Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Καλησπέρα! επειδη εχω ενα φίλο που ενδιαφέρεται , εχει δει κανεις τα συρταράκια που ειχε το λιντλ σε καποιο καταστημα? Αναφέρομαι σε αυτα με τα 32 συρταρακια:

image.png.6e765a7c4f7bf8dce386e9150d10532f.png

 

Εχει παει σε Αγια μαρινα, Μενιδι,Καματερο , Μπουρνάζι ,Ιερα οδο, τζον κενεντυ ταυρο,Π ράλλη   :)

Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος georgeps έγραψε:

Καλησπέρα! επειδη εχω ενα φίλο που ενδιαφέρεται , εχει δει κανεις τα συρταράκια που ειχε το λιντλ σε καποιο καταστημα? Αναφέρομαι σε αυτα με τα 32 συρταρακια:

image.png.6e765a7c4f7bf8dce386e9150d10532f.png

 

Εχει παει σε Αγια μαρινα, Μενιδι,Καματερο , Μπουρνάζι ,Ιερα οδο, τζον κενεντυ ταυρο,Π ράλλη   :)

 

 

Σαββατο ειχε παρα πολλα τετοια το λιντλ στην αγιου νικολαου . Να σε ενημερωσω ομως οτι η ποιοτητα τους μου φανηκε αθλια . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kpetros said:

Σαββατο ειχε παρα πολλα τετοια το λιντλ στην αγιου νικολαου . Να σε ενημερωσω ομως οτι η ποιοτητα τους μου φανηκε αθλια . 

Εγώ πήρα αυτό που έχει και μεγάλα συρτάρια, αλλά είναι πολύ όμοια. Για τα 10€ που κάνουν και τα δύο, δύσκολα θα βρεις κάτι πιο ποιοτικό σε τέτοιο μέγεθος.

Πάντως δεν νομίζω ότι θα βρει πια... Αν δεν το βιάζεται, την επόμενη φορά, διαφορετικά με λίγα παραπάνω χρήματα βρίσκεις εύκολα αλλού.

Link to comment
Share on other sites

καλά και εγώ για τη τιμή τους δεν νομίζω να  βρει κατι αντιστοιχο, και για αντιστασεις κ πυκνωτες που τα θέλουμε μας υπερκαλυπτουν σε αντοχες.

 

Σας ευχαριστώ! τον εστειλα να ψάξει. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέο μέλος και τα τελευταία δύο χρόνια έχω πάρει σχεδόν τα πάντα από τα ηλεκτρικά εργαλεία του Lidl, με ελάχιστες εξαιρέσεις. Βλάβες δεν έχω μέχρι τώρα, ερασιτεχνική η χρήση, συμβιβασμούς αναγκαστικά αρκετούς. Από δω και πέρα, όσο ανεβαίνουν οι ικανότητές μου, λογικά θα αλλάζω εργαλεία με καλύτερα, όταν χαλάνε...

 

Έχω και μια ερώτηση, έχει κανείς το συρόμενο φαλτσοπρίονο PKZS 2000 A1, με τον 250άρη δίσκο, να μου πει πόσο εμβαδόν πιάνει στο τραπέζι, σε θέση αποθήκευσης; Φτιάχνω έναν πάγκο εργασίας και θέλω να το βάλω χωνευτό και δεν ξέρω τι περίπου χώρο να αφήσω ελεύθερο (θα το πάρω τον Απρίλιο νομίζω, τότε δεν το έβγαλε πέρυσι;).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
On 2/12/2018 at 1:42 ΠΜ, το μέλος f117 έγραψε:

Το ρουτερακι τι λέει?

Χάλια.

Ο τζόγος που έχει είναι από άλλο πλανήτη.

Επι δύο μήνες είμασταν μεταξύ σέρβις και εταιρίας, όσπου στο τέλος μας ενημέρωσαν από το εργοστάσιο κατασκευής οτι έτσι κατασκευάζεται.

Οφείλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στο σέρβις της λιντλ (Houston service) γιατί πραγματικά βοήθησαν όσο μπορούσαν, μου έστειλαν το παλιότερο μοντέλο που ο τζόγος είναι αισθητά μικρότερος.

Βέβαια με 40€ δεν είχα απαιτήσεις dewalt ή Μακιτα.

Επιστροφή τα χρήματα ήθελα αλλά με τα πέρα και τα δώθε στο σέρβις λογιστικά δεν μου τα δίναν.

Πήρα τελικά ένα dewalt (d26204) και ησύχασα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος twingo έγραψε:

Χάλια.

Ο τζόγος που έχει είναι από άλλο πλανήτη.

Σε ποιο σημείο είναι ο τζόγος του; Στις φωλιές των ρουλεμάν; Στα ίδια τα ρουλεμάν;

(έχω πάρει ένα router από το lidl, 39,99€ πριν ένα χρόνο, δεν το 'χω χρησιμοποιήσει ΠΟΤΕ αλλά το αν έχει τζόγο με ανησυχεί :hehe:)

Έγινε επεξεργασία από panoss1442169303
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έχω πιει το αίμα και δεν βλέπω ούτε νιώθω τζόγους.... ότι του έχω βάλει να κάνει το κάνει... τώρα εγώ είμαι και ερασιτέχνης και μπορεί να μην καταλαβαίνω και πολλά πράγματα.:D

Το είχα κάτω από τον πάγκο και έκανα αρκετές κατασκευές άνετα. Μετά έβαλα μεγαλύτερο στον πάγκο 1/2 ίντσας και αυτό το έχω για δουλειές στο χέρι.

  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος panoss1442169303 έγραψε:

Σε ποιο σημείο είναι ο τζόγος του; Στις φωλιές των ρουλεμάν; Στα ίδια τα ρουλεμάν;

(έχω πάρει ένα router από το lidl, 39,99€ πριν ένα χρόνο, δεν το 'χω χρησιμοποιήσει ΠΟΤΕ αλλά το αν έχει τζόγο με ανησυχεί :hehe:)

Όταν κάνεις την κάθετη κίνηση και η δύναμη δεν είναι στο ένα μπράτσο, δεν κάνεις κύκλο αλλά οβάλ.

Με λίγα λόγια ο κάθετος άξονας δεν είναι κάθετος.

Άν έχω την δυνατότητα θα κοιτάξω να ανεβάσω φωτογραφίες με το τι εννοώ.

Θα πρότεινα να το κοιτάξεις και το δικό σου, γιατί μάλλον το αγοράσαμε την ίδια περίοδο.

Εγώ 18/12.

 

Έγινε επεξεργασία από twingo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18/12/2017 ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΩΡΑ 08:03...

Τι ώρα το αγόρασες; :hehe:

 

Ωχ, τη βάψαμε...έχω ρούτερ με τζόγο...

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ: πωλείται ρούτερ Parkside εντελώς αμεταχείριστο, 38,88. Προλάβετε, λίγα κομμάτια, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, karmen1983 said:

Μπορείς να το πάρεις να το δοκιμάσεις και αν δεν σου κάνει να το γυρίσεις πίσω :) 

 

Ναι, ένα έμπειρος θα μπορούσε να το κάνει αυτό (έμμεση προτροπή-αίτηση είναι αυτό ;) ).
Εγώ, που δεν έχω ξαναπιάσει στα χέρια μου ρούτερ, ανάθεμά με άμα καταλάβω τίποτε... :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kpetros said:

Εχει δοκιμασει κανεις τα γερμανοπολυγωνα ?

 

Δεν τα δοκιμασα ουτε εχω και πολυ εμπειρια αλλα χτες που τα κοιταγα (Πορτογαλια που ειμαι τα εχουν απο την προηγουμενη βδομαδα) δεν μου γεμισαν καθολου το ματι και δεν τα αγορασα. Αλλα καλυτερα ας μας πει γνωμη καποιος που τα αγορασε στο παρελθον (αν ειχαν βγαλει παλι τα ιδια).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.