Jump to content


Χαλαρή κουβεντούλα (το ΠΟΘ του μάστορα :p) και προτάσεις για τη βελτίωση της κατηγορίας (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Εντελώς αρχάριος (γιωτάς κυριολεκτικά...) στο 3d printing και μου έρχεται να πετάξω τον εκτυπωτή (anet a8) από το παράθυρο....  Προσπαθώ να κάνω ΜΙΑ εκτύπωση της προκοπής, αλλά δεν θέλει... Leveling, glass bed, ρυθμίσεις θερμοκρασίας, ανεμιστήρα, διάβασμα μπλα μπλα μπλα δοκιμές, σπρευ μαλλιών, καθαρισμα, καντηλια κτλ κτλ.. Μιλάμε για πολλά εγκεφαλικα ?

 

 

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Qparadox έγραψε:

Εντελώς αρχάριος (γιωτάς κυριολεκτικά...) στο 3d printing και μου έρχεται να πετάξω τον εκτυπωτή (anet a8) από το παράθυρο....  Προσπαθώ να κάνω ΜΙΑ εκτύπωση της προκοπής, αλλά δεν θέλει... Leveling, glass bed, ρυθμίσεις θερμοκρασίας, ανεμιστήρα, διάβασμα μπλα μπλα μπλα δοκιμές, σπρευ μαλλιών, καθαρισμα, καντηλια κτλ κτλ.. Μιλάμε για πολλά εγκεφαλικα ?

 

 

εχω τον ender 3 , μετα απο 30-40 εκτυπωσεις, εδω και κανα μηνα δεν ψηνεται να κανει σωστη εκτυπωση, περνα απο το σπιτι να τους βαλουμε φωτια μαζι . ?

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Qparadox said:

Εντελώς αρχάριος (γιωτάς κυριολεκτικά...) στο 3d printing και μου έρχεται να πετάξω τον εκτυπωτή (anet a8) από το παράθυρο....  Προσπαθώ να κάνω ΜΙΑ εκτύπωση της προκοπής, αλλά δεν θέλει... Leveling, glass bed, ρυθμίσεις θερμοκρασίας, ανεμιστήρα, διάβασμα μπλα μπλα μπλα δοκιμές, σπρευ μαλλιών, καθαρισμα, καντηλια κτλ κτλ.. Μιλάμε για πολλά εγκεφαλικα ?

 

 

 

18 hours ago, georgeps said:

εχω τον ender 3 , μετα απο 30-40 εκτυπωσεις, εδω και κανα μηνα δεν ψηνεται να κανει σωστη εκτυπωση, περνα απο το σπιτι να τους βαλουμε φωτια μαζι . ?

 

δεν πιανεται κουβεντουλα σε ξεχωριστο νημα ?

το θεμα εχει ενδιαφερον για οσους εχουν ή θελουν ν αποκτησουν 3d printer, και θα ηταν καλο να υπαρχει για να ειναι πιο ευκολα "προσβασιμες" οποιες πληροφοριες βγουν....

δεν ξερω ποτε εχετε αγορασει τους εκτυπωτες , αλλα ειναι στην κατηγορια που υπαρχουν καλες προσφορες για αγορα (πχ ο ender3) και με πολλες αναβαθμισεις σε σχεση με το παρελθον

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σαν ιδέα είναι εξαιρετική, απλά δεν βλέπω πολύ κίνηση στο φόρουμ επί αυτού του θέματος.

 

Σε προσωπικό επίπεδο, όντας άσχετος - προσπαθώντας όμως να μάθω καποια πραματα - λίγο νομίζω μπορώ να συνεισφέρω στην παρούσα φάση! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Υπάρχει και review όπου θα μπορούσε να γίνει η συζήτηση :) 

 

 

αρα μενει να κανω και με τον δικό μου ? 

(δεν συνεχιζουμε αλλο σπαμ ολα καλα  :D )

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα μια προσφορά αλλα δε ξέρω αν ειναι νορμαλ τιμές για εργασια(χωρις φαπα) εντος νομου αττικής.

