Jump to content



Ενδιαφέρουσες προσφορές εργαλείων που αξίζουν τη προσοχή μας


Recommended Posts

Δεν εχω ιδεα απο εργαλεία σίγουρα για ήπια χρήση μιλαω δεν θελω και τελείως κινεζικα ουτε να κανει 10 ευρω το ενα απο τιτανιο πχ.\

Σιγουρα θα επερνα ενα σταυρωτο που αυτα ειναι που καταστρεφονται απο πιεση περισσοτερο απο δραπανο ρευματος και οχι απο ηλεκτρικο που εχει διαβαθμισεις και σταματαει την κοντρα ετσι ωστε να μην φαγωθει τουλαχιστον εγω ετσι κατεστρεψα μερικα μεχρι να παρω ενα καλο ηλεκτρικο αλλα οσο ζεις μαθαινεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος dukepapas έγραψε:

Δεν εχω ιδεα απο εργαλεία σίγουρα για ήπια χρήση μιλαω δεν θελω και τελείως κινεζικα ουτε να κανει 10 ευρω το ενα απο τιτανιο πχ.\

Σιγουρα θα επερνα ενα σταυρωτο που αυτα ειναι που καταστρεφονται απο πιεση περισσοτερο απο δραπανο ρευματος και οχι απο ηλεκτρικο που εχει διαβαθμισεις και σταματαει την κοντρα ετσι ωστε να μην φαγωθει τουλαχιστον εγω ετσι κατεστρεψα μερικα μεχρι να παρω ενα καλο ηλεκτρικο αλλα οσο ζεις μαθαινεις.

εγω θα πρότεινα να μήν μπαίνεις σε όλη αυτή τη λούπα.Δεν λέω πως και εγώ πιο παλία δεν δοκιμαζα να βιδώνω βίδες στη χαμηλότερη ένταση του τρυπανιού μού, αλλά οι ζημιές γίνονται. Θα έρθει εκείνη η μέρα που θα βρεθεί μια βίδα λιγότερο δυνατη από τις μύτες που χαλάς (που ψάχνεις κιόλας για να βρεις καλύτερες) και θα καταστρέψεις το ''κεφάλι" της. Δεν ξέρω άν εχεις δοκιμάσει να βγάλεις βίδα που δεν πιάνει πια κανένα κατσαβίδι αλλά προσωπικα είναι κάτι που το μίσησα.

 

Κατά τη γνώμη μου πάντα, είτε δώσε ένα 50αρικο και πάρε ένα δραπανοκατσάβιδο για την ερασιτεχνική σου χρήση,ώστε να μην καταστρέφεις τις βίδες - και ta bits  (το καλό σετ με τα bits θα ερθει σιγά σιγά)

ή γύρνα στο παραδοσιακό πιστό κατσαβίδι που ελέγχεις εσύ τη δύναμη που θα ασκήσεις και είναι λιγότερο πιθανό να γίνει κάποιο λάθος...

 

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε άλλο ένα αξιόλογο σετ φίλε μου,.

Αλλά.. αυτά τα σετ δεν είναι για δράπανα και κρουστικά! Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μεν,αλλά κάποια στιγμή είναι σίγουρο ότι θα τις καταστρέψεις τις μύτες.

Ειδικά αν το δράπανο έχει μεγάλη ροπή.Για χρήση με κρουστικό δεν το συζητάμε καθόλου.

Το καλύτερο που μπορείς να πάρεις αν θες κάτι ηλεκτρικό είναι ένα κατσαβίδι σαν αυτό,μεν την μόνη προϋπόθεση να ξέρεις την ροπή που χρειάζεσαι.

 

(Καλό είναι να γράφεις στο ανάλογο θέμα για αυτό που σε ενδιαφέρει και οχι σε όποιο να'ναι γιατί χαλάει η ροή :) )

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα κανω μια παραγγελεια απο θεσ/κη μολις μπει χρημα στην καρτα επειδη εχει μυτες που δεν βρισκεις χυμα PZ0 Τ4-Τ7 και TT6-7-9 για να συμπληρώσω το σετ μου,απλα το αναφέρω σε οποιους θελουν να βρουν εχει ανα τριάδες στο πρακτικερ αλλα και σε σετ τριπανιων.

