Jump to content



Εργαλεία Χειρός (Κατσαβίδια, πένσες, κόφτες κλπ)


Recommended Posts

@Stelios13 εννοείται και θα το κρατήσω...είναι το δωρο της καρμενν :p

 

ME-22C-thumb-348xauto-42.jpg

 

το θεωρώ τόπ για χάλκινα δηλαδή ότι καλώδιο υπάρχει μέσα στο σπίτι... made in japan..... 

 

http://www.ergaleio.net/ilectrologika/ergaleiahlektrikaxeiros/marvel-me-22c.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

... δηλαδή ότι καλώδιο υπάρχει μέσα στο σπίτι.

Ναιιιι,ξεκινα να κοβεις!!!!!!  Ισως σταματησει ν αναβοσβηνει κ η ταμπελα!!!!!!!!!!!!!!!!:hehe:

 

εννοείται και θα το κρατήσω...είναι το δωρο 

Κρατα το,δε στο παιρνω, μπορω να ζησω κ χωρις αυτο!!!!!!!!!!:)

 

Σοβαρα τωρα...Βοηθα λιγο ,γιατι αδυνατω να συνδεσω τα κοφτακια που εβαλα πριν  με την ''καπακι'' απαντηση σου!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

αχχαχαχααχ....... αχαχαχαχ....... για το εικονίδιο αναφέρομαι ότι είναι το δώρο της καρμεν! χααχαχαχ :D το αναβοσβήνων! Δεν σβήνει ταμπελάκι! τεέελος!!!

 

 

Το κοφτάκι ήτανε αναλαμπή οταν είδα τα δικά σου ;)

 

 

ps. Κάνενας γιαπωνέζικος κόφτης για συρματα-κια...για ατσάλι...έχετε υπόψιν??

 

Έγινε επεξεργασία από f117
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Οι παραπανω διαλογοι πρεπει να πανε στις ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΑΤΑΚΕΣ  ως ο ορισμος του ''Τι κανεις Γιαννη?  Κουκια σπερνω!'':whistling:

 

ΗΙΤ, για οτι εχει σχεση με κοφτες:)

Έγινε επεξεργασία από Stelios13
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμαν ρε Στελιο. ΑΜΑΝ Facom-ιασαμε εδω μέσα :p

 

Ετσι μου έρχεται να πάω να φωτογραφισω τα νέα παιχνίδια για να αλλάξει λίγο το χρώμα του θέματος :hehe:

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Αμαν ρε Στελιο. ΑΜΑΝ Facom-ιασαμε εδω μέσα :p

 

Ετσι μου έρχεται να πάω να φωτογραφισω τα νέα παιχνίδια για να αλλάξει λίγο το χρώμα του θέματος :hehe:

Αμην κ ποτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μ εχετε ξεπαραδιασει εδω μεσα για να κραταω αυτα τα θεματα ζωντανα!!!!!!!:hehe:

 Εεεεελα κ οι υπολοιποι τα ψωνια τους να χαλαρωσω λιγο εγω!:p

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Να βαλω εγω... ενα σετακι λιμες 8" της Bahco που πηρα προχθες. :D

 

IMG_3847.thumb.jpg.949718b5a4dddaee123c5023c29eaa7e.jpgIMG_3848.thumb.jpg.04ed7826201377767cb64d85340b513a.jpg

 

Δεν μου αρεσει η πλαστικη θηκη τους και δεν την βλεπω να κραταει και πολυ.

Ειδικα εαν μεινουν σε μερος με υψηλη θερμοκρασια την βλεπω την θηκη κομματια.

Κατα τα αλλα η λιμες ειναι αψογες!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ετσι μου έρχεται να πάω να φωτογραφισω τα νέα παιχνίδια για να αλλάξει λίγο το χρώμα του θέματος :hehe:

Τι , πως, πότε, πόσο και γιατί.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιες λαβες!!!!!!απ τις καλυτερες λιμες κ η θηκη πρεπει να ναι το τελευταιο που πρεπει να σ απασχολει!:)

πριν 4 λεπτά, το μέλος Lakisss έγραψε:

Τι , πως, πότε, πόσο και γιατί.

 Βιαζεσαι...Αφου δεν μας τα δειξε ακομα τα νεα παιχνιδια!!!!!!!!!!!!!!!:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

IMG_2209.thumb.JPG.8b168bf61e6eae87cbdcf0510d5d80a3.JPGIMG_2210.thumb.JPG.30d270ff6e0bbfc787d17c133922986b.JPG

Δεν ειμαι ιδιαιτερα φαν των γαλλικων [ουτε των Γαλλιδων] :p αλλα το συγκεκριμενο καλο ειναι να υπαρχει στο σπιτι...[η καποιο παρομοιου  τυπου]. 

Ο λογος που βολευει ειναι το μεγαλο ανοιγμα του [41+] κ το μικρο μηκος του...στα + το οτι στο τερμα ανοιχτο δεν προεξεχει η βιδα καθολου.

IMG_2212.thumb.JPG.b855e4fee2ccc6a34e4187d87b1b03b4.JPG

Λογω μεγεθους κ ανοιγματος ειναι οτι πρεπει για υδραυλικα ,νεροχυτες κ παρομοιες δουλειες που δεν χρειαζεται πολυ δυναμη σε σφιξιμο κ σε περιορισμενους χωρους που μεγαλυτερο μηκος θα μας εμποδιζε.:)

Με τιμη + - 25 , το θεωρω μια καλη αγορα που θα βγαλει τα λεφτα του εστω κ μονο σε οικιακη χρηση...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσδιορισε ευρος τιμων κ μεγεθος σκαρπελου ή σκαρπελων :)

Τα του lidl παντως μου βγηκανε πολυ καλα αλλα τρεχα γυρευε ποτε θα τα ξαναβγαλει

Link to comment
Share on other sites

2 ποντους πλατος να υποθεσω οτι η αλλη διασταση ειναι μεγαλυτερη;

 

Κοιτα ενα all around νουμερο ειναι η μιση ιντσα aka 12mm στα δικα μας νουμερα. Θα κοιτουσα κανα Stanley προσωπικα

 

https://www.stanleycenter.gr/ergaleia-xeiros-apothikeysh/synarmologhsh-kai-katedafish/skarpela/skarpela-me-ksilini-lavi/skarpelo-gia-xyloglyptiki-me-xylini-labi-stanley-2-16-385

 

Ή ενα οικονομικο σετακι που ξεπερναει το ποσο που λες

 

https://www.stanleycenter.gr/ergaleia-xeiros-apothikeysh/synarmologhsh-kai-katedafish/skarpela/skarpela-me-ksilini-lavi/SET-SKARPELA-STANLEY-3-TEMAXION-0-16-128

 

https://www.stanleycenter.gr/ergaleia-xeiros-apothikeysh/synarmologhsh-kai-katedafish/skarpela/skarpela-ksylou/set-apo-skarpela-4-tem-stanley-0-16-129

 

 

επειδη ειμαι απο κινητο δε το σκρουτζαρα οποτε ψαξε το λιγο με το θεμα τιμων αν αλλαζει κατι

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.