είχαν ξεμένει από παλαιότερα, δεν το γνωρίζω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Toolman said:

Τον έχω αγοράσει και μου αρέσει που είναι φθηνός και πολύ γερός/στέρεος. Ανοίγουν τα δύο κομμάτια ξύλο αρκετά και μπορείς να δουλέψεις με σχετική άνεση. Επίσης μπορείς να τον μεταφέρεις έξω από το εργαστήριο για να μην λερώνεις με πριονίδια ή να τον χρησιμοποιήσεις ως βάση να ακουμπίσεις κάποιο μακρύ μαδέρι. Μαζεύει εύκολα και δεν πιάνει χώρο, έχει μοιρογνωμόνιο και μετρική μεζούρα επάνω του, σε μία φωτογραφία φαίνονται. Μπορείς να κόψεις και με την σέγα μικρά κομμάτια ξύλο.

Αν βαλω καμια μεγγενη θα έχει θέμα;  

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Parhs έγραψε:

Αν βαλω καμια μεγγενη θα έχει θέμα;  

Βάλε αν θες αλλά ελαφρού τύπου αναμεσα στα δύο κομμάτια ξύλο. Η κλασσική βαριά μέγγενη δεν κάνει γιατί δεν στερεωνεται και ο πάγκος θα χάσει την ισορροπία του. Κατα καιρους βγαζει προσφορα ραφιερα βαρεου τύπου με ξυλινα ραφια που γίνεται και πάγκος εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

του εχω βαλει μια μικρη που σφιγγει με σφιγκτηρα στη κατω μερια της στην ακρη του ενος πανω ξυλου

αλλά και ο ιδιος ο παγκος ειναι μια ξυλινη μεγγενη και με τα 4 μαυρα πλαστικα που εχει στη πανω πλευρα, μπορει να σφιξει και σωληνες κλπ

εμενα με εχει βολεψει για δουλιες που κανω εξω απο το εργαστηρι, συνηθως κοπες που εχουν μπολικο πριονιδι. στα 20 ευρω αξιζει η συγκεκριμενη

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Νικος Παναγιωτοπουλος said:

του εχω βαλει μια μικρη που σφιγγει με σφιγκτηρα στη κατω μερια της στην ακρη του ενος πανω ξυλου

αλλά και ο ιδιος ο παγκος ειναι μια ξυλινη μεγγενη και με τα 4 μαυρα πλαστικα που εχει στη πανω πλευρα, μπορει να σφιξει και σωληνες κλπ

εμενα με εχει βολεψει για δουλιες που κανω εξω απο το εργαστηρι, συνηθως κοπες που εχουν μπολικο πριονιδι. στα 20 ευρω αξιζει η συγκεκριμενη

Πρεπει να ειναι χρησιμο. Λογικα θα μπορει να πιάσει και πλακάκι πιστευω.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

και βεβαια πιανει. ο,τι θελεις πιανει γιατι και το ανοιγμα το ρυθμιζεις εσυ και 2 σειρες τρυπες εχει για τον καθε τάκο και οι τακοι περιστρεφονται

και στην ακρη του εβαλα αυτη

https://www.skroutz.gr/s/12541902/Amtech-Μέγγενη-Πάγκου-με-Σφιγκτήρα-D3200-50mm.html

Έγινε επεξεργασία από Νικος Παναγιωτοπουλος
Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2021 at 2:57 PM, Toolman said:

Χρειάζομαι μιά ραφιέρα αλλά δεν με πείθει αυτή του Lidl. Μου φαίνεται τελείως τσίγκινη. Τι γνώμη έχετε; 

 

2021-04-05_145521.jpg

Δε ξερω αν αξιζει αλλα δεν ειναι τοσο ψευτικη οσο φαινεται. Η λαμαρινα εχει καποιο παχος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει. δεν ειναι τσιγκινη. σε αυτη τη κατηγορια τιμης, ολες ιδιες ειναι, μαλιστα μια ιδια με αυτη, με αλλα λογοτυπα την ειδα 40+ σε αλλη εταιρια.

απλα η παρκσαιντ ειναι στα 20. και σε αυτη τη τιμη την θεωρω ευκαιρια. θα την ξανααγοραζα ανετα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε σκέψεις με το κρουστικό 20βολτο. https://www.lidl-hellas.gr/el/p/ergalia-lidl/parkside-epanafortizomeno-kroustiko-drapanokatsavido-3-se-1-356349/p97612

Έχω ένα παλιό απλό 18βολτο με μία μπαταρία και σκεφτόμουν να του πάρω δεύτερη, αλλά με τα λεφτά της μπαταρίας παίρνεις το νέο 20βολτο.

