Jump to content


Χαλαρή κουβεντούλα (το ΠΟΘ του μάστορα :p) και προτάσεις για τη βελτίωση της κατηγορίας (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST)


Recommended Posts

πριν 23 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Θα πάω να πιω πρωινό καφέ και θα φύγω για μεσημεριανό :p 

.... για να γυρίσεις πάλι το απόγευμα .... και να κλείσεις το μαγαζί το βράδυ ?  :huh:^_^:):D:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει δίπλα ένα φαγάδικο τώρα που το σκέφτομαι, που μπορώ να τρώω μέχρι το απόγευμα :p

 

Λοιπόν εγώ θα παώ όπως είπα. Αν πάει κάποιος άλλος ας το γράψει να συναντηθούμε εκει :) 

Link to comment
Share on other sites

Όταν χρειάζεσαι security torx και λες τι βλακεία έκανα που δεν πήρα όταν τα είχε το Lidl και εκεί που το μετανιώνεις πας στα παλιά post και βλέπεις ότι οι κασετίνες δεν είχαν Τ8. :lol:

 

Αναζήτηση σετ σε ebay λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εχει δίπλα ένα φαγάδικο τώρα που το σκέφτομαι, που μπορώ να τρώω μέχρι το απόγευμα :p

 

Λοιπόν εγώ θα παώ όπως είπα. Αν πάει κάποιος άλλος ας το γράψει να συναντηθούμε εκει :) 


Κοίτα, το να κατέβω-έρθω Αθήνα είναι εύκολο.
Οπως φαίνεται και στον χάρτη είναι κατηφόρα.

gree.jpg  

Το να γυρίσω-ανέβω είναι ένα θέμα, πολύ ανηφόρα βρε παιδάκι μου :) 
Δεν την παλεύω με το ποδήλατο. Εντάξει είναι καλή κούρσα(ανθρακοπούπουλο)  αλλά εγώ δεν είμαι Ταμουρίδης :D:lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Χαρίζω τα παρακάτω καρφωτικά. Το μεγάλο είναι και για δίχαλα και για καρφιά. Το μικρό είναι μόνο για κλασικά δίχαλα και μικρο δουλειές.

Parkside PET 25 B1 και Parkside PHET 15 A1

 

Θα προτιμήσω άτομα που θα έρθουν και θα τα πάρουν από εδώ για ευνόητους λόγους και που θα τα έχουν ανάγκη.

Και τα δύο είναι σε άριστη κατάσταση και ειδικά το μικρό ζήτημα να έχει δουλέψει 2 φορές σε καμβάδες :)

 

IMG_20170212_121019.jpg

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

μόνο σε κάτι κοψίδια κάτι κάνει

Οι πρώτες εμπειρίες "κοπής" είναι που μετράνε ! ! :p

Διότι αν μπορείς να πετύχεις ακριβώς την άρθρωση στο μπούτι της κότας, 11 φορές στις 10, αυτό κάτι λέει και για το μάτι και για το χέρι ! :hehe:

Και μη με προκαλείτε γιατί θα επανέλθω με χελιδονουρές σε αλουμίνιο !  :bleh:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Αμα το έχεις το σκαρπέλο όλα γίνονται

photos από τον Paul Sellers

 

16797151_1323977271006131_248297742582246188_o.jpg16804409_1323973481006510_7592366133467243687_o.jpg

 

 


Φτιάξε κάτι παρόμοιο με το stanley ροκάνι που πήρες :):) 

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά δεν ειναι μόνο το σκαρπέλο, ειναι και το ξύλο που έβαλε. Δυστυχώς δεν έχω τόσο συμπαγές και μαλακό ξύλο για να το κάνω και για να ειμαι πιο σωστή να το παλέψω.

Εχω καλά σκαρπέλα αλλά μου λείπει η πρώτη ύλη και οι πολλές δοκιμές για να βγάλω κάτι αντίστοιχο :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειδα σε email απο το Pinterest. Αν θυμαμαι καλα το αναπαλαιωσε κάποιος και το εκανε να φαινεται καινουριο το συνθετο. Ωραιο εργαλείο!

Link to comment
Share on other sites

Πριν μέρες ειχαμε την κουβέντα πάλι 10.8V και 12V και συγκεκριμένα για τα bosch

Απάντηση επίσημη που λέει τα αυτονόητα βέβαια

https://www.bosch-professional.com/gb/en/service/news/changeover-from-10.8v-to-12v/faq_11.html

 

Στο πολύ γενικό για όσους βαριούνται να διαβάζουν. Δεν αλλάζει τίποτα στην 10.8 σειρά της bosch. Ο φορτιστής είναι κοινός για 10.8 και 12V  (πως να μην ειναι άλλωστε :hehe: )

 

Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι ίσως να ανοίξω ένα θεματάκι ειδικά για εργαλεία μπαταρίας να τα λέμε εκει. Θα το σκεφτώ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.