Jump to content


Που θα βρώ . . . Και εναλλακτικές προτάσεις!


Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, ΓιαγκΤ said:

 

Τα μπλοκαζ των τροχών που είναι μικρά ελαφρά και στιβαρά... κοστίζουν    : P

 

 

Εχεις δικιο, το καταλαβα σημερα.

Αλλα ετσι και αλλοιως δεν μου εκαναν. Ηθελα θηλυκο Μ8 για να πειραματιστω για εναν φραχτη-οδηγο του παγκοπριονου

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για βίδες διαμέτρου 2mm και 2,5mm.

Τα κοινά βιδάδικα (χρωματοπωλεία εννοώ) πουλάνε από 3mm και πάνω.

Υποθέτω στο Δαμίγο στη Ν. Φιλαδέλφεια θα βρω αλλά έλεγα μήπως ξέρετε κανένα πιο κοντά στο Μαρούσι (ή και κοντά στο Χαλάνδρι).

Να πουλάνε λιανική ε, καμιά δεκαριά κομμάτια θέλω.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, panoss1442169303 said:

Ψάχνω για βίδες διαμέτρου 2mm και 2,5mm.

Τα κοινά βιδάδικα (χρωματοπωλεία εννοώ) πουλάνε από 3mm και πάνω.

Υποθέτω στο Δαμίγο στη Ν. Φιλαδέλφεια θα βρω αλλά έλεγα μήπως ξέρετε κανένα πιο κοντά στο Μαρούσι (ή και κοντά στο Χαλάνδρι).

Να πουλάνε λιανική ε, καμιά δεκαριά κομμάτια θέλω.

 

Το Leroy Merlin;

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ειχα ενα γραφειο οπου η ταβλα του απο την πλευρα που καθοσουν δεν ειχε γωνιες στην φατσα του.

Στην φωτογραφια πανω και κατω απο την κοκκινη γραμμη δλδ δεν εκανε γωνια ηταν, σε ξυλουργο που ρωτησα μου ειπε οτι θελει ειδικο μηχανημα...

Η ερωτηση ειναι υπαρχει καποιο προιον που μπορει να μπει την φατσα της ταβλας η αν ξερετε καποιον ξυλουργο που μπορει να φτιαξει η φτιαχνει

κατι τετοιο συμφωνα με το μηκος του γραφειου και να μπει ας πουμε και 4 βιδες ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πολυκαταλαβει. Εχεις ενα γραφειο με τεταρτοκυκλια αντι για 90 μοιρες γωνία στις τεσσερις γωνιες του και κανει ταυτοχρονα και με κουρμπα στο σοκορο και εσυ θες να γινει γωνια;

Μια φωτογραφια απο το γραφείο σου απευθειας θα βοηθουσε νομιζω:)

 

Link to comment
Share on other sites

Νοβοπαν με μελαμινη με νοιαζει αν καποιο προιον μπορει να βιδωθει στην φατσα του ωστε να μην κανει γωνια πχ κατι τετοιο φωτο ενος φιλου.

Να γινει ετσι θελω η φατσα του γραφειου https://centralseating.com/custom-laminated-table-top-with-bumper-rubber-edge-tcbe.html

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

Πιο φθηνα θα σου βγει να πεταξεις τη μελαμινη και να την αντικαταστήσεις με ενα κοντρα πλακε που θα του στρογγυλεψεις τις ακμες παρα να κατσει καποιος να σου επεξεργαστει τη μελαμινη και να περασει πχ τετοιου τυπου ελαστικο προφιλ ή οτιδηποτε αλλο.

Η μελαμινη ειναι αυτο που ειναι οταν αγοραστει.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα.

 

στο συγκεκριμένο βίντεο του καναλιου diy perks στο 1:22

 

υπάρχει μια στήλη με συρταριέρες διαφανη για εργαλεία. Εριξα κάποιες ματιες στο ιντερνετ αλλά δεν βρήκα κάτι που να μαρέσει σε αυτό το στυλ -χωρις να πρεπει να πληρωσω μια περιουσία.  Εχει κάποιος υπόψιν κάτι παρόμοιο ή να κοιτάξω να αγοράσω απλά κουτιά διάφανα και να τα βάλω το ένα πάνω από το άλλο?

 

f.png.4dbbc01514935588e6e0f689991a7323.png

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ίσως θυμάστε στις προσφορές πριν κανένα χρόνο το πακέτο Dremel 3000 / 45 για λιγότερο από 50€ στο eshop.

Ξέρει κανείς εάν παίζει κάτι αντίστοιχο τώρα; Θα σκεφτόμουν να πάω και σε 4000 εάν υπάρχει αξιόλογη προσφορά. Με ενδιαφέρει να έχει πλαστική βάση στήριξης.

Link to comment
Share on other sites

On 8/22/2019 at 3:50 PM, georgeps said:

Καλήσπέρα.

 

στο συγκεκριμένο βίντεο του καναλιου diy perks στο 1:22

 

υπάρχει μια στήλη με συρταριέρες διαφανη για εργαλεία. Εριξα κάποιες ματιες στο ιντερνετ αλλά δεν βρήκα κάτι που να μαρέσει σε αυτό το στυλ -χωρις να πρεπει να πληρωσω μια περιουσία.  Εχει κάποιος υπόψιν κάτι παρόμοιο ή να κοιτάξω να αγοράσω απλά κουτιά διάφανα και να τα βάλω το ένα πάνω από το άλλο?

 

f.png.4dbbc01514935588e6e0f689991a7323.png

ευχαριστώ

Κατι σαν αυτο μου μοιαζει... μονο που ειναι τετραδες... και φαινετε οτι μπορεις να βαλεις το ενα πανω στο αλλο

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2019 at 1:21 ΜΜ, το μέλος tyxeros έγραψε:

Κατι σαν αυτο μου μοιαζει... μονο που ειναι τετραδες... και φαινετε οτι μπορεις να βαλεις το ενα πανω στο αλλο

μου φαινονται μικρότερα αυτά, αλλα στο σαιτ που εστειλες, ειδα καποια ωραια!

 

ευχαριστώ...!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλω να φτιάξω πάνω ντουλάπια κουζίνας, σε εξωτερικό τοίχο που θα βρέχονται και θα τα χτυπάει ο ήλιος.

Τι λέτε θα αντέξουν για πολλά χρόνια αν είναι από κοντραπλακέ θαλάσσης και με ανοξείδωτους μεντεσέδες;

Αλλιώς θα τα παραγγείλω από ανοξείδωτη λαμαρίνα.  

 

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2019 at 12:33 AM, Γιώργος 1 said:

Θέλω να φτιάξω πάνω ντουλάπια κουζίνας, σε εξωτερικό τοίχο που θα βρέχονται και θα τα χτυπάει ο ήλιος.

Τι λέτε θα αντέξουν για πολλά χρόνια αν είναι από κοντραπλακέ θαλάσσης και με ανοξείδωτους μεντεσέδες;

Αλλιώς θα τα παραγγείλω από ανοξείδωτη λαμαρίνα.  

 

χωρις να εχω ξεκαθαρη εικονα τι ακριβως θες να φτιαξεις , θα πονταρα στο ανοξειδωτο ασχετως κοστους...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει κανείς δει σύρματα συρραπτικού ανοξείδωτα για φύλλα χαρτιού;

Τα θέλω για να συρράπτω υφάσματα και βέλκρο. 

 

Μόνο στο amazon.de βρήκα:

https://www.amazon.de/Rapid-24858300-Heftklammern-Strong-rostfrei/dp/B004I2FER0/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8#

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.