 

11 καλοριφέρ τοποθετηση εργασια 500€

τοποθετηση εντιχοισμενης μπαταριας,τοποθετηση μπανιερας (απλη), τοποθετηση σχαρας ντους, πρεσαρισμα καλοριφερ , σωληνα 1μετρο για συμπυκνωματα στην αποχετευση με ταφ 1200€

εξοδα μετακινησης 150€

 

αυτα ειναι χωρις να εχω ετιμο μπανιο μιας και δεν εχει ειδη υγιεινής

Έγινε επεξεργασία από Parhs
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Parhs έγραψε:

Πήρα μια προσφορά αλλα δε ξέρω αν ειναι νορμαλ τιμές για εργασια(χωρις φαπα) εντος νομου αττικής.

 

11 καλοριφέρ τοποθετηση εργασια 500€

τοποθετηση εντιχοισμενης μπαταριας,τοποθετηση μπανιερας (απλη), τοποθετηση σχαρας ντους, πρεσαρισμα καλοριφερ , σωληνα 1μετρο για συμπυκνωματα στην αποχετευση με ταφ 1200€

εξοδα μετακινησης 150€

 

αυτα ειναι χωρις να εχω ετιμο μπανιο μιας και δεν εχει ειδη υγιεινής

Πολλα μου φαινονται.

Αν και δε μας λες ακριβως τιμπεριλαμβανει η τιμη. Ειναι μονο εργασια?

εξαρτηματα? Φπα?

 

Και εξοδα μετακινησης εξτρα? Απο που πηρες προσφορα?

παρε κανα δυο να αποκτησεις καλητερη εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα εδω δεν προσφερεται για τετοιες συζητησεις. @Parhs αυτο που ρωτας σιγουρα θα ενδιαφερει και αλλους και μπορει ακομα κ μελλοντικα να βοηθησει καποιους. 

Ειμαι απο κινητο κ δεν θα σπασω το θεμα σε 2. Ανοιξε ενα νεο θεμα κ να γινει εκει η συζητηση σε παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nektar2018 said:

Πολλα μου φαινονται.

Αν και δε μας λες ακριβως τιμπεριλαμβανει η τιμη. Ειναι μονο εργασια?

εξαρτηματα? Φπα?

 

Και εξοδα μετακινησης εξτρα? Απο που πηρες προσφορα?

παρε κανα δυο να αποκτησεις καλητερη εικονα.

Ειναι εργασια χωρις φπα οπως ειπα. Πηρα απο ενα υδραυλικό με εταιρια αλλα ηταν πολυ έμπειρος ο καλυτερος που εχω δει και ο μονος που βρηκα να ξερει. Εξοδα μετακινησης ναι εξτρα χρονικα ειναι ισως 30 40  λεπτα δρομος. Εξαρτηματα εχει καποια πχ σωληνες για εντιχοισμο ρακορ κτλ

1 minute ago, karmen1983 said:

Παιδια το θεμα εδω δεν προσφερεται για τετοιες συζητησεις. @Parhs αυτο που ρωτας σιγουρα θα ενδιαφερει και αλλους και μπορει ακομα κ μελλοντικα να βοηθησει καποιους. 

Ειμαι απο κινητο κ δεν θα σπασω το θεμα σε 2. Ανοιξε ενα νεο θεμα κ να γινει εκει η συζητηση σε παρακαλω.

Οκ απλα δεν ηθελα να μολυνω με νεο θεμα τη κατηγορια

Link to comment
Share on other sites

Δε τίθεται κανενα θεμα μολυνσης. Ολες οι αποριες κ οι ερωτησεις γυρω απο την κατηγορία ειναι ευπρόσδεκτες. Γι αυτο το λογο αλλωστε δημιουργηθηκε το subforum.

Link to comment
Share on other sites

Γιορτή σήμερα.... Σοφίας, Πίστης, Αγάπης, Ελπίδας


Χρόνια Καλά και ότι επιθυμείς αφεντικό(karmen1983) του στεκιού του μάστορα.
Οτι εργαλεία και μηχανήματα επιθυμείς να έρθουν γρήγορα στο εργαστήριο σου :)

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.