 

Το μαγαζι απο θεσ/κη  με 2.60 μεταφορικα μονο εχει και αλλα πραγματα συνήθως βρισκω πολλα πραγματα απο θεσ/κη που δεν υπάρχουν εδω,απλα εκει βρικα πολες μεμονομενες.Ασχετο οι μητες με τα 5/16 τι ακριβως ειναι τι διαφορα εχουν απο τις 1/4?

 

https://www.electrotools.gr/el/58-mytes-bidologon

 

Τωρα τι πειρα απο το πρακτικερ...... ενα μοτερακι για κοκκορετσι το ειχε μονο 5 ευρω εχουν μείνει πολλα απο το πασχα απλα λιπει ο ανταπτορας και η αλλη η διχαλα που το κανει να μην γυνρναει ειναι ολα μιση τιμη εχει και με 8 ευρω τουμπανικα αλλα αν εχετε απο παλιο που σας καηκε ειναι τρελη προσφορα απο 20 ευρω.

Έγινε επεξεργασία από dukepapas
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος dukepapas έγραψε:

Βασικα θα κανω μια παραγγελεια απο θεσ/κη μολις μπει χρημα στην καρτα επειδη εχει μυτες που δεν βρισκεις χυμα PZ0 Τ4-Τ7 και TT6-7-9 για να συμπληρώσω το σετ μου,απλα το αναφέρω σε οποιους θελουν να βρουν εχει ανα τριάδες στο πρακτικερ αλλα και σε σετ τριπανιων.

 

Το μαγαζι απο θεσ/κη  με 2.60 μεταφορικα μονο εχει και αλλα πραγματα συνήθως βρισκω πολλα πραγματα απο θεσ/κη που δεν υπάρχουν εδω,απλα εκει βρικα πολες μεμονομενες.Ασχετο οι μητες με τα 5/16 τι ακριβως ειναι τι διαφορα εχουν απο τις 1/4?

 

https://www.electrotools.gr/el/58-mytes-bidologon

 

Τωρα τι πειρα απο το πρακτικερ...... ενα μοτερακι για κοκκορετσι το ειχε μονο 5 ευρω εχουν μείνει πολλα απο το πασχα απλα λιπει ο ανταπτορας και η αλλη η διχαλα που το κανει να μην γυνρναει ειναι ολα μιση τιμη εχει και με 8 ευρω τουμπανικα αλλα αν εχετε απο παλιο που σας καηκε ειναι τρελη προσφορα απο 20 ευρω.

 

5-16.png.514ec4344cdc6a67fb710587675f2dcb.png

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Το laser Τηε dewalt με την πράσινη δέσμη το έχω και αν κάποιος έχει σκοπό να διαθέσει το ποσό να ξέρει ότι αξίζει.

Ο λόγος να πάει κάποιος σε πράσινη δέσμη είναι αν δουλεύει και σε εξωτερικό χώρο.

Αν δεν σας νοιάζει αυτό το χαρακτηριστικό παίζει στην ίδια τιμή από την dewalt laser σταυρού και δύο σημείων το Dewalt DW0822 κόκκινης δέσμης

 

eshop05.jpgeshop06.jpgeshop07.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη τα ποσταρισματα του eshop δεν εχω δει προσωπικά καποια τρελη προσφορα που όντως να ειναι προσφορά απο το συγκεκριμένο καταστημα......... ετσι και αλλιώς παντα ειχε τις πιο ανεβασμένες τιμες σε σχεση με skroutz και μαλον και για αυτο δεν ειναι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Νιρβανα 89  το στοκατζιδικο του lidl που οποτε μαζέψει πραμα το σκοτώνει απο πεμπτη...................... εγω θελω οπωσδήποτε την βαση δραπανου την εχει 10 ευρω μονο και αμα ειναι και με την μέγγενη μαζι ζωαρα!!! Για να τα παρεις μαζι θελουν 35 ευρω τωρα απο ποιότητα πιστεύω πως ολα ειναι φασον............. αν και απάντηση δεν πείρα στο αλλο ποστ με τις μετατροπές που χρειάζεται αυτη η βάση.Επισης ωραιος και ο ταινιολειαντηρας αλλα που βρίσκεις ταινίες τετοιες ;;

 

 

 

 

2.jpg

 

 

Έγινε επεξεργασία από dukepapas
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος dukepapas έγραψε:

Νιρβανα 89  το στοκατζιδικο του lidl που οποτε μαζέψει πραμα το σκοτώνει απο πεμπτη...................... εγω θελω οπωσδήποτε την βαση δραπανου την εχει 10 ευρω μονο και αμα ειναι και με την μέγγενη μαζι ζωαρα!!! Για να τα παρεις μαζι θελουν 35 ευρω τωρα απο ποιότητα πιστεύω πως ολα ειναι φασον............. αν και απάντηση δεν πείρα στο αλλο ποστ με τις μετατροπές που χρειάζεται αυτη η βάση.Επισης ωραιος και ο ταινιολειαντηρας αλλα που βρίσκεις ταινίες τετοιες ;;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

απλά συνηθως γίνεται της πόπης σε τέτοιες μέρες και νομίζω έχει λίγα κομματια σχετικά.

