Jump to content


Που θα βρώ . . . Και εναλλακτικές προτάσεις!


Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Βασικά συνεχίζω και δεν καταλαβαίνω γιατί θα έχω θέμα αλλά τεσπα :p

 

Η σκέψη μου είναι να μπει το λαστιχο. Απο μέσα εννοείται θα υπάρχει μπόλικο. Αν ποτε χρειαστεί θα ξεβιδώσω τις βίδες, θα τραβηξω εξω θα βγαλω λάστιχο θα βαλω λαστιχο και τέλος. Αλλά με δαυτα δε το πολυ εχω και κατι θα εχουν δει τα ματια σας που μου διαφεύγει.

Ελπιζω το Σ/Κ να βρω χρονο να ασχοληθω

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Lakisss έγραψε:

Γιατί αυτό; 

Ένα κομμάτι χαλκοσωλήνα ενσωματωμένο στο τοίχο, με ταχυδέσμους και από τις δύο πλευρές.

Να μπορείς να βγάζεις εύκολα το λάστιχο και από την πλευρά του κομπρεσέρ.

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εχω ενα 4πλο του lidl. Θα δω αν εχει ψωμί κ αν εχει η λυση του Νίκου νομιζω ειναι η πιο ευκολη.

 

Θενξ θα ενημερωσω :)

 

Μην διανοηθεις να βαλεις του λιντλ, μετα απο καμμια 50αρια κουμπωσε -ξεκουμπωσε θα το ξηλωνεις κ φτου κ ξαναρχης....

Ριξε μια ματια στη UNITAIR ,[γουγκλε] κ ριχτους κ ενα τηλ.για το τι θες κ  για τυχον αποριες....Αυριο θα σου χω κ φωτο απο εναλλακτικη λυση, απλη κ ευκολη... Στη unitair θα βρεις τα παντα .

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Μην διανοηθεις να βαλεις του λιντλ, μετα απο καμμια 50αρια κουμπωσε -ξεκουμπωσε θα το ξηλωνεις κ φτου κ ξαναρχης....

Ριξε μια ματια στη UNITAIR ,[γουγκλε] κ ριχτους κ ενα τηλ.για το τι θες κ  για τυχον αποριες....Αυριο θα σου χω κ φωτο απο εναλλακτικη λυση, απλη κ ευκολη... Στη unitair θα βρεις τα παντα .

Για καποιο λογο σε εκανα εικονα να το διαφημιζεις στην τηλεοραση ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Μην διανοηθεις να βαλεις του λιντλ, μετα απο καμμια 50αρια κουμπωσε -ξεκουμπωσε θα το ξηλωνεις κ φτου κ ξαναρχης....


Περα απο τα εξαρτηματα του lidl γι αυτο προτεινα και βανακι πριν τον ταχυσυνδεσμο γιατι οι ανεπιθυμητες διορροες πραμονευουν και η επιδιορθωση τους συνηθως μας παιρνει πολλυυυυυυ χρονο :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να βρηκες ακρη με τη unitair,  αλλοιως γινεται πανευκολα κ με σωληνα υδρευσης....

IMG_5006.thumb.JPG.55a50ff7ee0ac53a73f160a7ff6f0ad3.JPGIMG_5007.thumb.JPG.09f161fe0171ca301f9f962d167a335d.JPGIMG_5008.thumb.JPG.708087c3e67e8d26d2b531fa8d299e1a.JPG

Μεχρι κ δικτυο για ολο το σπιτι φτιαχνεις ετσι!!!!!:p

IMG_5005.thumb.JPG.4eba14a0319348c8046865e4f7d67628.JPGIMG_5004.thumb.JPG.53415e1178634108703bf65e6830b72d.JPG

 Το ποιο λογικο, μ οποιο τροπο κ να γινει ειναι ....

IMG_5013.thumb.JPG.f1f18dfe747eda9078f9ec7134d6fe55.JPG

Απ τη μερια του δωματιου να γινει χαμηλα η τρυπα ,ωστε το λαστιχο να μην ενοχλει...στο γκαραζ να βγει σε ενα Α υψος για να δουλευεται ευκολα....

Αν υπαρχει βανακι στο κοφλερ ,δεν χρειαζεσαι αλλο, αν οχι θες ενα οποσδηποτε απ τη μερια του γκαραζ ...

Αυταααααα....

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω 2 φύλλα 180χ35 διάτρητα λαμαρίνας η αλουμινίου η κάτι τέλος πάντων για να βάλω στο dexion που έφτιαξα, στην στράντζα που έφτιαξα τα ράφια μου είπε 29€ για διάτρητη λαμαρίνα, υπάρχει κάτι πιο φτηνό;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, για μασίφ ανοξείδωτες βέργες, λαμαρίνες ανοξείδωτες κτλ, υπάρχει άλλος εισαγωγέας εκτός την τεχνομεταλ? Υπάρχουν επιλογές για να συγκρίνω τιμές?

 

Οι κλασικοί εισαγωγείς με ανοξείδωτα (Θεοδοσιάδης, τσαμούρης, inoxmare κτλ) δεν έχουν τέτοια ανοξέιδωτα, τους ρώτησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Κάποια στιγμή, μάλλον σε αυτό το θέμα, είχε αναφερθεί ένας "περτσιναδόρος βιδολόγου"

 

Δεν μπορώ να το βρώ...

 

Αν το έχει κάποιος υπ'οψιν θα ήμουν υπόχρεος.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

https://ergaliothiki.gr/katigories-pro-onton/ergaleia-xeiros/pritsinadoroi/labear-lb-ra48-pritsinadoros-vidologou

 

Κάτι σαν το παραπάνω.

 

Για την ώρα βρήκα μόνο αυτό.

 

Είχα την εντύπωση οτι υπήρχαν περισσότερα και ποιο οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

οκ κατάλαβα

Υπάρχουν και πιο οικονομικοί ναι

 

πχ ο ίδιος από άλλο μαγαζί

https://www.vidakatsavidi.gr/el/helix-pritsinadoros-drapanou-122000048

 

Στο ebay Θα βρεις πιο κάτω

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Ignatios έγραψε:

Καλησπέρα.

 

Κάποια στιγμή, μάλλον σε αυτό το θέμα, είχε αναφερθεί ένας "περτσιναδόρος βιδολόγου"

 

Δεν μπορώ να το βρώ...

 

Αν το έχει κάποιος υπ'οψιν θα ήμουν υπόχρεος.

 

Ευχαριστώ.

Ψαξε στο YouTube για diy rivet nut tool

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.