Jump to content



Χαλαρή κουβεντούλα (το ΠΟΘ του μάστορα :p) και προτάσεις για τη βελτίωση της κατηγορίας (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST)


Recommended Posts

Στο επομενο να κοπανατε με ματσολα , γιατι η βαριοπουλα αφηνει σημαδια!!!!!!!!!!!!:hehe:

κ αποφευγε αυτα...υπαρχουν καλυτερα, UNIOR ,GEDORE κ.τ.λ.:) Απλα παρε με μαζι ,οταν τους τα πας ετσι για αντικατασταση.:)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Οι βίδες ήταν σφιγμένες με αεροκλειδο. Πέρασα το 18ρι από τη μεριά του πολύγωνου στο 16ρι και τράβηξα...μία κατάφερα να ξεσφίξω ; )

πριν 21 λεπτά, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Στο επομενο να κοπανατε με ματσολα , γιατι η βαριοπουλα αφηνει σημαδια!!!!!!!!!!!!:hehe:

κ αποφευγε αυτα...υπαρχουν καλυτερα, UNIOR ,GEDORE κ.τ.λ.:) Απλα παρε με μαζι ,οταν τους τα πας ετσι για αντικατασταση.:)

 

Δεν έχει χώρο να χρημοποιήσεις σφυρί, χώρια πού αν αρχίσεις να βαράς δεν θα πάρεις άλλη δουλειά

 

 

Facom2.thumb.jpg.5c90fff001ad58f1c5f3c98596c9d065.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Οι βίδες ήταν σφιγμένες με αεροκλειδο. Πέρασα το 18ρι από τη μεριά του πολύγωνου στο 16ρι και τράβηξα...μία κατάφερα να ξεσφίξω ; )

Εσενα πρεπει να σε γνωρίσω στον αδερφό μου. Θα κάνετε το τέλειο δίδυμο crash test εργαλείων :hehe:

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Οταν ο'' στοκος'' σφιγγει μ αεροκλειδο, ααααν το ξερεις απο πριν, θελει μανελα κ καρυδακι, κ μαλιστα μακρυα, για  να λυσει...

Αλλοιως εχεις αυτα τ αποτελεσματα κ συνηθως τσακιζεις κ κανα χερι.....

ΟΛΑ τα γερμανοπολυγωνα ειναι για να δουλευονται με το μηκος τους μονο, κοντο η μακρυ, αλλα θα μου πεις στην αναγκη καταφευγουμε σε τετοιες λυσεις,καμμια φορα πετυχαινει ,καμμια φορα εχει αυτα τ αποτελεσματα....:)

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Οταν ο'' στοκος'' σφιγγει μ αεροκλειδο, ααααν το ξερεις απο πριν, θελει μανελα κ καρυδακι, κ μαλιστα μακρυα, για  να λυσει...

Αλλοιως εχεις αυτα τ αποτελεσματα κ συνηθως τσακιζεις κ κανα χερι.....

ΟΛΑ τα γερμανοπολυγωνα ειναι για να δουλευονται με το μηκος τους μονο, κοντο η μακρυ, αλλα θα μου πεις στην αναγκη καταφευγουμε σε τετοιες λυσεις,καμμια φορα πετυχαινει ,καμμια φορα εχει αυτα τ αποτελεσματα....:)

 

Δεν είναι μόνο το αερόκλειδο που είναι από το εργοστάσιο αφού η μηχανή είναι 5 ετών, είναι ότι η βίδα πρέπει να είναι μ12 με 16ρι κεφάλι και κανονικά θέλει καρυδάκι αλλά δεν χωράει με την μανέλα μαζί οπότε πρέπει να κοντύνω κάποιο στο τόρνο.

Πριν φύγω άπραχτος έπρεπε να δοκιμάσω ακόμα και για τα μάτια του καπετάνιου. Στο παρελθόν τα έχω καταφέρει όπως λες.

Πάντως τα SK που έχω είναι καλύτερα κλειδιά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καμιά πατέντα για τον κορονοϊο θα κάνεις κανείς σας;

 

Αν μπούμε σε καραντίνα στο σπίτι, έχω στοκάρει υλικά για μαστορέματα ώστε να έχω δουλειά για μήνες. :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις επόμενες μέρες θα απαγορευτεί ακόμη και η κίνηση στους δρόμους όπως γίνεται τώρα στην Ιταλία.

Προλάβετε να πάρετε υλικά για μαστορέματα για τις επόμενες βδομάδες που θα ήμαστε αποκλεισμένοι στα σπίτια μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τα πήρε για να το κάνει άλλα όπως και να έχει είναι τρελός

όσο ασφαλείς και να φαίνεται με την σιγουριά του.

Μάλιστα σε σημείο που το επαναλαμβάνει 

 

 

 

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.