Jump to content



Που θα βρώ . . . Και εναλλακτικές προτάσεις!


Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εφαγα το κοσμο και δε το βρηκα γαμωτο. Θα εκανα αμεσα δοκιμη. Αν δεν αγορασεις σύντομα περιμενω τον υδραυλικό απο βδομαδα και θα του πω να μου κραταει ενα ρεταλι να δοκιμασω. 

Πιθανον στο ξεμπαζωμα που εκανα να το πηρε η μπαλα...

Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2019 at 12:50 ΜΜ, το μέλος UltraB έγραψε:

Το παρακάτω θέλω να κάνω:

Φυσικά δεν έχω τα εργαλεία που χρησιμοποιεί και ούτε θα τα αγοράσω για μια χρήση, οπότε θα γίνει με ότι πατέντα σκαρφιστώ εκείνη την στιγμή.

Αυτο σου κανει σιγουρα.....

IMG_4006.thumb.JPG.d35698feb78a3e71d5b80127e738b1e2.JPG

Επισης ριξε μια ματια στο Σκρουτζ , Kit κατασκευαστικες κολλες, ισως κ καποιες της ΡΕRMATEX σου κανουν...

Θα βαλω την αποπανω κολλα στα αναλωσιμα ,με ποιο αναλυτικες πληροφοριες κ περισσοτερες φωτο. Απο Βραττη κ αυτη.:)

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2019 at 3:36 PM, f117 said:

Καλησπέραααα....

Έχω ψιλοπρόβλημα με την υγρασία μάλλον και μου οξειδώνονται τα ορισμένα εργαλεία....

Θέλω να πάρω μερικά σακουλακια silica gel ... έχει βγει κάποιος κάπου που να είναι φτηνά....?

Είχα πάρει πριν κανα χρόνο ενα σακουλάκι 1kg και το είχα πάρει 18 ευρώ ( γιατί ειχα πάρει νερό το αμάξι...) ....αλλά αυτά που βρίσκω τώρα μου φαίνονται ακριβά...

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=50+Pieces+Silica+Desiccant+Drying+Humidity+Absorber+Sachets+Bags&_sacat=0

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ψάχνω για το παρακάτω βύσμα xt-90, για να το παραλάβω άμεσα από Αθήνα (Ομόνοια - Σύνταγμα)

500_500_productGfx_01b7a633071cec5ddbed8132cba60f98.jpg

 

εκτός από grobotronics (δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο), άλλα καταστήματα που να κοιτάξω

όπως Φανιόςkatoumas.grsmart-tech.gr (από google τα βρήκα αυτά) ?

 

Αν υπάρχει και κατάστημα με τηλεκατευθυνόμενα (που μου διαφεύγει) επίσης και σ'αυτά μπορώ να το βρω.

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος idonthave έγραψε:

Καλημέρα,

ψάχνω για το παρακάτω βύσμα xt-90, για να το παραλάβω άμεσα από Αθήνα (Ομόνοια - Σύνταγμα)

500_500_productGfx_01b7a633071cec5ddbed8132cba60f98.jpg

 

εκτός από grobotronics (δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο), άλλα καταστήματα που να κοιτάξω

όπως Φανιόςkatoumas.grsmart-tech.gr (από google τα βρήκα αυτά) ?

 

Αν υπάρχει και κατάστημα με τηλεκατευθυνόμενα (που μου διαφεύγει) επίσης και σ'αυτά μπορώ να το βρω.

 

https://www.cableworks.gr/ilektronika/arduino-and-microcontrollers/prototyping/connectors/xt90h-bullet-connector-pair-malefemale-for-rc-model-battery/

 

εδω?

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος eleozz έγραψε:

ευχαριστώ, τα έχω παραγγείλει,

μέχρι το μεσημέρι εξυπηρετούσε "να τα πάρω",

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες,

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω κάτι παρόμοιο στην Αθήνα κατά προτίμηση ή από κάπου που να μπορώ να το παραγγείλω?

https://www.profisplastics.gr/product/elastikes-diafanes-sfines/

Έχω ρωτήσει σε 3 χρωματοπωλεία και δεν είχαν κάτι παρόμοιο. Θέλω να βάλω μία σφήνα από την κάθε πλευρά του γραφείου (η κάθε πλευρά εφάπτεται σχεδον με βιβλιοθήκη.
Στην ουσία άλλαξα το γραφείο από το ποστ #493 στο συγκεκριμένο thread και ψάχνω να βρω αυτό που μου πρότεινε να πάρω ο Seafalco στο ποστ #496 αλλά τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα τηλ στην ευρωτεχνικη επε. Ειναι στην ελευθεριου βενιζελου στην ηλιουπολη συνορα Αργυρουπολης . Απο εκει πηρα λαστιχα για κασες.  Κανε ενα τηλ δε χάνεις κατι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

ψαχνω αμεσα τον παρακατω ανταπτορα για τροφοδοτικο. Αν εχει καποιος ή μπορει να μου πει που μπορω να τον βρω απο Ελλαδα ας μου πει.

https://www.servercase.co.uk/shop/server-cases/rackmount-case-accessories/accessories-spare-parts/1u-psu-to-flex-psu-adapter-plate-sc-bkt-003/

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επανέρχομαι παιδια, για να ενημερώσω για τιμές ανοιξείδωτων βιδών κτλ. Εως τώρα είχα ρωτήσει για την ίδια ακριβώς προσφορά σε Τσαμούρη, δαμίγο, θεοδοσιάδη. Την καλύτερη τιμή την είχε ο Τσαμούρης. Ρώτησα όμως και στην inoxmare και έχουν ακόμα πιο καλές τιμές. Ο Τσαμούρης ήθελε για μια μεγάλη παραγγελία 1.060 ευρώ, ενω η inoxmare για ακριβώς την ίδια παραγγελία 940 ευρώ.

Οπότε όποιος θέλει, ξέρει τι επιλογές υπάρχουν...

Έγινε επεξεργασία από kavouras5
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Εχει πετυχει καποιος τετοιο πουθενα Ελλαδισταν;

https://www.ebay.com/itm/Multi-Angles-Miter-Saw-Box-Cabinet-45-90-Pinch-Woodworking-Tool/173705997556?hash=item2871af2cf4:g:CMYAAOSwTDpcIIwV

Γιατι ο τυπος ζηταει πολλα για μεταφορικα..

 

Edit

Ακυρο, βρεθηκε 

Έγινε επεξεργασία από Papakitou
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε φαλτσοκουτι θα βρεις ακομα και σε χρωματοπωλειο γειτονιάς :) οπως και praktiker k leroy.

εκτος αν εχεις κοντα σου καποιο απο τα μαγαζια στο σκρουτζ. Στο λεω πιο πολυ για τα μεταφορικά. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.