Ήδη έχω δύο μπαταρίες 20volt/4Amp. οπότε θα έρθει κουτί, άσε που στο Lidl.de είναι πιο ακριβό και με καλές κριτικές. 

jhjlkhj.JPG

Το θεωρώ ευκαιρία, επίσης καλές κριτικές έχει και ο φακός εργασίας. Δεν μου είναι και εντελώς απαραίτητος αλλά με τρώει π@πός μου.

parkside-akku-led-strahler-pals-20-li-a1
WWW.LIDL.DE

PARKSIDE® Akku-LED-Strahler »PALS 20-Li A1«, ohne Akku und Ladegerät im LIDL Online-Shop kaufen. Ihre Vorteile: 90 Tage Rückgaberecht ✓ Schneller Versand ✓

 

Παρεμπιπτόντως οι 20volt/4Amp. μπαταρίες είναι άριστες, στο πτυσσόμενο  αλυσοπρίονο κρατάνε πολύ ώρα και βγάζεις δουλειά.

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2021 at 2:57 ΜΜ, το μέλος Toolman έγραψε:

Χρειάζομαι μιά ραφιέρα αλλά δεν με πείθει αυτή του Lidl. Μου φαίνεται τελείως τσίγκινη. Τι γνώμη έχετε; 

 

2021-04-05_145521.jpg

 

Δε γνωρίζω για αυτή... Εχω αγοράσει την άλλη με τα ράφια από μοριοσανίδα (που κατά τα λεγόμενά τους αντέχει και αρκετα περισσότερα κιλά, λέμε τώρα...) που ήταν στα 30 ευρώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πήρα μία για δοκιμή για την αποθήκη στο υπόγειο  και  μόλις την έστησα πήγα τρέχοντας και αγόρασα άλλες δύο :D:D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nik0laus said:

 

Δε γνωρίζω για αυτή... Εχω αγοράσει την άλλη με τα ράφια από μοριοσανίδα (που κατά τα λεγόμενά τους αντέχει και αρκετα περισσότερα κιλά, λέμε τώρα...) που ήταν στα 30 ευρώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πήρα μία για δοκιμή για την αποθήκη στο υπόγειο  και  μόλις την έστησα πήγα τρέχοντας και αγόρασα άλλες δύο :D:D

Απλα αν αφησεις κανενα καφε θα φουσκωσει. Παντως αντέχει εχω βαλει στο πανω καμια 50kg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μιας και πηγα σημερα βολτα, ειδα πως την επομενη εβδομαδα δε θα φέρει κάτι απο εργαλεία. Θα φέρει κάτι απλά μονο χαζοεργαλεία που θα ειναι σε μωβ χρωμα.

Δε ξέρω αν εχει αναφερθει παντως εδω βαζουν πέρα απο τα γνωστα review και τις προσφορές ανα εβδομαδα.

prosfores_featured.jpg
WWW.SUPEREVERYTHING.GR

Σε αυτό το άρθρο θα παρουσιάζουμε και θα σχολιάζουμε τις προσφορές σε εργαλεία και παρόμοια προϊόντα που βγαίνουν στα πολυκαταστήματα LIDL στην Ελλάδα για το έτος 2020 και το...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με ετρωγε ο κώλος μου και πηρα το θερμοπιστολο καθως και το πάγκο. Απορω πως το χωρεσαν σε τοσο μικρο κουτι. Εχω αμφιβολιες για το θερμοπιστολο αλλα πιστευω με καμια μπαταρια εξτρα να γινει δουλεια καθως λογικα θα ειναι πολυ ενεργοβορο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Parhs έγραψε:

Με ετρωγε ο κώλος μου και πηρα το θερμοπιστολο καθως και το πάγκο. Απορω πως το χωρεσαν σε τοσο μικρο κουτι. Εχω αμφιβολιες για το θερμοπιστολο αλλα πιστευω με καμια μπαταρια εξτρα να γινει δουλεια καθως λογικα θα ειναι πολυ ενεργοβορο.

Τον πάγκο τον συναρμολόγησες και είναι εντάξει???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.