Πηγαινε νωρίς και οπλίσου με υπομονή

 

Link to comment
Share on other sites

Σε DeWalt ειδικα σκιζονται στις τιμες στο eshop. Περιμενουν ποτε θα βγαλει προσφορες η αντιπροσωπια και χτυπανε τοτε πολλα τεμαχια και τα δινουν στο crazy sunday. Να ειστε σιγουροι οτι τετοιες τιμες δυσκολα βρισκεις συχνα, και αν σας ενδιαφερει η κιτρινη μαρκα αξιζει να εχετε το νου σας (φυσικα εκτος και αν ειστε κολληταρια με κανενα κυριο Παυλατο σαν μερικες μερικες)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος dukepapas έγραψε:

Επισης ωραιος και ο ταινιολειαντηρας αλλα που βρίσκεις ταινίες τετοιες ;;

 

 

Τον έχω. Οι ταινίες υπάρχουν στο εμπόριο σε Bosch. Ψάξε για ταινίες 457.

 

https://www.skroutz.gr/c/961/spare-parts.html?keyphrase=bosch+ταινίες+457

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος ZoSo έγραψε:

Σε DeWalt ειδικα σκιζονται στις τιμες στο eshop. Περιμενουν ποτε θα βγαλει προσφορες η αντιπροσωπια και χτυπανε τοτε πολλα τεμαχια και τα δινουν στο crazy sunday. Να ειστε σιγουροι οτι τετοιες τιμες δυσκολα βρισκεις συχνα, και αν σας ενδιαφερει η κιτρινη μαρκα αξιζει να εχετε το νου σας (φυσικα εκτος και αν ειστε κολληταρια με κανενα κυριο Παυλατο σαν μερικες μερικες)

 

Θα το παρακολουθω αλλα νομιζω οτι θα δεινουν τα παλια μοντελα για να τα ξεφωρτοθουν..... τωρα αν εχει κανα brusless moter θα ειναι καλη φαση!

Οσο αναφορα τις τανιες μπορεις απο οσο ειδα με το μετρο και να τις κατασκευσκευσεις με epoxy κολλα.

Thnks γιαto link!

Link to comment
Share on other sites

Προχθες παντως τσιμπησα αυτο

295940_3.thumb.jpg.0d267111c21135601cf76d1f4af9e16d.jpg

απο το λιντλ μαζι με ενα πακετο μιας και τα ειχαν γιαλοχαρτα.

Το πηρα για τα καγκελα του σπιτιου και στα δυσκολα σημεια θα τα κανω με μικρο τροχο.

Λιγο που το δοκιμασα φαινεται μεχρι στιγμης καλο, κρινοντας την τιμη του (18~19 ευρω).

Έγινε επεξεργασία από 2cpu
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος 2cpu έγραψε:

Προχθες παντως τσιμπησα αυτο

295940_3.thumb.jpg.0d267111c21135601cf76d1f4af9e16d.jpg

απο το λιντλ μαζι με ενα πακετο μιας και τα ειχαν γιαλοχαρτα.

Το πηρα για τα καγκελα του σπιτιου και στα δυσκολα σημεια θα τα κανω με μικρο τροχο.

Λιγο που το δοκιμασα φαινεται μεχρι στιγμης καλο, κρινοντας την τιμη του (18~19 ευρω).

 

Αυτο εχει 17 ευρω αμα τελειώσεις πες μας τις εντυπώσεις αν και τωρα πια το χασαμε.............και ανεβασε καμια φωτο. Εγω θελω να προτείνω το dexter το οποίο μετα απο πολυ ξύσιμο σε ενα μικρο μαγαζι στους τοιχους....... στο βάψιμο τον εβγαλε ασπροπρόσωπο

 

https://www.leroymerlin.gr/gr/ergaleia/ilektrika-ergaleia/triveia/triveio-ekkentro-dexter-350w-62157984/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.