Jump to content



Χαλαρή κουβεντούλα (το ΠΟΘ του μάστορα :p) και προτάσεις για τη βελτίωση της κατηγορίας (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST)


Recommended Posts

no

 

Αν είχες διαφορετικά Α αναλογα τη συσκευή θα δουλευε ή όχι

Πχ αν ήταν φορτιστής και είχες λιγότερα Α θα φόρτιζε πιο αργά

Αλλά η τάση είναι πρόβλημα

 

Εκτός και αν έχει ο @Seafalco κάτι να πει γιατί εγώ στον ενθουσιασμό που έχω σήμερα μπορεί να γράφω και ότι να ναι οπως να ναι :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω για το φορτιστή. Απλά έβλεπα για φορτιστές & μετασχηματιστές στα γνωστά κινεζο site και έγραφε 5v/2A και στη φωτογραφία έδειχνε και είχε output 12v/1A (στους μετασχηματιστές) :p

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εκτός και αν έχει ο @Seafalco κάτι να πει γιατί εγώ στον ενθουσιασμό που έχω σήμερα μπορεί να γράφω και ότι να ναι οπως να ναι :hehe: 

Μωρέ, παρά τον απολύτως δικαιολογημένο ενθουσιασμό, μια χαρά τα είπες! ! ! :T: 

πριν 38 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

και έγραφε 5v/2A και στη φωτογραφία έδειχνε και είχε output 12v/1A (στους μετασχηματιστές) :p

Κοίτα, επειδή όταν λέμε μετασχηματιστές, συνήθως δημιουργούνται παρεξηγήσεις, καλό είναι να βάλεις ένα link να δούμε περί τίνος πρόκειται .

Γιατί μπορεί να είναι τροφοδοτικό που έχει δυνατότητα επιλογής της εξόδου του και να βγάζει 12Vdc/ 1Adc  (12Watt) , αλλά να βγάζει και 5Vdc / 1Adc (10Watt)!

Αν όμως είναι μιά τάση μόνο 12V/ 1A , είναι ακριβώς όπως στα είπε η Αγάπη, αν το συνδέσεις με φορτίο που δέχεται μόνο 5V, θα μπορείς πολύ σύντομα να κάνεις σήματα καπνού ! ! ! :p

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/ALLISHOP-1pcs-dc-5V-2-5A-100V-240V-AC-2-5-0-7mm-power-adapter-power/32736871716.html

Απλά αναρωτήθηκα μήπως όντως λειτουργούσε αυτό που ρώτησα και δεν το γνώριζα, μην κατηγορίσω τον Κινέζο ότι άλλα δείχνει, άλλα γράφει κλπ χωρίς λόγο :p

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2017 at 2:21 ΜΜ, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Την 46 Plasma μου στην κρεβατοκάμαρα :p  (που πρέπει να είναι τα διπλά κιλά απ' αυτή που περιγράφεις) την έχω κρεμάσει με απλά πλαστικά ούπα και είναι μια χαρά!

oboss.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αντώνη για το πορτοκαλί μακίτα λες ε;

 

Ναι έχω εγώ το είχα φέρει απ' έξω μαζί με ένα σετ κοπτικά. Θες λινκ?

 

 

edit: Ελα το βρήκα

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό που θέλω, αν μπορείς, είναι με ένα παχύμετρο να μετρήσεις την εσωτερική διάμετρο του.

Όχι, αυτό που θέλω, αν μπορείς, είναι με ένα παχύμετρο να μετρήσεις την εσωτερική διάμετρο του.

Στο δικό μου 6mm είναι 5,80 η εσωτερικη
Link to comment
Share on other sites

Στο μαμα κολλετ το 6mm δηλαδή, είναι 6mm βάση makita 5.98 βάση μέτρησης με παχύμετρο.

Κάτι λάθος κάνεις :)

 

Αν ήταν 5.8mm δε θα έμπαινε μέσα το bit που συνοδεύει το ρουτερ που ειναι 5.99mm (βάση παχύμετρου των 10ευρώ :p βάση makita είναι 6mm)

Link to comment
Share on other sites

Στο μαμα κολλετ το 6mm δηλαδή, είναι 6mm βάση makita 5.98 βάση μέτρησης με παχύμετρο.
Κάτι λάθος κάνεις [emoji4]
 
Αν ήταν 5.8mm δε θα έμπαινε μέσα το bit που συνοδεύει το ρουτερ που ειναι 5.99mm (βάση παχύμετρου των 10ευρώ [emoji14] βάση makita είναι 6mm)

Ναι χαζομάρα, μέτρησα το κάτω μέρος. Το πάνω είναι 5.99

Σορυ αγκεν. Και τα το πάνω και το κάτω 5.99 ειναι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.