Jump to content



Χαλαρή κουβεντούλα (το ΠΟΘ του μάστορα :p) και προτάσεις για τη βελτίωση της κατηγορίας (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ POST)


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Αερακι αποψε...

ΔΕΗ  καπουτ απ οσο διαβασα σε πολλα μερη της Αθηνας..

Ελπιζω ο συνονοματος να μην ειναι καπου εξω να βολοδερνει , κ αν ειναι γρηγορη επιστροφη σπιτι για ξεκουραση!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε, ευτυχώς ο συνονόματός σου, ενώ κανονικά δούλευε αυτό το Σ/Κ -προς εξυπηρέτηση συναδέλφου- το άλλαξε και είναι σπίτι και χουχουλιάζει !  :)

Ο αέρας έχει σηκώσει τα πάντα εδώ (Β/Α προάστεια ), αλλά πέρα από χιονόνερο δεν έδειξε τίποτε άλλο !

Καλημέρα λοιπόν και καλό υπόλοιπο Κυριακής !  :D

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Seafalco έγραψε:

Συνονόματε, ευτυχώς ο συνονόματός σου, ενώ κανονικά δούλευε αυτό το Σ/Κ -προς εξυπηρέτηση συναδέλφου- το άλλαξε και είναι σπίτι και χουχουλιάζει !  :)

Ο αέρας έχει σηκώσει τα πάντα εδώ (Β/Α προάστεια ), αλλά πέρα από χιονόνερο δεν έδειξε τίποτε άλλο !

Καλημέρα λοιπόν και καλό υπόλοιπο Κυριακής !  :D

 

Αμα εισαι καλος ανθρωπος , σ αγαπαει ο Θεος κ σε φυλαει απο κακοτοπιες!:)

Αντε , για να σε τσιγκλισω λιγο θα σου βαλω στα φαγια κατι που ελπιζω να θυμασαι ακομα κ να το χεις δοκιμασει....:innocent:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω . . . προχθές είχα πέσει στο πάτωμα προς χάριν της εγγονής να της πιάσω ένα παιχνίδι που είχε πάει κάτω από το καναπέ.

Στη συνέχεια στην προσπάθεια να σηκωθώ, είχε κάποιο ζόρι που δεν πέρασε απαρατήρητο από την πιτσιρίκα (3,5 ετών) , που μου λέει με "περίλυπο" ύφος:

"Παππού ,  γέρασες ! "   :wassa:

 

Ευτυχώς σε ότι έχει να κάνει με εδέσματα, έχω το σφρίγος και το μυαλό . . .  20χρονου ! :p

Οι ασκορδουλάκοι είναι παραδοσιακός μεζές κάτω στο νησί και πολλές φορές είναι αρκετά μικρότεροι από αυτούς που μάζεψες εσύ, αλλά το ίδιο νόστιμοι !

Καλή διασκέδαση ! ! !  :D

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εκει που εισαι,σε χερσα χωραφια η προς το βουνο εχει...

Θα κοιτας για βαθυ μπλε προς μωβ λουλουδακια στην κορφη του φυτου κ σε 20 περιπου ποντους βαθος ειναι  η λιχουδια!!!!!!!!!!!!

Τσαπα επ ωμου κ βουρ!!!!!!!!!!!!!!

Μαρικα ,οποτε θες πες μου να σου φτιαξω κανα κιλο, κ πεταγεσαι κ τους τσιμπας, το ιδιο ισχυει κ για το συνονοματο....

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Σε φωναζουν πρωι πρωι να πας να δεις μια βιδα που απο οτι σου περιγραφουν ουτε βιδωνει αλλα ουτε ξεβιδωνει. 

Ρωτας εσυ. Παιδια βαλατε δυναμη; 

Και σου λενε ε προσπαθησαμε οσο μπορούσαμε. 

 

Πας λοιπον βριζεις πρωι πρωι τη βιδα που εχει πεισμωσει, καταφερνεις και τη βγαζεις και διαπιστωνεις οτι στα νιατα της, οταν ηταν "παρθενα" πρεπει να ηταν μια Μ12 αφου το κεφαλι ειναι 19αρι. :fie:

 

20190228_084505.jpg20190228_084512.jpg

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη βίδα . . .

Ξέρεις πόσος κόπος και παρέμβαση της θεάς Τύχης χρειάστηκε για να γίνει έτσι !

Η Βίδα αυτή είναι Μοναδική !

Την κρατάς στη συλλογή σου και την επιχρυσώνεις ! :D

Έτσι όπως ο φρενάς μου κρατάει στο τοίχο του μαγαζιού του κάτι δισκόφρενα που από τη χρήση, έχουν φθαρεί τόπους τόπους, σε σημείο να έχουν τρύπες!

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Papakitou έγραψε:

Καλό μήνα μαστόρια...

Αξίζει να κανω 4 τρύπες στη βαση μιας σεγας που εχω, για να την βαζω αναποδα στον παγκο για να κανω δισκοπριονο του φτωχού..;

Στην παραμικρή στροφή θα ξεκαβαλάει από τον οδηγό το πριονάκι  

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Papakitou έγραψε:

Καλό μήνα μαστόρια...

Αξίζει να κανω 4 τρύπες στη βαση μιας σεγας που εχω, για να την βαζω αναποδα στον παγκο για να κανω δισκοπριονο του φτωχού..;

Καλό μήνα και από εμένα στη παρέα! :)

Δισκοπρίονο δεν θα κάνεις, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι μια υποτυπώδη "πριονοκορδέλα" .

Αλλά και γι αυτήν δεν αρκεί να στηρίξεις τη σέγα ανάποδα, χρειάζεται και ένα σύστημα με ρουλεμάν, για να κρατάνε το ελεύθερο άκρο του πριονιού σε ακριβώς συγκεκριμένη και "σταθερή" θέση. Αυτό το σύστημα πρέπει να μπει σε ένα μπράτσο έτσι ώστε να μην εμποδίζει την κίνηση του προς κοπήν κομματιού, πάνω στο τραπέζι κοπής.

Γίνεται, θέλει λίγη δουλειά όμως και πέρα από τον αυξημένο κίνδυνο, το αποτέλεσμα θα σε απογοητεύσει αν δεν ξέρεις τι να περιμένεις! 

Υπάρχουν παιδιά που το έχουν κάνει και εδώ στο Λάμπη και μπορούν να σου πουν από πρώτο χέρι.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.